Reklama

Nebezpečné houpání novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 05.01.18 21:19
Nebezpecne houpani novorozence

Maminky, prosim o radu. Mam 12denni miminko a dnes u nas fotografka fotila newborn fotky. Aby malicky spinkal na fotkach, chtela ho pred focenim unavit a to houpanim, aby neusnul. Houpala ho polezeneho na predlokti ze strany na stranu a to vcelku rychle s prestavkama cca hodinu. Nelibilo se mi to a rekla jsem ji to, ale ujistovala me, ze vi co dela, ze miminko toho vydrzi vic nez si myslim, ze takhle uz nafotila spousty miminek. No a ja se ted bojim, jestli temi vcelku prudkymi a rychlymi pohyby ze strany na stranu mu nemohla ublizit, treba nervove soustave.. Netrasla s nim, delala pohyby celym telickem do stran. Malickej u ni vubec neplakal, jen tak koukal nebo mel ocicka zavrena, zdalo se, ze mu to nevadi, me ty pohyby prisly ale na tak male miminko rychle a neprimerene. Mozna jsem precitlivela, nebo malo, ze jsem ji ho nevzala z rukou. Mam ted vztek.

Příspěvek upraven 05.01.18 v 22:23

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 21:23

A proc sis maleho nevzala probuh? nekdo dela s TVYM ditetem neco, co se to nelibi, tak si ho snad vezmu a nazdar.. kolik toho nafotila by mi bylo opravdu u zadele :roll:

KristynaTita
Kecalka 433 příspěvků 05.01.18 21:32

No s detmi se nema trast a delat prudke houpani, je to podobné syndromu treseneh9 ditete…

ivašot.
Kelišová 6413 příspěvků 05.01.18 21:37
@ZuzaMi píše:
A proc sis maleho nevzala probuh? nekdo dela s TVYM ditetem neco, co se to nelibi, tak si ho snad vezmu a nazdar.. kolik toho nafotila by mi bylo opravdu u zadele :roll:

Pro takový fotky se musí něco obětovat :nevim:.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 05.01.18 21:45
@Lucimiminko píše:
Maminky, prosim o radu. Mam 12denni miminko a dnes u nas fotografka fotila newborn fotky. Aby malicky spinkal na fotkach, chtela ho pred focenim unavit a to houpanim, aby neusnul. Houpala ho polezeneho na predlokti ze strany na stranu a to vcelku rychle s prestavkama cca hodinu. Nelibilo se mi to a rekla jsem ji to, ale ujistovala me, ze vi co dela, ze miminko toho vydrzi vic nez si myslim, ze takhle uz nafotila spousty miminek. No a ja se ted bojim, jestli temi vcelku prudkymi a rychlimi pohyby ze strany na stranu mu nemohla ublizit, treba nervove soustave.. Netrasla s nim, delala pohyby celym telickem do stran. Malickej u ni vubec neplakal, jen tak koukal nebo mel ocicka zavrena, zdalo se, ze mu to nevadi, me ty pohyby prisly ale na tak male miminko rychle a neprimerene. Mozna jsem precitlivela, nebo malo, ze jsem ji ho nevzala z rukou. Mam ted vztek.

já tomu nerozumím… někdo houpal tvé miminko hodinu způsobem jaký se tobě coby mámě nelíbil a tys to dovolila…no a tady se chceš dozvědět co? Nikdo tam nebyl bay ti řekl, jestli je to v pohodě nebo ne..ale za mě - pokud se mi něco jako mámě nelíbí tak se ozvu

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 05.01.18 21:45

Takze ses hodinu divala, jak trese s tvym ditetem, nelibilo se ti to, ale nic jsi neudelala? :? Ja se takhle cerstve miminko bala pujcit komukoliv, bylo mi to proste neprijemne a byla jsem z toho hrozne nervozni. Natoz takhle cizimu cloveku :? Ja teda trochu fusuju do foceni a mam par kamaradu profi fotografu, ale miminka se foti az proste usnou sama, idealne jak je jim to pohodlne a bezpecne - treba v hezkem usitem mimi pelisku, v hacce, v naruci apod. Takove to, ze nutis mimino usnout a pak ho nacpes skrcene do prouteneho kosiku a nasadis mu neco na hlavu, do toho bych nesla a za par fotek by mi to nestalo :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 05.01.18 21:50

Prave z tohoto duvodu jsem nikdy nenechala detem fotit newborn fotky. Pochybuji, ze fotografky maji nejaky kvalifikovany kurz péče o novorozence. Nikdy bych to nedovolila. Profi foto nekolikamesicniho kojence, vetsinou spilupracujiciho a usmivajiciho se na vsechny, je taky hezkou pamatkou.

Teoreticky hrozi syndrom treseneho dítěte.

malytlustyhroch
Kecalka 485 příspěvků 05.01.18 21:51

Tak nikdo z nás kromě tebe to neviděl, takže těžko soudit, ale z toho co píšeš, to vypadá, že dítě mělo podporu hlavy a žádná část jeho páteře/míchy nebyla extrémně zatížena, dítě neprotestovalo… Bych to na tvém místě pustila z hlavy. :hug:

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 05.01.18 21:54

Vetsina fotografů si vyhradi dve hodiny, pokud miminko samo neusne, pristupuje k vyfoceni ditete s maminkou nebo rodici ve stavu, jakem miminko je, za levnejsi cenu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 05.01.18 21:56

@Kočičí duše presne tak, cerstve mimino jsem s klidem pujcila jen babickam, tetam, hodne dobre kamaradce. A doktorům. Kdyby mi s nim delala cviky nejaka fotografka, to bych proste nesnesla :nevim: Jde o ten vnitrni pocit.

Bábrdl
Generální žvanilka 21186 příspěvků 05.01.18 21:57
@Lucimiminko píše:
Maminky, prosim o radu. Mam 12denni miminko a dnes u nas fotografka fotila newborn fotky. Aby malicky spinkal na fotkach, chtela ho pred focenim unavit a to houpanim, aby neusnul. Houpala ho polezeneho na predlokti ze strany na stranu a to vcelku rychle s prestavkama cca hodinu. Nelibilo se mi to a rekla jsem ji to, ale ujistovala me, ze vi co dela, ze miminko toho vydrzi vic nez si myslim, ze takhle uz nafotila spousty miminek. No a ja se ted bojim, jestli temi vcelku prudkymi a rychlimi pohyby ze strany na stranu mu nemohla ublizit, treba nervove soustave.. Netrasla s nim, delala pohyby celym telickem do stran. Malickej u ni vubec neplakal, jen tak koukal nebo mel ocicka zavrena, zdalo se, ze mu to nevadi, me ty pohyby prisly ale na tak male miminko rychle a neprimerene. Mozna jsem precitlivela, nebo malo, ze jsem ji ho nevzala z rukou. Mam ted vztek.

Prosímtě klid.
Syndrom třeseného dítěte je vážná věc a měl by se brát seriózně. Ale rozhodně nevznikne tím, když někdo na předloktí houpe mimino. Na to jsou mimina dělaná.

Ten vznikne, když vystresovanej otec popadne děcko za ramínka a v ajfru s ním zatřese „tak už dopr…s spi“, hlava letí bez opory dopředu a dozadu, mozek se „otluče“ o lebku, dojde k otoku, krvácení a konec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 22:00

@Jana206 tak to jsem teda v zivote neslysela, ze by nejaky fotograf fotil miminko ve stavu v jakem je za levnejsi cenu 8o. To by s takovou prisli na buben :-). My byli na newborn foceni kdyz mel maly 3tydny a pani fotografka to s prckama teda umela skvele, maleho si vzdy krasne uspala a pak nastelovala jak potrebovala, nafotila a za 2 hodiny bylo hotovo. Trosku me mrzi, ze na vsech fotkach spi, mohla vyfotit i nejakou kde treba place nebo je vzhuru, ale nemuzu nic vytknout, fotky krasne a pekna pamatka. S tak malym miminkem se to da, u vetsiho ditete to pak uz je problem.

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 05.01.18 22:06

Mate pravdu, udelala jsem chybu, mela jsem to zarazit, zkousela jsem to, ale ne dost. Citim se ted jako spatna mama, ktera sve dite nedokaze ochranit. Byl u toho i manzel, ten rika, ze to treseni nebylo, ze to houpani bylo rychlejsi, ale tvrdi, ze se mu nic pri tom stat nemohlo. Malickej byl podeprenej celej o ruce. Neplakal ani pri tom ani pak. Ani nepozoruju neco jinak. Ale stejne se bojim. Hlavne mam vztek sama na sebe. Jsem strasne unavena a asi i precitlivela.

Bábrdl
Generální žvanilka 21186 příspěvků 05.01.18 22:13
@Lucimiminko píše:
Mate pravdu, udelala jsem chybu, mela jsem to zarazit, zkousela jsem to, ale ne dost. Citim se ted jako spatna mama, ktera sve dite nedokaze ochranit. Byl u toho i manzel, ten rika, ze to treseni nebylo, ze to houpani bylo rychlejsi, ale tvrdi, ze se mu nic pri tom stat nemohlo. Malickej byl podeprenej celej o ruce. Neplakal ani pri tom ani pak. Ani nepozoruju neco jinak. Ale stejne se bojim. Hlavne mam vztek sama na sebe. Jsem strasne unavena a asi i precitlivela.

Já se vsadím, že když se to dělo, tak ti to tak hrozné nepřišlo, jen je obecně nepříjemné, když někdo manipuluje s tvým dítětem.

Ale jak pokračuje večer, mateřské hormony útočí a vtírají se otázky: co když s ním „třásla“? co když mu něco je? co když jsem udělala chybu? co když zítra potkáme někoho s chřipkou? co když na nás na procházce spadne meteor? :hug: :hug: :hug:

SBS vznikne, když hlavička lítá bez opory. Proto je to syndrom třeseného dítěte a ne syndrom houpaného dítěte.

Kdyby s tvým dítětem někdo zatřásl až k SBS, tak by došlo ke krvácení do mozku a otoku mozku a toho by sis na dítěti už dávno všimla.

Ancek
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 05.01.18 22:15

Holky, opravdu myslíte, že je potřeba vynadat čerstvé šestinedělce obávající se o miminko? Pravda je, že nikdo z nás tam nebyl, takže nikdo z nás nemůže posoudit, jak moc s ním třásla.
@Lucimiminko Pokud máš jakékoli pochybnosti o zdraví miminka, konzultuj je s lékařem. Za mě mi to spíš přijde, že jsi jen vystreslá, než že by miminku něco bylo. Do budoucna se připrav na situace, kdy bude třeba hájit zájmy dítěte. Ono se samo neubrání, od toho má tebe :srdce:.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >