Nebezpečné zaměstnání maminky přítele

Anonymní
19.5.20 16:50

Nebezpečné zaměstnání maminky přítele

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat na nezaujatý názor cizích lidí, jestli můj přítel přehání a jeho strach není opravněný, jak tvrdí jeho maminka nebo by jste to v jeho kůži cítili stejně a je tedy v pohodě se dál snažit maminku přesvědčit. Tak jak to dělá už několik měsíců, ale zatím bez úspěchu. Případně jak, aby jí došlo, že to není výmysl někoho dalšího a podobně, ale, že se syn prostě jen bojí o svou mámu. Vždy měli mezi sebou nádherné pouto, až jsem jim to v dobrém trošku záviděla. U nich doma byla vždy pohoda a to bylo pět dětí jen s maminkou samoživitelkou, u nás to tak nebylo a i já mám tchyni moc ráda a rozumím si s ní. Je to skvělý člověk a silná ženská, která mimochodem skvěle vychovává své děti, však jsem si taky jedno její dítě vybrala za partnera. Velmi mě mrzí, že si teď o mně myslí, že to má přítel z mojí hlavy a že, co je ty tři roky se mnou, že má nos nahoru. Bohužel si také myslí, že se za ní stydí a nic z toho není pravda. Přítel by si jen moc přál, aby změnila práci kvůli bezpečnosti. Pracuje totiž v herně na 24 hodinových směnách. A nevím jak to bylo dříve, ale teď se tam slézají samé divné existence, Nepřizpůsobiví a narkomani. Je to v blízkosti vyloučené lokality a je to velmi nebezpečné. Samozřejmě, že někdo si tam v klidu zahraje, prohraje peníze a odejde. Velmi často se ale stává, že je tam nějaké extempóre. Je to velmi často a jelikož můj otec pracuje na policii i když ne na výjezdech, ale v kanclu, má to z první ruky. Takže maminka přítele sice nic doma říkat nemusí, ale doma mi řekne táta dost často, že tam zase byl výjezd. Jednou byl přítel dost ošklivého incidentu, kdy mezi hosty létaly židle svědkem, když donesl mamince svačinu. Ta už minimálně dva roky slibuje, že odejde, teď je v době korony herna zavřená, maminka si našla jinou práci, ale problém je, že po všech těch opatřeních se hodlá vrátit zpět do herny. A to přítele velmi mrzí, snaží se to mamince rozmluvit, ale marně. Přitom ohledně financí je to minimální rozdíl. A přítel je ochotný mamince pomáhat i finančně, což dělá i teď, když je potřeba, ale většinou je zvládne uživit sama. Rozdíl tam ale je minimální, rozhodně nic co by stálo za takové riskování. Jenže to jsou samé argumenty, že tam je zvyklá, že jí vyhovuje 24 hodinové směny, že je často doma a věnuje se mladším dětem a nedá si říct. Přesto, že jemu i jeho nejstarší sestře, která je na vysoké škole slibovala, že odejde. Teď se tak stalo, jenže bude se vracet. Jak jí ukázat, že to není o tom, že se za ní někdo stydí, že nechce přítel pomáhat se sourozenci, v době když je v práci, protože jsou tři z nich ještě děti na základní škole ve věku 11,9 a brzy 7 let. On to udělá moc rád, nejstarší sestra studuje mimo domov, tak chápe, že jako nejstarší z dětí doma musí mamince pomoci a dělá to rád a dělal by to i v jiné práci. Tady jde o ten strach o ní, to ona nechce pochopit a mě už přijde, že to dává za vinu mě, že moji rodiče jsou něco víc a tak. Opět jen řeči, s ní si rozumím mnohem více, než s mou mámou. Teď budeme oba maturovat, teda doufejme a jdeme na vysokou, jdeme však v rozumné vzdálenosti od bydliště a budeme denně dojíždět, takže s dětmi kdykoliv rádi pomůžeme. Tady jde jen a jen o její bezpečí, škoda, že to tak nevidí. Je to krásná, drobná, ještě mladá ženská něco málo přes 40 let, má sotva 50 kilo a těm všem existencím by se nedovedla ubránit. Napadá vás nějaké řešení nebo to hrotíme?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1751
19.5.20 16:55

Mne prijde, ze ona tam pracovat chce, akorat jak do ni vsichni hucite, tak vam vzdycky odkyve „ano, ano, necham toho“. Pokud vam to slibuje uz dva roky, tak tam ty minimalne dva roky pracuje, takze ji to asi vyhovuje a vyse popisovane situace ji nevadi. Do me nekdo hucet, at zmenim praci, protoze mu se moje prace nepozdava, tak ho rovnou poslu k sipku a ani nemusim mit pifku na jeho rodice. Jsem dospela a svepravna a rizika sve prace umim vyhodnotit sama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8565
19.5.20 17:12

Přece nemůžete dospělého člověka, vlastního rodiče, nutit k tomu, aby změnil práci, když nechce a je tak spokojený. Svůj názor jí přítel řekl, to je v pořádku, ale hučet do ní několik měsíců, to mi teda nepřipadá úplně šťastný a nedivím se, že už je na vás naježená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17180
19.5.20 17:14

Je dospela. Nechte ji, at si sama vybere, kde chce pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
19.5.20 17:17

Pracovala jsem na podobném místě, taky se občas někdo porval, někdo neco ukradnul ale nikdy nikdo neohrožoval přímo mě. Prave, že jsem nikdy s nikým nijak velký konflikt neměla a to si taky všichni mysleli, že me tam někdo zabije. A ono naopak to byla práce v pohodě, jen okolí to vidělo jinak, než já, která ty věci přímo zažívala :nevim: Dospělého člověka bych nenutila změnit práci, hlavní je, jak se tam cítí ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8815
19.5.20 17:19

Ano, napadá mě řešení. Přestaňte se s přítelem srá. t ostatním lidem do života :kytka:
Ať dělají to, co sami uznají za vhodné. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18507
19.5.20 17:21

Mně se zdá že ji to baví a chce tam dělat dál. Je dospělá, tak ji nechte ať se rozhoduje sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11103
19.5.20 17:39

Hele, znám pár hospodských a lidí pracujících v hernách a víš, co je spojuje? Že je ta práce fakt baví. Určitě bych jí do toho nemluvila. Kdyby chtěla, už tam dávno nepracuje, nemyslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
19.5.20 17:59

Nechte ji žít, očividně ji to baví… Někteří takové místa asi dělají rádi :nevim: co se týče bezpečnosti, možná to tak horké nebude. To tam není nějaký hlídač, ochranka? Ono uživit a uhlídat tolik děti, není žádná sranda… Asi ji směny vyhovují. Pochopíte, až budete starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
19.5.20 18:03

Taky myslím, že to prostě dělat chce, že jí to vyhovuje (asi hlavně ty směny a ten volný čas). Já osobně bych měla taky obavy, ale ve své podstatě práce na pumpě, v malých večerkách, obchůdcích či barech to bude bohužel podobné, jsou tam peníze a přepadnout to můžou taky. Podle mě nejsou tak nebezpeční ti štamgasti, ty ona zná, oni znají jí a mydlí se maximálně mezi sebou, horší může být nějaký magor, co potřebuje peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.20 18:07

Můžete to myslet sebelip, chápu vás, ale ani mně by se nelíbilo, kdyby mi někdo rikal, kde mám nebo nemám pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat