nebude mi malá zazlívat týdenní nepřítomnost?

9.7.08 13:32

nebude mi malá zazlívat týdenní nepřítomnost?

Ahoj , v srpnu jdu na týden do špitálu a mám strach, že naše dcerka 14měs to ponese těžce. Do teď beze mne byla jen občas na vycházce s babičkou nebo manželem ale přes noc ještě ne. Ne že bych se bála dát jí hlídat ale ono jaksi není moc komu a tudíž je absolutně závislá na mě.Což asi není nic ojedinělého. Ale mám strach aby mi to pak nezazlívala,že jsem jí " pohodila " na týden,asi těžko jí vysvětlim, že jdu na operaci a že tam nesmí :( Nevěřim,že to nezvládne spíš aby jí to nebylo líto a pak mi to vyčte,svým způsobem 14ti měs prcka. Máte někdo takovou zkušenost? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
9.7.08 13:41

Ahoj,

zkušenost sice mám se starším prckem, 2,5 roku, ale do té doby taky mamánek bez maminky ani ránu, hlídání jen odpoledne, přes noc, do té doby jen u babičky a to hodně málo. Já sice byla v nemocnici jen 2 noci, ale i to mi stačilo. Pořád jsem na malou myslela…
Neboj ona to zvládne, neříkám, že se jí nebude stýskat, to bude, ale zvykne si, oni děcka jsou v tomhle jiný.

U nás pomohlo nejvíc, to že když jsme si volali s manželem, tak u toho nebyla malá, protože jelikož by viděla manžela telefonovat, tak by chtěla taky a jak by mě slyšela, tak by to bylo pak děsný. Ale je fakt že naše malá byla starší.

Přeju aby to bylo rychle za vámi.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.08 14:33

Ahojky, já sice nemá v tom žádnou zkušenost s vlastním dítětem, ale taky si myslím, že to zvládne. Bude mít určitě kolem sebe lidičky, které zná a má je ráda. Horší by bylo, kdyby ona musela být někde mezi lidmi které nezná. Já jsem hlídala od bráchy 2letého prcka jak byla švagrová v nemocnici, brácha potřeboval pracovat a já jsem hlídala. Zvládal to v pohodě, bylo mu sice smutno a občas se zeplal, kde je máma, tak jsem mu to vysvětlila i když tomu stéjně nerozuměl, ale byl opravdu bez problému. A když se švagrová vrátila, tak byl moc šťastný. Nikdy jí nevyčítal, že byl bez ní. Myslím si, že děti to opravdu berou jinač než dospělí. Neřeknu, kdyby jsi jí nechala doma a šla si užívat, to by bylo jiné.Takže neměj strach a hlavně se ty brzy uzdrav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
9.7.08 16:12

Vojta v 1,5 roce byl tyden beze mně když sem byla v porodnici. Vzdycky se na me prisli podivat a kdyz odchazel tak rekl papa zamaval a zas byl pryc,… spise mrzelo me ze to má tak na háku

neboj oni sou rychle prizpusobivy - krásně to zvládne!!!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
9.7.08 16:44

Ahoj!

Když mě asi po dvou dnech přišel navštívit rok a půl starý syn s tátou do porodnice, nechtěl vůbec ke mně. Vypadalo to, jako by byl na mě naštvaný. Zbylý čas jsme tam pak byli všichni spolu a postupně se to zpravilo a už zase chtěl jen maminku. :)

Co takhle malý trénink… Třeba zkusit nejdřív tu jednu noc a uvidíš, jak to bude zvládat.
Já bych to možná zvládala hůř než to dítě. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
peka83
9.7.08 20:25

Ahoj já myslím, že to zvládne.že ty to poneseš mnohem huř. Prostě spíš požádej toho kdo bude s mimčem aby se sní prostě pohyboval mezi dětma, prootže děti mají rady děti a zapomenou tak uplně na vše. já to vidím i u našeho 18 měsíčniho špunta. Jak vidí děti nezná vlastní mamku a co mám kamarádky mají stejné zkušenosti.
A ikdyž bud emalé smutno , tak nebojse tohel by ti nevyčetla takhle ti prckove ještě nemyslí. Spíš by s eji jen ze začátku stýskalo, al ejd eoto jak moc jí zabaví ti co jí budou hlídat . takovej tatínek si s malou určitě vyhraje tak že se bude skvěle bavit, jen tatínek bud easi unavenej dost:-) .
A pak jak s evrátíš z nemocnice tak uvidíš jak se ze začátku bud emalá stydět, ale pak s ez aminutku otrká a bude ti vyset kolem krku.
Muj skoromanžel jezdí kamionem v pondělí vyjede a v pátek s evrátí a malej to ví, je vždycky smutnej při odjezdu, ale při návratu se chvilinečku jakoby stydí ale ta radost tam je a pak\,, pak je to same táta táta táta a já jsem proně vzduch dohání ztracenej čas a tak to bud ei u tebe nebojse.

• Nahlásit
  • Citovat
362
9.7.08 22:41

Ahoj,

já byla pět dní v nemocnici, když bylo Mišutovi taky 14 měsíců. Řekla jsem mu, že budu pryč a budu mít bebí. Když jsem se vrátila, tak se ke mně rozběh, ale pak mu asi došlo, že jsem ho „pohodila“ a musí mě „potrestat“. :wink: . Jinak si to vysvětlit nedovedu 8) . Takže se zarazil v běhu, podíval se na mne a odešel si hrát. Ležela jsem na gauči (operovaná noha) a on běhal kolem, předváděl se, ale nepřibližoval se. Ale k večeru už se začal přibližovat a nakonec se i pomazlil a od té chvíle v pořádku. Ani nějaká následná přecitlivělost a mamánkovství se nekonalo.

Co se týká mně, tak po operaci jsem byla ráda, že se nemusím o malýho starat a můžu si trochu odpočinout. Stýskalo se mi, ale taky jsem to přežila 8)

Tak jí to zkus podat aspoň trošku tak, aby to pochopila a neboj, ona to zvládne. Rozhodně tě pak nezavrhne do konce života :D

A ať ti operace dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
9.7.08 22:44

Ahoj,
já bych také řekla, že to prcek zvládne. Já mám doma roční holčičku. S hlídáním se u nás začalo vlastně už ke konci šestinedělí, kdy mi ji občas přijela pohlídat moje mamka. V sedmi měsících byla Eliška poprvé na noc a pak i na celý víkend jinde. Jela k našim. A to jsem si vyzkoušela, jak už tady bylo řečeno, že jí to bylo docela šumák a já jsem doma každou chvíli bulela, že se mi stejská . :D Záleží také na tom, kdo hlídá a jak umí mrňouska zabavit. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
10.7.08 10:10

Ahoj tak já byla v nemocnici čtyři týdny když bylo synovi dva roky ještě dva týdny po propuštění jsem k němu nesměla protože jsem byla po léčbě radioaktivním jodem a ještě jsem zářila.Bylo to teda dost děsný dneska už bych do toho teda nešla.První týden se mnou furt chtěl telefonovat a pak postupně už se mnou nechtěl mluvit ani ho nedostali k telefonu.Když jsem si pro něj přišla k babičce tak se schovával a koukal na mě jak když mě vidí prvně.Byla jsem z toho hrozně smutná ale pak se to srovnalo a zase nastala fáze že beze mě nechtěl být ani když jsem šla na záchod pořád se bál že zas někam odejdu rok jsem ho beze mě k babičce nedostala byl uplně histerickej.Jinak si myslím že pokud jdeš pouze na týden tak to je uplně v pohodě a vůbec se toho neboj.
Ahoj ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
10.7.08 11:14

Tohle bylo u nás, když jsem byla malá, bylo mi taky kolem 15 měsíců, jen už nevím, jestli byla máma pryč týden nebo dva. Hlídala mě babička, kterou jsem znala a měla ji ráda. Po mámině návratu jsem ji odmítla poznat, odvracela jsem se od ní jako od cizího člověka a nechtěla jsem s ní nic mít :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.7.08 12:45

Díky moc za zkušenosti. Taky si myslím,že to odloučení budu snášet nejhůř asi já :) Taky babička si aspoň malou užije, má prázdniny jelikož je učitelka aspoň nevyjde ze cviku :D Tak díky Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama