Nebaví mě život, ale bojím se smrti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
15.1.22 15:51

Nebaví mě život ale bojím se smrti

Čtěte dobře. Jsem ve slepé uličce. Jen bych podotkla, že nepiju, nekouřím, nedělám dluhy, druhým neubližuju a normálně pracuju. Prý sympatická žena (28), ale vůbec nevím proč tu m být. Myslím, že na druhém břehu by mi bylo líp. Smrti se sice bojím, ale narozdíl od života je jistější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1352
15.1.22 15:54

To jsou řeči :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24957
15.1.22 16:01

Ještě 50 let a budeš tam :nevim: na věcnosti je těch 50 let nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57734
15.1.22 16:04

Byli jsme dneska na pohřeb sousedce. Po xy letech jsem byla v kostele. Člověk by si měl vážit života, když ho může žít a nerouhat se. Pokud máš problémy, depresivní nálady, tak vyhledej odbornou pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20313
15.1.22 16:05

Začni se svou depresí, úzkostí a absencí smyslu a přesahu pracovat.

Samo od sebe se to nezlepší - samo od sebe se to jen rozbije - respektive až ti deprese sežere mozek úplně, tak pak tu sebevraždu spácháš.

Smysl života se ti jen tak nezjeví, neprozradí ti ho žádný guru. Ten se docela složitě hledá a pak se ještě často o něj stejně musí bojovat. Konec konců kdyby byl na skladě instagramových mouder, tak by stejně za nic nestál.

Ale opravdu je poměrně dost možností jak získat základní kontrolu nad svým životem, jak najít nějaký smysl a přesah a spokojenost.

Začala bych na tvém místě návštěou u psychiatra a medikací a posléze psychoterapií.

Pokud ti primárně jde o ten smysl, tak tím se zabývá přímo jedna větev terapeutických škol - logoterapie.

http://www.slea.cz/wp/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
15.1.22 16:31
@cestocka píše: Čtěte dobře. Jsem ve slepé uličce. Jen bych podotkla, že nepiju, nekouřím, nedělám dluhy, druhým neubližuju a normálně pracuju. Prý sympatická žena (28), ale vůbec nevím proč tu m být. Myslím, že na druhém břehu by mi bylo líp. Smrti se sice bojím, ale narozdíl od života je jistější.

Přečti si něco o dystýmii, třeba jí máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
15.1.22 16:49

Vidíte, nelhala jsem o slepé uličce :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
15.1.22 17:01
@cestocka píše:
Vidíte, nelhala jsem o slepé uličce :?

Vyhledej odbornou pomoc. V zadne slepe ulicce nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 17:12

Vis jak to berou budhisti? Narodis se jako komar. Mas hlad a jen se chces najist. A prask, jsi mrtva. A tak to ma drtiva vetsima zivocichu. Snazi se jen prezit, nic vic. My lide mame to obrovske privilegium, ze muzeme delat i neco jineho nez jen shanet potravu a snazit se nebyt sezran. Tak tu vyjimecnou sanci nezahod. V pristim zivote muzes byt zrovna ten komar a zit jen par hodin. Pokud si nevazis sveho zivota, venuj ho druhym. Pomahej lidem, kteri to potebuji. Starym, nemocnym, opustenym detem. Nejde jen o finance. Vis kolik lidi by bylo stastnych, kdybys je navstivila, pomohla jim a venovala jim cas. Treba cetla lidem v DD, hospicu..vozickari potrebuji dobrovolniky, asistenty…

• Citovat
  • Nahlásit
11
15.1.22 17:17

Jenže já to nedopsala, jsem k tomu nevyléčitelně nemocná :,( To nesouvisí s mou abstinencí. Navíc okolí to příliš nevnímá, tak jsem se zašila tu :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
15.1.22 17:30
@cestocka píše:
Jenže já to nedopsala, jsem k tomu nevyléčitelně nemocná :,( To nesouvisí s mou abstinencí. Navíc okolí to příliš nevnímá, tak jsem se zašila tu :,(

Žiješ sama? Nemáš přátelé? Rodiče? Chybí ti člověk, co by ti porozuměl vidˇ? Možná by nebylo od věci, zajít k psychologovi. Potřebuješ jiný pohled na život. Máš tenhle stav dlouhodobě? Nebo máš prostě jen teď depku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
15.1.22 17:34
@cestocka píše:
Jenže já to nedopsala, jsem k tomu nevyléčitelně nemocná :,( To nesouvisí s mou abstinencí. Navíc okolí to příliš nevnímá, tak jsem se zašila tu :,(

V Americe se lidé za sebe modlí a přejí si Boží pomoc, tady bych byla za blb.ce, co je trapnej, což je škoda, tak ti přeju aspoň všechno dobré, ať to zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3792
15.1.22 17:35
@cestocka píše:

A můžu se zeptat, jestli máš na mysli terminální stadium nemoci nebo nějakou chronickou nemoc? V tom je zásadní rozdíl. U té chronické se vždy dá zapracovat na psychice, aby byl život snesitelnější. U té smrtelné do jisté míry taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
15.1.22 17:36

@arinecka Stav mám dlouhodobý, jinak bych takto neuvažovala. Nepatrné zlepšení cítím po fyzickém výkonu (běh, plavání), ale VŽDY na chvíli. K tomu ta nemoc. Zcela vážně se zabývám co se stane s duší po smrti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
15.1.22 17:59
@cestocka píše:
@arinecka Stav mám dlouhodobý, jinak bych takto neuvažovala. Nepatrné zlepšení cítím po fyzickém výkonu (běh, plavání), ale VŽDY na chvíli. K tomu ta nemoc. Zcela vážně se zabývám co se stane s duší po smrti.

No, tak zcela vážně vyhledej psychologa, opravdu. Není na tom nic špatného a mohlo by ti pak být lépe. Máš v hlavě myšlenky na to, co se stane s duší po smrti, to se všichni dozvíme, až zemřeme, nikdo to dopředu prostě vědět nemůže. Ale co jsem četla, tak prý duše sebevrahů nikdy nenajdou klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat