Nebaví mě to s mimčem, je to úmorne

Anonymní
28.5.20 00:03

Nebaví mě to s mimčem, je to úmorne

Zdravím všechny mámy,
tak, jaký je název diskuze, tak to tak bohužel cítím a mám. Pro všechny kritiky, své dítě mám ráda a život bez něj už nejde, ale tohle údobí mě prostě přijde úmorné a marně čekám na zlepšení.
Mám 11 měsíční dcerku s kterou jsou od narození, co se týče večerního spaní problémy, nechce spát, řev. Máme stále, stejný režim, rituály, před spaním je i víc jak 5 hod. vzhůru, ale přesto jí večer nemůžeme uspat. Snažíme se houpat a nebo tam s ní ležet, vyřvat jí moc nechat nechceme.
Usíná tedy až po 10 hod večer a to je opravdu náročné. Nevím už co dělat jinak. Zuby to není.
Stejně tak máme problém s jídlem, ráno a večer nechce jíst, nechce kaše, mliko ani přesnídavky, jí tedy někdy jen dvaktar, třikrát denně. Mám z toho stres, jelikož jí oproti jiným dětem dost málo. Obědy má naštěstí ráda.
Už jsem vyčerpaná z toho, jak nic nejde od narození hladce, měli jsme i další zdravotní problémy, ale ty se s věkem o něco vyřešily. Vidím kolem sebe šťastné maminky, jak si užívají miminka, mají vše v pohodě, žádné problémy a u nás to je pravý opak. Závidím, jak to jiní mají jinak.
Vím, nejedná se tak o nic závažného, ale dost nás to vše s manželem odcizilo. Máme nejhorší vztah kdy jsme kdy měli, jsme vedle sebe jak cizí. Z každého dalšího dne máme nervy a večer nikdy žádný čas na sebe. Od porodu jsme spolu ani nic neměli
V podstatě moc žádnou radost z mateřství nemám, a každý den si přeju, ať už je dcera velká, až bude jist vše, půjde spát bez problému atd.
Vždy jsme si myslela, jak budu mateřský typ a ejhle, ani náhodou.
Zažil někdo něco podobného, zlepšilo se to pak u vás, i co se týče partnerského vztahu? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22416
28.5.20 00:11

Máš to ještě luxusní a spoustu věcí řešíš, protože to je tvoje první dítě. Děti nespí, když chceš ty, takhle malé mají svoji dobu, kdy usínají a ty se můžeš stavět na hlavu a nezměníš to. I to jídlo… něco jí, tak se nestresuj, nejede každý dítě podle tabulek. Zahoď svoje představy o “správným” fungování dítěte a užívej si toho, co máš. Mě se dítě ještě v 18m budilo v noci třeba i desetkrát. Nejedlo skoro nic, bylo závislý na kojení. Navíc předčasně narozený, takže nervy, jestli bude všechno v pořádku. Hoď se do klidu a neřeš, co nemůžeš řešit. Sex si nechte na odpoledne, kdy dítě spí nebo ho občas strčte na dvě hodiny někomu na hlídání. Dělá to tak spousta rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 00:18

@Janli Měla bych vím, ale mě to prostě nějak nejde. Nejde se mě dostat z toho stresu a i s nespokojenosti, že to není jednodušší. Asi to je i to, že to je tak velká životní změna, že na to stále nedokážeme s manželem najet, vstřebat to, zvyknout si.
S tím hlídaním přes den to moc nejde, nemáme hlídací okolí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 00:43
@Anonymní píše:
@Janli Měla bych vím, ale mě to prostě nějak nejde. Nejde se mě dostat z toho stresu a i s nespokojenosti, že to není jednodušší. Asi to je i to, že to je tak velká životní změna, že na to stále nedokážeme s manželem najet, vstřebat to, zvyknout si.
S tím hlídaním přes den to moc nejde, nemáme hlídací okolí.

Hele měla jsem a občas mám stejné pocity. To nevyspání bylo/je šílené. Pak člověka přes den nic nebaví. Chápu a rozumím. U nás se to jakž takž zlomilo kolem 13-14 měsíce. Do té doby mám jen mlhu. Teď jak dítě (20m) už přes den běhá, tak se unaví a večer je klid (ne vždy). Tak zkus vydržet než zacne malá chodit, pak se snáze unaví. Nebo aspoň u nás tohle zabralo. Ale taky teď musíme každý den, za každého počasí ven minimálně na hodinu dopoledne i odpoledne. Mateřství je sakra těžké a nikdo ti to neřekne dokud si to sama neorozijes. Také jsem to zjistila až s dítětem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 00:44

Jinak hlídání také nemáme, za celou dobu si vzali kočár ven jen jednou. Vztah utrpěl hodně. Ale snad se časem napraví.

• Citovat
  • Nahlásit
elibro
28.5.20 01:23

Hlídání se dá zařídit profi, chůva není nedostupný luxus. A za tu trochu času pro manželství to stojí.

Jestli jí 2-3× denně a stačí jí to, tak se a tím jednoduše netrap. Proč cpát skoro ročnímu dítěti kaše, když je nechce? Zeleninu, ryby, maso, ovoce… V tom věku mi děti už jedly bílý jogurt s vločkami. Místo přesnídávky kus ovoce do ruky… Přijde mi, že tady se trápíš dost zbytečně…

Se spaním je to holt těžší, ale víš co? Co se stane, když se vykašleš na rituály? Co by tvoje dítě v sedm večer opravdu potřebovalo? Možná, že ne rituál, možná spíš řádit s tátou na koberci… Nebo - máme skoro léto - večerní vycházku venku.

Děti nejsou o manuálech a rigidních pravidlech, přece. Stále se mění, vyvíjí - a my s nimi. Neexistuje žádný zákon o nutnosti neměnných rituálů, žádný o nutnosti zkrmovat přesnídávky… To všechno jsou volby, ne nutnosti. A tyhle volby prostě nemusí být to pravé ořechové zrovna pro tvoje dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 03:51
@Anonymní píše:
Zdravím všechny mámy,
tak, jaký je název diskuze, tak to tak bohužel cítím a mám. Pro všechny kritiky, své dítě mám ráda a život bez něj už nejde, ale tohle údobí mě prostě přijde úmorné a marně čekám na zlepšení.
Mám 11 měsíční dcerku s kterou jsou od narození, co se týče večerního spaní problémy, nechce spát, řev. Máme stále, stejný režim, rituály, před spaním je i víc jak 5 hod. vzhůru, ale přesto jí večer nemůžeme uspat. Snažíme se houpat a nebo tam s ní ležet, vyřvat jí moc nechat nechceme.
Usíná tedy až po 10 hod večer a to je opravdu náročné. Nevím už co dělat jinak. Zuby to není.
Stejně tak máme problém s jídlem, ráno a večer nechce jíst, nechce kaše, mliko ani přesnídavky, jí tedy někdy jen dvaktar, třikrát denně. Mám z toho stres, jelikož jí oproti jiným dětem dost málo. Obědy má naštěstí ráda.
Už jsem vyčerpaná z toho, jak nic nejde od narození hladce, měli jsme i další zdravotní problémy, ale ty se s věkem o něco vyřešily. Vidím kolem sebe šťastné maminky, jak si užívají miminka, mají vše v pohodě, žádné problémy a u nás to je pravý opak. Závidím, jak to jiní mají jinak.
Vím, nejedná se tak o nic závažného, ale dost nás to vše s manželem odcizilo. Máme nejhorší vztah kdy jsme kdy měli, jsme vedle sebe jak cizí. Z každého dalšího dne máme nervy a večer nikdy žádný čas na sebe. Od porodu jsme spolu ani nic neměli
V podstatě moc žádnou radost z mateřství nemám, a každý den si přeju, ať už je dcera velká, až bude jist vše, půjde spát bez problému atd.
Zažil někdo něco podobného, zlepšilo se to pak u vás, i co se týče partnerského vztahu? Díky

Každé dítě je jiné. Já měla neplánovaně děti rok po sobě a někdy jsem byla tak vyčerpaná a zoufalá, že jsem chodila bít hlavou o zeď do komory. Bylo to hodně náročné, ani jedno dítě nebylo spavec, když onemocněl jeden, onemocněl i druhý. Jeden byl jedlík, druhý se v jídle rýpal. Exmanžel vůbec nepomáhal a rodina byla daleko. Ale vždycky jsem byla ráda, že své děti mám. To, že se někdo tváří, že je úplně v pohodě, neznamená, že to tak je. Já vím, že se to dobře říká, ale zkus se hodit do pohody, když jsi ve stresu ty, je ve stresu i dítě. A hlavně zahoď chytré knížky, co platí na jedno dítě, neplatí na druhé. No a v neposlední řadě zkus zapojit i tatínka, je to i jeho dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
2985
28.5.20 05:51

Podle me to dite ma proste hlad, kdyz ji jen 3× denne. To je malo i na dospelyho… domtor o tomhle vi? Mluvila si s nim o tom? Ze dite nechce mliko? Taky divny. Me by to teda nedalo spat. A ritualy? Na to se vykasli a Delej to, co chce to dite. Vidis, ze je unavena, tak ji dej spat a je jedno, ze jindy chodi v 10:00. Dej ji proste kdyz chce ona. Podle me je hladova a poradne nevyspala a takhle furt dokola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11098
28.5.20 05:51

Hlavně se hoď do klidu. Neznám mámu, která by řekla, že neměla v mateřství žádnou krizi. A ta, která to řekne, lže a nebo hodně rychle zapomíná. Já měla nespací první dítě. Každodenní boj s usínáním i přesto, že jsem kolem roka a půl zrušila polední spánek. Až ve dvou a půl letech začal teď usínat sám a spí celou noc, pokud mu neuteče usínáček. No, pro změnu musím uspávat desetiměsíční dceru, která, až byla zlaté miminko, začala teď taky večer vyvádět. Je to v téhle fázi normální, hodně se toho učí a chtějí zkoušet. To jim nedá usnout. Dítě se nikdy nepřizpůsobí vám, to si pamatuj. Až se s tímhle smíříš, bude to o dost lepší. Proč ho nutíš do postele brzy když víš, že neusne před desátou? Asi nevstává v pět, nebo? Mně sice děti chodí spát brzy, nejdéle v osm chrní, ale dnes straším s malou od půl páté. Čím dřív se s tím smíříš, tím dřív budeš v pohodě. Potom i tvé dítě. Naše nálada se v nich odráží jako v zrcadle. Jsi napjatá a protivná? Dítě bude 100% taky. Co se jídla týká, neřešila bych to, pokud dítě normálně přibírá. Možná prostě nemá takovou potřebu. Mléko se dá v tomhle věku nahradit kysanými mléčnými výrobky a jogurty, sýry. Proč jí nutíš kaši, když ji nechce. Když jí das jídlo od oběda, tak ho večer nesní? Výživově je to daleko vhodnější. Zkoušela jsi třeba chleba s čerstvým sýrem na malinké kostičky?

Příspěvek upraven 28.05.20 v 05:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2985
28.5.20 05:52

Btw jidlo co si sama z misky capne rukama nechce? Chlebik s necim? Ovoce zelenina na kousky, krupky? To ji davas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11098
28.5.20 05:57

@Micaella22 přesně tohle jsem se chtěla ještě zeptat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.20 06:04
@Anonymní píše:
Zdravím všechny mámy,
Zažil někdo něco podobného, zlepšilo se to pak u vás, i co se týče partnerského vztahu? Díky
Řekla bych trochu začarovaný kruh… nešťastná matka = nešťastné dítě. Nepohodu, nervozitu, stres a nesoulad i takhle malé dítě velmi dobře vycítí… Ad tvá poznámka, že nic nejde od narození hladce - s takovým požadavkem se raději ihned rozluč. To víš, že nejde, to je prostě život, a takové je i mateřství. A problémy, které uvádíš, hlavně ani nejsou skutečné problémy… problém vidím v tvém přístupu. Ten je třeba změnit, klidně s odbornou pomocí. To není ostuda
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
28.5.20 06:34

:hug: mám stejně starou holčičku. Zkoušela jsi aromaterapii? Nikdy jsem tomu nepřikládala velký důraz, ale malou před spaním masírujeme olejíčkem na hezké sny a pak máme ještě sprej od Neobulle a ten používám, když máme náročný den nebo spí v jiném prostředí než je zvyklá. Taky nám pomáhala jednu dobu zavinovačka a uhoupání na míči. U nás se teda spí celou noc, ale chrupe ve svém pokojíčku a když jí rostly zuby, braly jsme si jí v půlce noci k sobě do postele, kde teda vždycky totálně vytuhla.
K jídlu, je to prcek a jídlo do ní kvůli růstu prostě nějak musím. Jsou děti, které mlíko nechtějí - předpokládam, že už teda nekojíš. Nevadí jí savička na lahvi? Zkoušela jsi jiný druhy UM? Dávám Kendamil a může se po něm utlouct. Pravda je, že do roka by dítě UM mělo mít + mléčné výrobky. Malá miluje bílý choceňský jogurt a ovoce nebo zeleninu do ruky, chleba na kostičky a na něm třeba marmeládu nebo lučinu. Jestli jí oběd, dala bych jí klidně to samé i k večeři. Jinak dělám různé placky, které dostane do ruky a baští sama. Všude je bordel, ale jí takhle raději a spokojeněji.
Dítě a děti jsou pro manželství velkou zkouškou. Taky nemáme hlídání a někdy je to náročný, ale manžel, který dřív na dcerku nesáhnul pochopil, že všechno sama zvládnout nemůžu. Stačila k tomu jedna chřipka, kdy jsem nemohla vstát ani z postele. Tak teď aspoň koupe a dělá večerní rituály :lol:
A děvčata, ženy, dámy, takhle si představujete podporu? Napsat, že zakladatelka řeší nesmysly a existují i větší problémy? Jasně, že jo, ale která z vás toho nikdy neměla plný zuby? Já se klidně přiznám, že mám celkem hodný a spokojený dítě, ale přesto byly dny, kdy jsem toho měla už dost a nerby pracovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15264
28.5.20 06:35

Já si také myslím, žejsi měla a máš očekávání, které není možné naplnit a z toho plyne hodně tvé nespokojenosti a frustrace, která se pak odráží v nespokojeném dítěti. Zkus přijmout věci tak jak jsou a respektovat je. Když dítě nechce k večeři mléko nebo kaši, proč mu nedáš masozeleninu jako k obědu? V čem je problém? V tom, že všichni dávají kaši a někde se to píše jako doporučený jídelníček? No a co? Stejně tak spaní. Většina dětí chodí spát v tomto věku kolem sedmé. Ale znám spoustu dětí, které chodily v jedenáct. Ale vyspávaly do desíti. Tak holt si ten režim posuňte. Máš je jedno dítě, tak to jde krásně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
28.5.20 06:44

Ahoj, za mě má malá asi potíže s bříškem. Nasadila bych probiotika a vynechala vše mléčné. Nevím, jak je na tom s MM/UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat