Nebude z něj autista?

1670
23.5.17 22:42

nebude z něj autista?

Ahoj holky, jdu si pro zkušenosti maminek :)
mám 22m. starého syna a poslední dobou mě napadá, jestli nebude postiženej :( co umí vaše děti? já když koukám okolo, mám pocit že jsme asi jinde, divný:(? nevím, ale začíná mi to vrtat hlavou,,, :( třeba - 1/ nočník neumíme, učíme se(hrůza) ale dobrý, to se snad naučí, dnes sice asi 10 počůranejch kalhot za dopolko, přišlo mi, že to dělá naschvál, počůral se hned jak se zvedl z nočníku :( 2/ nemluví skoro vůbec :( jen táta, brm, mé, hají, máma, občas koko, baf. a jeho čínština, ale hodně ukazuje a křičí u toho. hlavně na traktory, auta, auta pořád oblejzá všude kde může… taky se hodně vzteká, ale rozumí všemu a chápe co mu říkám, i co po něm chci, tak já nevím… co si o tom myslíte? jsem taková divná z toho :( :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23392
23.5.17 22:49

Jo, je to divný. Ale ty, ne tvoje dítě. Netlač tak na něj, má ještě hromadu času, nevím kde jsi z tohodle vzala autistu..

Příspěvek upraven 23.05.17 v 22:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
23.5.17 22:49

Prosím tě, neblbni. Každý má své tempo. Nech ho dýchat. ;) Tady se to nějak hemží autisty den co den. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3258
23.5.17 22:50

Standardní dítě - neřeš to. Dceru jsem odplenkovala v 27 měsících - vzala jsem ji plínku a už ji dostala jenom na spaní. Veškeré snahy o to posadit ji na nočník bojkotovala.

Mluvit začala až po 3. narozeninách. Do roku buď brečela nebo se hlasitě smála - jiné zvuky nevydávala - žádné broukání apod. Přesto je to velmi chytrá holčička s velmi dobrou pamětí.

Je malý dozraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
23.5.17 22:50

Tak podle mne z něj autista určitě nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
23.5.17 22:51

Myslim ze mas doma naprosto normalni dite a zbytecne se stresujes. Me spis přijde divné ze i ty neumíš na nočník, kdyz píšeš,,neumíme" ;) v necelých dvou letech na nocnik neumí hodne deti, byla bych v klidu.
Kamarádky holčička nemluvila do dvou let, ale jakoze vubec, ani máma, táta, nic, a ve dvou letech začala zničeno nic docela srozumitelně povídat. Jinak moc nechápu, proc hned myslíš na autismus - popsané věci se nedají ani vzdáleně diagnostikovat jako PAS, potažmo její,,rysy".

• Nahlásit
  • Citovat
Marie432875
23.5.17 22:52

@Ice79 protože to je jediná,,diagnóza" kterou kazdy zná. Jo a jeste hyperaktivita. :D

• Nahlásit
  • Citovat
1670
23.5.17 22:56

Moc děkuji za reakce taky si říkám, že plaším, mě spíš vydeptala skoro tchyně a přítel, valili do mě ať s ním jdu k dr. že by už měl mluvit a ty auta, že je divný že řve furt jen jůůů a brm a že je oblejzá-. no nevím snad je dobrej :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.17 22:57

@PetraMerry je malý a má ještě čas. Z toho, co píšeš, to na autistu nevypadá, prostě má svůj vývoj.
Syn na tom byl ve 2 letech mnohem hůř a většinu toho dohnal. Pokud rozumí a ukazuje, tak bych byla v klidu.
Syn ve 2 letech používal 1 univerzální slovo, teď mu jsou 3 a používá asi 12 slov a 20 zvuků. Ve 2 letech neukazoval, měl hodně chabé porozumění. Oční kontakt na tom byl taky špatně. Na nočník jsem ho učila od 18 měsíců a pochopil až ve 25 měsících. Dodnes má ale nehody a nesmím ho nutit, jinak se počůrává schválně. Nočník, co dělá tvůj syn, vůbec nemusí dělat schválně, prostě to ještě nechápe a nedozrál na to.
Hlavně takto malé děti se vyvíjí skokově. Jeden den nic a pak během týdne může být úplně někde jinde. Vydrž na tříletou, tak ti doktorka řekne, kdyby se jí něco nepozdávalo.
Hlavně nesrovnávej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
23392
23.5.17 22:59

@PetraMerry byli by spokojenější, kdyby oblejzal panenky? Je to kluk, co by se mu asi tak podle nich mělo libit? Většina dětí chodí na nočník kolem druhého roku. Tím myslím, že začínají, ne že jsou komplet bez plen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
23.5.17 23:02
@PetraMerry píše:
Moc děkuji za reakce taky si říkám, že plaším, mě spíš vydeptala skoro tchyně a přítel, valili do mě ať s ním jdu k dr. že by už měl mluvit a ty auta, že je divný že řve furt jen jůůů a brm a že je oblejzá-. no nevím snad je dobrej :))

Jéžiš, hlavně neposlouchej nikoho „chytré“ řeči. :roll: Bych je poslala někam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
23.5.17 23:03

@pikola no to dělá sousedčin syn, narodilo se jí miminko a tak s ní teď vozí kočárek a můj otec je z toho na prášky :) já mám pocit, že spíš se jim s malým asi nikdy nebudeme líbit ani já ani malej buď tomu, nebo onómu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2391
23.5.17 23:05

@PetraMerry 8o co blbnes? vzdyt je uplne normalni. co z toho by jako melo byt znak autismu? :nevim: :lol:
muj syn ma tedy teprve 19 mes, ale chova se hooodne podobne tvemu a ja mam pocit, jak je sikovny :lol: slovni zasoba uplne stejna a bydlime na vesnici, takze kriceni a rvani u kazdeho traktoru, ktery projede, je mi dobre zname :lol: nocnik jsem mu jeste poradne ani neukazala. parkrat ho doma potkal a slapal do nej, tot vse.
strasi syn zacal tak nejak mluvit az po druhem roce a nocnik jsem mu ukazala taky tak. odplenkovani pak probehlo behem nekolika dnu, pac jsem ho tim dlouhodobe neotravovala :nevim:
bud v klidu a chytre nazory tchyne i muze, ktery je stejne jen zblbly od matinky, poustej jednim uchem tam a druhym ven ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2838
23.5.17 23:07

Hele mému synovi je 20 měsíců a je nemlich to samé. Netlačím na něj. Auta oblejzá taky, hlavně ta velká, tak ho nechávám - dneska po procházce jsem ho dala rovnou do vany, byl celý od šmíru :) a byl strašně šťastný. A byl mmch jediné dítě, kterému bylo dovoleno to auto oblejzat, ostatním to maminky zakázaly, protože by dětičky byly špinavé…
umí taky pár slov, rozumí ale mnohem více. Nočník nechce, tak ho nenutím. Zkouším to po dobrým (na rady, že už by neměl mít plenku, chápavě přikyvuju, a pouštím je druhým uchem ven). Hřiště ho nebaví, mnohem raději objevuje svět. Vzteklej je taky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22040
23.5.17 23:09
@PetraMerry píše:
@pikola no to dělá sousedčin syn, narodilo se jí miminko a tak s ní teď vozí kočárek a můj otec je z toho na prášky :) já mám pocit, že spíš se jim s malým asi nikdy nebudeme líbit ani já ani malej buď tomu, nebo onómu :)
Řeči okolo si fakt neber. Syn je starší (27m) a prakticky se hodně rozmluvil poslední měsíc. A to na něj mluvím, čtu mu, jsme hodně venku s dětmi…A plen se ještě nezbavil. Okolí to dost řeší, já jsem v klidu. V létě bude líp.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama