Nebankovní půjčky - konsolidace

Anonymní
10.1.20 09:59

Nebankovní půjčky dluhy

Ahoj holky. Chtěla bych zkusit poprosit o radu protože už nějak nevím jak dál.. Nechci to úplně rozebírat ale kvůli ex partnera jsem se dostala do dluhů. Bohužel je to u nebankovních společností což znamená že domluva je velmi složitá a splátky velmi vysoké. Netusite někdo zda existuje i u nebankovních společností nějaká možnost konsolidace? Mám zaměstnání samozřejmě. Příjem okolo 16 až 20. Každý měsíc je to trošku jiný. Ale prostě se všema nutnyma vydajema co mám, to nemám jak splácet. Neměla bych pak ní pětistovku pro sebe na jídlo.. Samozřejmě když to jde snažím se poslat někam nejakou splátku ale pak strašně zivorim cely měsíc.. Rodinu nemám jsem sama takže v tomhle se nemám na koho obrátit. Nebo pokud třeba máte nějaký kontokat na soukromníka (osvědčený) který půjčuje peníze. Nebo nějaká opět nebankovka která je schopna půjčit vetsi sumu. Pochopte, nechci se samozřejmě ještě více zadluzovat. Ale u mě už je ta situace neúnosná a nemám co ztratit. Chtěla bych si vzít jednu velkou půjčku a postupně ji splácet. Pokud by nešla ta konsolidace. Je to pořád lepší finančně pro mě, dávat za půjčku třeba 4 tisíce ale něco splácet než to pořád nějak lepit po velkych částkách ale vlastně nemít nic a nikam se nepohnout. Věřte že jsem už vyzkoušela vše, nic jsem nenašla nezjistila. Díky moc všem za tip. Doufám že se tento příspěvek obejde bez urážek. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

215
10.1.20 10:01

Počkej, další půjčku brát je blbost. Co insolvence? Byla jsi se poradit ve finanční poradně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
983
10.1.20 10:03

Existují organizace, které ti zadarmo dokazou pomoct a především pravnicky poradit, jak z toho drobet ven. Moc se v tomhle nevyznám, ale co osobní bankrot? Nebo prostě si budeš muset najít další práci, hodně lidí stíhájí 2 zaměstnání, to se nedá nic dělat, za par let bude zase dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
10.1.20 10:05

Nezkoušela jste vše. Už jste v situaci, kdy vám nikdo solidní nepůjčí a pokud se někdo najde, tak jedině proto, že na vás vydělá ještě víc peněz než ti předchozí. Spoléhat na nějakého dobroděje, co vám jen tak peníze půjčí je holý nesmysl!! Půjčovala byste vy sama peníze někomu, od koho je velmi velká pravděpodobnost, že je nikdy v životě neuvidíte? asi ne co :) Pokud vám konsolidace neprojde u nějaké banky, tak vaše jediná šance je insolvence/osobní bankrot. Vaše šance je úspěšné projití je vysoká, jelikož máte zaměstnání a během insolvence vám nenabíhají další úroky a poplatky, které jsou u těch nebankovních půjček časem velmi vražedné.

EDIT: Nemáte děti atd. závazky. Vaše šance na úspěšné projití insolvencí jsou vysoké. A pak budete mít od všeho KLID! ALe holt budete pár let žít s minimem, ale to byste žila stejně, až by se do vás pustili exekutoři. Pokud byste chtěla víc poradit nebo rozebrat apod. tak klidně napište PM. Rád pomůžu někomu, kdo se blbě dostal do srabu a chce s tím něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3071
10.1.20 10:38

Určitě insolvence! žádní soukromníci, to je nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 10:45

Už to tady píšu po několikátý - je dost pravdepodobne, že ty úvěrove smlouvy budou neplatné. Pravidla pro poskytování spotřebitelský uveru jsou dost přísná a přijde mi, že lidi často ani nevědí jake jsou možnosti obrany. Insolvence může být varianta, ale podle mě to může jít i jinak, tak abys vracela jen jistinu a nemusela platit úroky a související poplatky, které nauctovali - budou nejspíš neplatne. napiš mi kdyžtak SZ. Jinak, jsou společnosti, které Ti bezplatne poradi, zda máš nějakou možnost se dluhu zbavit/získat část peněz zpět. Např****
Edit adminem: smazán odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
10.1.20 10:49

@uživatel2 jistě, ale základní problém je v tom, že když se tohodle chce domáhat. Tak tu jistinu musí celou vrátit, což většinou už jaksi nemá… Takže váš příspěvek je pouhá reklama a taky tak byl nahlášen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
10.1.20 10:51

Jako prvni bych vzala papiry co k tomu mam a sla do banky kde mam vedenej ucet (maji tam o me nejakou hostorii) zkusila probrat jestli by nebyla moznost konsolidace. Vetsinou si poradi i s nebankovnima pujckama. Pokud by to neslo, tak resit dal (insolvence) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 10:59
@Cenarius píše:
@uživatel2 jistě, ale základní problém je v tom, že když se tohodle chce domáhat. Tak tu jistinu musí celou vrátit, což většinou už jaksi nemá… Takže váš příspěvek je pouhá reklama a taky tak byl nahlášen.

Klidně ho nahlas, může si sama vyhledat klíčová slova jako „neplatná nebankovní půjčka“, „neplatné úroky“ atd. v googlu a najít společnosti, ktere to řeší. Ale insolvence znamena, že bude nasledujicich několik let žít z nezabavitelneho minima, což žádná výhra neni, místo toho, aby se snažila zbavit úroků a poplatků. Znám tu problematiku poměrně dobře právě že strany dlužníků - mam v rodině insolvenčního správce a taky vím jak „fungují“ nektere neziskovky. Tím je rozhodně nechci házet do jednoho pytle, třeba člověk v tísni je fajn, ale jejich pravidelne „hodnocení“ poskytovatelů nebankovních úvěrů, taky moc nepomaha, řekla bych že může být spíš kontraproduktivní.

Příspěvek upraven 10.01.20 v 11:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 11:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Chtěla bych zkusit poprosit o radu protože už nějak nevím jak dál.. Nechci to úplně rozebírat ale kvůli ex partnera jsem se dostala do dluhů. Bohužel je to u nebankovních společností což znamená že domluva je velmi složitá a splátky velmi vysoké. Netusite někdo zda existuje i u nebankovních společností nějaká možnost konsolidace? Mám zaměstnání samozřejmě. Příjem okolo 16 až 20. Každý měsíc je to trošku jiný. Ale prostě se všema nutnyma vydajema co mám, to nemám jak splácet. Neměla bych pak ní pětistovku pro sebe na jídlo.. Samozřejmě když to jde snažím se poslat někam nejakou splátku ale pak strašně zivorim cely měsíc.. Rodinu nemám jsem sama takže v tomhle se nemám na koho obrátit. Nebo pokud třeba máte nějaký kontokat na soukromníka (osvědčený) který půjčuje peníze. Nebo nějaká opět nebankovka která je schopna půjčit vetsi sumu. Pochopte, nechci se samozřejmě ještě více zadluzovat. Ale u mě už je ta situace neúnosná a nemám co ztratit. Chtěla bych si vzít jednu velkou půjčku a postupně ji splácet. Pokud by nešla ta konsolidace. Je to pořád lepší finančně pro mě, dávat za půjčku třeba 4 tisíce ale něco splácet než to pořád nějak lepit po velkych částkách ale vlastně nemít nic a nikam se nepohnout. Věřte že jsem už vyzkoušela vše, nic jsem nenašla nezjistila. Díky moc všem za tip. Doufám že se tento příspěvek obejde bez urážek. :kytka:

podivnosti:

kvůli ex partnera jsem se dostala do dluhů

Rodinu nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
10.1.20 11:48

Tak si najdi ještě nějakou brigádu aby si mohla splácet. Bohužel za blbost se platí…rozhodne si neber další půjčku, to je cesta do pekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 13:25
@Cenarius píše:

nesouhlasím. řešíme něco podobného s přítelem, on si před nějakou dobou půjčil pár tisíc, potřeboval auto. pak to nezvládal a půjčil si dalši. Byla jsem z toho úplně zoufalá, na emiminu mi skoro všichni psali co je to za neschopného chlapa jak s nim můžu být. :pocitac: :pocitac: :pocitac: rodina zase insolvenci, tak šel přítel do kanceláře, tam ho poslali k právníkovi - tomu by ještě musel platit aby mohl jít vůbec k soudu. nakonec jsme začali řešit právě to co si on půjčil, dvě společnosti ustoupily (splátkový kalendář na menší částku) a další čtyři řešíme. musís vrátit co si půjčiš, ale to pro nás není tak hrozné, nejhorší jsou právě poplatky co chtějí navíc, když neplatiš. Vypadá to, že se přítel z toho dostane bez insolvence. Chceme se vzít, vzít si hypotéku, tak je lepší postupně zaplatit to co si půjčil. každý to může mít jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 14:51
@pohledzdruhestrany píše:
podivnosti:

kvůli ex partnera jsem se dostala do dluhů

Rodinu nemám

Proč podivnosti? Je to můj bývalý partner. A s rodinou se bohužel už několik let nestykam vůbec. Takže jakobych neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
10.1.20 15:00
@Anonymní píše:
Proč podivnosti? Je to můj bývalý partner. A s rodinou se bohužel už několik let nestykam vůbec. Takže jakobych neměla.

jak on mohl tebe dostat do dluhů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 16:10
@LenaN333 píše:
nesouhlasím. řešíme něco podobného s přítelem, on si před nějakou dobou půjčil pár tisíc, potřeboval auto. pak to nezvládal a půjčil si dalši. Byla jsem z toho úplně zoufalá, na emiminu mi skoro všichni psali co je to za neschopného chlapa jak s nim můžu být. :pocitac: :pocitac: :pocitac: rodina zase insolvenci, tak šel přítel do kanceláře, tam ho poslali k právníkovi - tomu by ještě musel platit aby mohl jít vůbec k soudu. nakonec jsme začali řešit právě to co si on půjčil, dvě společnosti ustoupily (splátkový kalendář na menší částku) a další čtyři řešíme. musís vrátit co si půjčiš, ale to pro nás není tak hrozné, nejhorší jsou právě poplatky co chtějí navíc, když neplatiš. Vypadá to, že se přítel z toho dostane bez insolvence. Chceme se vzít, vzít si hypotéku, tak je lepší postupně zaplatit to co si půjčil. každý to může mít jinak.

Za mne, vy jste jich měli „jenom“ 6. Já v rodině řešila cca 25 úvěrů najednou a to byly jen ty dohledatelne v registrech a ty které se našly smlouvy.
Když jsme si mysleli, že je vše ok. Zjistili jsme, že ani omylem a dotyčný to (splátka půjčkou) udělal zas. Za půl roku odhadem 200-300 tisíc bylo 600. Šel tedy do oddlužení. Splatí podle spravce minimálně 60% do 3 let, zbytek se uvidí, podle soudu.
Neziskový sektor - v jeho případě poradenství zdarma, podání na soud placeno (asi 7 tisic za spoustu papírů). Ale, zastavily se mu v tu chvíli splátky, jak to měl z čeho zaplatit (za blbost se platí) a teď čeká na soud co a jak bude dál.
Po oddlužení mu možná bude finančně lépe jak před.

U zakladatelky bych si v první řadě sepsala seznam půjček a splátek s vyhlídkou do kdy to tak bude.
Pak s ním může zkusit jít do své banky a oni ji řeknou, jestli jí to refinancuji a nebo ne. Pokud ano, tak si to propočítat, jestli ji to pomůže.
Pokud ne a nebo je těch půjček více jak 5 šla bych do oddlužení ( neznám přesně podmínky pro toto, to by ji řekli v té poradně)
Rozhodně už žádnou jinou půjčku nebrat! Nic to nevyřeší, jen se to zhorší!

Anonym, protože nepíší jen o sobě…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama