Reklama

Nebudu moct kojit - co pořídit a jaké značky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 27.08.18 00:58
Nebudu moct kojit - co pořídit a jaké značky?

Zdravím maminky. Prosím moc o rady či zkušenosti. Kvůli lékům nebudu moct kojit, co si mám všechno předem připravit kromě vybraného UM? Koukala jsem po lahvičkách, napřed jsem si říkala, že bych pořídila nějakou celou sadu pro novorozence, ale po přečtení pár diskuzí jsem zjistila, že by to mohly být vyhozené peníze, když každé dítko chce něco jiného. Zamlouvají se mi dle diskuzí MAM Anti-Colic nebo Avent, ale nevím kolik bych těch lahviček měla mít, než zjistíme, co miminku bude vyhovovat? A je vůbec MAM v tomto případě dobrý, když se musí víc rozdělávat a já je budu využívat pořád? Není lepší Avent a sterilizátor? Nerada bych pak strávila denně půl dne mezi lahvičkama, jejich čištěním a skládáním. 8o A funguje MAM sterilizace v mikrovlnce stejně dobře jako v Avent parním sterilizátoru? A taky nebylo by při stálém používání lepší sklo? Nekamenujte mě prosím, jestli jsou ty otázky zdánlivě stupidní, já se v tom sortimentu a informacích už ztrácím a kolem sebe nikoho, kdo by od začátku nekojil, nemám. :oops:

Ještě jsem zapomněla, že u nás je dost tvrdá voda a s tím si prý sterilizátor umí poradit?

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 27.08.18 01:05

@Snajl koupila bych malinkou avent nebo kamarádka má od NUK imitaci prsa… Za mne MAM hrozná na údržbu… A podle toho jak ji vezme (u novorozence si myslím že vezme jakoukoliv) tak koupit pak další… Mít vybrané na nějakém eshopu, nebo v místním obchodě.. Pak vám ji může někdo vyzvednout nebo koupit když budete ještě v porodnici včetně případného sterilizatoru

Janli
Kelišová 5667 příspěvků 9 inzerátů 27.08.18 01:05

Mam jsou super. Tím, že je rozebereš, se skvěle čistí, nepotřebuješ na ně žádný kartáč. Dávala jsem je do sterilizátoru do mikrovlnky, měla jsem avent a byl super. Naprosto dostačující. Ze začátku potřebuješ 2-3. Skleňené nekupuj, mléko v nich rychle chladne a jsou těžké. Zkoušela jsem i lahve avent, ale nejsou tak dobré jako mam. Ten dudlík nesedí tak dobře do pusinky jako u mam.

Mari.G
Závislačka 4489 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 01:07

Otázky určitě nejsou stupidní a někdo na UM určitě poradí lépe než já. Nicméně - jste si jistá, že nebudete moci kojit? Je mnoho žen, kterým to lékaři z neznalosti zakázali zbytečně. Věnuje se tomu kanadský lékař Jack Newman a v ČR a SR podle něho jedou laktační poradkyně z Mamily. Ty mají i ověřené info o tom, se kterými léky se smí a nesmí kojit (seznamy jsou i na mamila.sk). Doufám, že nebudete brát můj komentář jako nemístný, jen kdybyste kojit chtěla a mohlo by to jít…mrzelo by mě, kdybyste to info neměla.

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 27.08.18 01:20

Pro @Mari.G Děkuji za informaci, rozhodně to neberu jako nemístné, ale v mém případě kojení opravdu nebylo lékaři doporučeno, není to jen moje domněnka. :? A že těch lékařů mám více než můj děda. :)

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 27.08.18 01:28

@Snajl sadu ne, diteti nemusi vyhovovat a zbytecne tak vyhodis peníze.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 27.08.18 02:40

Ja na jedno dite pouzivala MAM lahve. Druhemu diteti jsem je chtela dat taky ale narazila jsem. Dite sice vypilo celou lahev, ale nasledne ji taky celou vyhodilo ven. Takze jsem zkousela a zkousela. Az diteti sedli lahve Tommy Tippie.

Za me je dobre koupit: davkovac na mliko - tam si nadavkujes potrebny pocet odmerek a pak jen nasypes do vody. To je skvele venku a nebo v noci. Termosku - na horkou vodu, at nemusis porad prevarovat.
Kartac na lahve a pripravek NUK na cisteni. Ja teda nepouzivam zadnej sterilizator, myju lahve normalne v ruce a obcas prdnu do mycky.

Zmatena.prvomatka
Nováček 6 příspěvků 27.08.18 06:59

Ja mam Tomee Tippee, ze zacatku stacily tri lahvicky o objemu 150ml, jak syn roste, postupne prikupujeme vetsi. Cisti se dobre, ale ja jsem matka lajdak a myju je normalne pod vodou v ruce a jednou za tri dny prozenu myckou, nesterilizuju.
Davkovac je super, hodi se na ven i na noc, kdy ja treba nejsem v polospanku schopna pocitat odmerky :lol:
Pak jsme jeste poridili ohrivacku lahvicek a termoobal na lahve na ven - oboji velky pomocnici ;)

Janinka07
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 27.08.18 07:11

Já používala u malé MAM lahve a teď u malého AVENT antikolik..byl teda na flasce jen par dni naštěstí. A teda určitě sterilizovat u novorozence. Mám sterilizator avent do mikrovlnky, není to dobrý jen na flašky, ale i dudliky je potřeba sterilizovat. Je to jednoduché, rychle a účinné. Pokud nebudeš moc kojit, tak stejně dostane flasku už v porodnici a já bych teda kupovala až poté, co zjistíš jakou ti oni tam půjčí. Tak jsem to udělala i já, měli aventku a tak jsem šla a hned v nemocniční lékárně koupila úplně stejnou láhev, když už byl na ni zvyklý :) :)

Ijen
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 27.08.18 07:25

Hlavne toho nekupuj moc, diteti nemusi vyhovovat. Ja mela na zkousku par flasek Avent, Mam a Chicco. Mam jsme pouzili jen parkrat, nevyhovovaly nam ani detem. Nejvic jsme pouzivali Avent, mela jsem 6 flasek. Z dalsich veci jsem mela jenom termoobal na flasku a termosku na horkou vodu a kartac na myti.

1mila2
Kecalka 318 příspěvků 27.08.18 07:25

Ja pouzivam uz podruhe MAM, sroubovani mi vyhovuje, protoze se dostanu rukou fakt vsude a nemusim pouzivat kartac a bat se, ze ji spatne vymyju. Sterilizuju v mikrovlnce. Zacala jsem s jednou malinkou (asi v 6ti tydnech) a druhou kupovala asi ve 3mesicich. Nekupovala bych jich moc, protoze je dite nemusi prijmout. Jestli v porodnici pujcuji flasku, tak ji kup az budes vedet co pouzivaji, to zvladne i tatinek nebo babicka :palec: mlicko je vetsi orisek. Ikdyz, asi bych postupovala stejne jako u flasky. V porodnici jim nejake daji, tak ho zbytecne nemen. My vyzkouseli asi 8druhu a mala rvala, prdela a blila. Takze nakonec vyslo nejlip mliko AR. Drz se :kytka:

Jo, kazdy ditko je jiny. Jsou deti, ktery ti vypijou mliko snad i z louze a pak takovy, kterejm neco malicko zmenis a oni tyden rvou :roll:

Heivka
Závislačka 3090 příspěvků 27.08.18 07:26

@Snajl Mám MAManti kolic už pro druhé dítě a super. Rozšroubovávám je jednou týdně na umytí a sterilizaci, ke které není potřeba žádný další krám. Do mojí malé mikrovlnky stejně žádný sterilizátor nenacpu. Jinak doma točím tři lahve a k tomu mám jednu na cestování zbalenou v tašce. Lahve nechávám volně uschnou na odkapávači na lahvičky od tescomy. Myslím, že pokud nemáte vyloženě nedonošence, tak sterilizace po každém použití je blbost, kdybyste kojila, tak bradavky taky nejsou sterilní, ruce co si mimčo cucá taky ne, takže pokud doma nemáte vyloženě hnojník, tak zdravému kojenci nic nebude. A na čištění šidítek je super sterilizační krabička od MAM (prodávají se v ní některé kejich dudlíky) je to maličké a šidítko je během tří minut čisté a i ty sterilizuji jednou týdně nebo když spadnou na zem venku, po pádi doma stačí opláchnout studenou vodou (teplá z kohoutku není pitná a i lahve na kokci mytí pořádně oplachuji proudem studené vody.

Nino13
Stálice 65 příspěvků 27.08.18 07:45

Já mám dobrou zkušenost s lahvičkami NUK - u nich je výhoda, že lze dokupovat další věci - třeba pitítko pro velké děti. Tudíž nemusím měnit celé lahve, jen hořejšky s tím jak mi dítě roste. Pokud bude dítě jen na UM tak doporučuji koupit bezdotykový teploměr na měření teploty vody. Je to super na doma i na ven, kde to člověk míchá.

Bebuše
Echt Kelišová 7857 příspěvků 27.08.18 07:56

První dcera nekojená. Používala jsem Lovi lahve. Dá se koupit přímo lahvička, která lze sterilizovat v mikrovlnné troubě bez dalších pomůcek.
A neobešla bych se bez ohřivačky (ideálně s volitelnou teplotou ohřevu), později poslouží i na příkrmy.
Víc jsem nekupovala, ale postupně jsem dokoupila lahve a dudlíky, abych nemusela pořád řešit vymývání a mohla s dítkem ven. Nadávkovala jsem UM do lahví a pak jen zalila, večer vše vyčistil, prohnala mikrovlnkou nebo hrncem s horkou vodou… Že začátku bych asi užila dávkovač, ale šlo to u bez ;)
A termosku na teplou vodu na ven.

Půáček
Kecalka 267 příspěvků 27.08.18 07:58

My používali NUK. Ale žijeme v Německu a tady hodně frčí „Made in Germany“ :) byla jsem moc spokojená a jak někdo psal, dá se k tomu nakombinovat různá savecka (savecky a pak různa pitka, i když víc toho využívám u ucicich hrnecku). Od NUK jsme měla i ohřívač na lahvičky, daly se tam dat i skleničky s prikrmama. Stala 20 €, nebude to žádná darda asi ani v ČR. Ale největší vychytavka a za to bych dala nobelovu cenu, je termoska. Na noc jsem si vždycky nachystala vařící vodu do termosky, do lahvicek dala presne mnozstvi studené prevarene vody a šup na noční stolek. To že nemusíš v noci vstát z postele, ale máš všechno při ruce je fakt super :) sterilizátor jsem neměla, prevarovala jsem v hrnci. Někdy kolem 9 měsíců jsem pak taky dávala lahvičky do myčky. Ale používala jsem eko tablety z dm.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >