Neblahá reakce manžela na těhotenství

Anonymní
16.9.20 21:14

Neblahá reakce manžela na těhotenství

Dobrý večer, chci se zeptat, jak Vaši partneři reagovali na zprávu o těhotenství? My se rozhodli, že už bychom miminko uvítali, minulý měsíc. Co se nestalo, povedlo se to na první dobrou a já před pár dny zjistila, že jsem těhotná. Beru to jako zázrak a štěstí, že to bylo takto rychlý. Ne tak manžel. V podstatě mi řekl jen “fakt”? Žádná reakce, dnes z něj vypadlo, že si musí zvyknout, že to nečekal, že to musí vstřebat… Upřímně si připadám jako zbouchnutá patnácka… Bez podpory, bez ničeho. Doma se chová jako by nic, neobejme mě, neřekne, že je rád… Dnes také řekl, že těhotenství není nemoc a že tašku ještě vzít jistě můžu, že takto brzo mi to nemůže ublížit.. :nevim: tak strasně to mrzí… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60457
16.9.20 21:16

Nesil, je v šoku, nic jiného.. Můj skákal 2 metry vysoko, povedlo se po roce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9101
16.9.20 21:19

Prostě mu to ještě nedošlo. A s těhotenstvím má pravdu, nemoc to není. Já tahala celé těhotenství třináctikilové batole :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
16.9.20 21:26

Pro spoustu chlapů je těhotenství cosi abstraktního, kor na začátku, když po děcku ještě není ani náznak. Prostě to musí vstřebat a vůbec to neznamená, že by dítě v budoucnu neměl rád. Však na potrat tě neposílá. A tašku fakt nosit můžeš, pokud není plná cihel…
V klidu, užívej si to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
16.9.20 21:28

Můj prvních pár dní vůbec o těhotenství nemluvil a krotil mě, že pozitivní test ještě nic neznamená. Já nadšená, řešila každý den vývoje našeho zárodku, ale prožívala jsem si to v sobě a nechala jsem ho, aby to vstřebal. Někdy kolem 7. týdne mi začalo být špatně a byla jsem věčně unavená, takže v podstatě celá domácnost a péče o psa padla na něj a staral se i o mě, abych zvládala aspoň chodit do práce, byl mi fakt oporou. Ale opravdu těšit se začal až v momentě, kdy mi vyrostlo břicho, teprve tehdy mu to asi naplno došlo. Chlapi to prostě vnímají jinak, tak ho nech, ať si na tu představu zvykne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60457
16.9.20 21:31

Jinak u nás se taky na začátku nic moc nedělo.. To až když bylo vidět víc bříško.. Ale i teď jsem hodně samostatna jednotka, tašky si tahám sama atd.. Jsem 35 tt a už 10 týdnu se prcek snaží dostat ven.. Chlap má strach, stejně jako já, ale nedává to tolik najevo. Prostě chlapi.. Oni jsou ochuzeni o spoustu těch pocitu a zážitků, co máme my, ženy.. Mě bylo od 6 tt strašně zle, až do 22 tt.. Fakt peklo.. Ale on to neumí uchopit, protože to necítí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13796
16.9.20 21:34

Můj řekl „Dobře“
A jakékoliv další otázky ohledně těhotenství byli jen když jsem byla u doktora, jestli je všechno v pořádku. Jinak se o nic nezajímal.
A co se týče pomocí, tak pomáhal stejně jako vždycky :nevim:

Příspěvek upraven 16.09.20 v 21:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
16.9.20 21:35

Hmmm, tak to je buran no. Nedivím se, že jsi zklamaná. Co s tím nevím, promluvit s ním asi moc nepomůže…ale jestli na to máš koule, je lepší si to vyříkat na začátku. Jako takový řeči, že těhotenství není nemoc, to je opravdu od otce dítěte spíš rána do zad.
Měl by se brzo vzpamatovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13796
16.9.20 21:37
@safina píše:
Hmmm, tak to je buran no. Nedivím se, že jsi zklamaná. Co s tím nevím, promluvit s ním asi moc nepomůže…ale jestli na to máš koule, je lepší si to vyříkat na začátku. Jako takový řeči, že těhotenství není nemoc, to je opravdu od otce dítěte spíš rána do zad.

A proč? Těhotenství není nemoc. Neudělá nic špatného. Že ho neberou dvě čárky na testu, je hrozná tragédie :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6830
16.9.20 21:37

Manžel měl radost, dal mi pusu a řekl, že se těší. A že si můžeš vzít sama tašku, to má svatou pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
16.9.20 21:38

Prosímtě klid! Můj manžel byl absolutně v šoku a docházelo mu to postupně. A i během těhotenství mi nemluvil na břicho, nijak extra na něj nesahal a podobný věci. Jako nenechal mě tahat těžký věci, ale prostě jsem fungovala úplně normálně celý těhotenství - skládali jsme spolu nábytek do pokojíku, jezdila jsem na nákupy, chodila se psem na dlouhý procházky. Fakt to není nemoc ;)
Nech ho být, musi se s tím sžít, zvyknout si. Je to pro něj néco jako kopanec do hlavy. Taky to asi nečekal takhle rychle :)
Edit: jo a když se malá začala v briše hýbat tak, že to bylo vidět tak se úplně zhrozil, co to jako je za vetřelce a ať si to bricho srovnám na prostředek :lol:

Příspěvek upraven 16.09.20 v 21:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
16.9.20 21:40

@Netopirek Protože kontext, jeho kontext je hnusný, nevezmu ti tašku protože nejsi nemocná, jen těhotná. Můj manžel mi tu tašku s nákupem vezme automaticky, protože je milý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
16.9.20 21:45
@safina píše:

Měla by se s ním rovnou nechat rozvést s buranem. Jako on chce po své dva dny těhotné ženě, aby doma normálně fungovala? To je fakt hajzl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
16.9.20 21:50

Chlap to tak neproziva, vidi nakou carku na testu no. Muj byl poprve v soku, vstrebal to az po par dnech, pak sme o mimco prisli, podruhé to taky moc neprozival, opet sme o nej prisli a kdyz sem otehotnela potreti, tak uz to ani neslavil, nic, jenom cekal, jak to zas dopadne. A tašku si fakt nosit muzes, az budes mit druhe dite, tak budes nosit mnohem tezsi veci nez je nejaka taska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
16.9.20 21:50

Vždyť je jasné co chce, trochu nadšení, ne aby jí říkal, že není nemocná. Ona netvrdí, že odteď nemyje záchody. On může dostat čas na zpracování, ale nemusí se chovat jako blbec. Proč jí podsouváte, že ze sebe dělá chudinku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama