Nebyla by lepší jiná školka?

11.7.15 21:18

Nebyla by lepší jiná školka????

Maminky a nejen maminky, poraďte. Na konci roku ve školce vyvrcholilo napětí ohledně chování našeho prcka. Žádná agrese, ale naschvály. Navrhla jsem učitelkám, že si tedy nechám Adámka doma, když to s ním nejde. Naznačili mi, že se nemají čas mu věnovat a tím pádem je zatěžuje. POZOR. U nás ve školce jsou žádané pouze nadané děti, velice hodné a nejlépe rodiče vlezdoprdelky. Šla jsem tedy s malým do poradny co a jak a závěr je, že to normální živí kluk, který se ve školce nudí. Nudí a tudíž vymýšlí blbosti a provokuje děti. Důvěru k učitelkám jsem ztratila. Doposud jsem veškerou vinu přisuzovala Adámkovi, dneska vím, že mu školka prostě nedává to, co by měla. Problémem je, že malování, kreslení, zpěv ho nebaví. To co ho zajímá je věda a technika, motory, vynálezy, pastě, stroje. Zajímal se o gilotu, vše jsme mu vysvětlili, jak funguje. Není prioritní, že usekává hlavy, ale že tam něco padá samospádem. Bohužel se rozhodl stavět gilotinu ve školce…oheń na střeše. A to nemluvím o tom, když jsme mu řekli, jak to je, když někdo umře…zpopelnění atd. učitelky na nás chtěli volat sociálku… :nevim: ale jeho zajímá, jak věci fungují ;). Navrhly, že mu seženou asistenta… ale já bych ho tam už nejraději nedávala vůbec a dala ho jinam. manžel nechce ani slyšet…kamarádi, školka v obci, ale že z kluka dělají blbce, to nechápe…nevím, co dělat. navrhla jsem, že půjde do lesní školky, kde se mu mohou věnovat, ale manža nechce, je to drahééééé… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23861
11.7.15 21:26

Já bych ve vašem případě jinou školku opravdu zvolila. Co si budem povídat, stavět si gilotinu ve školce je dost ujeté :mrgreen: máš to dítě nějaké morbidní :nevim: Ale tak pokud ti z něj opravdu roste vědec, není se čemu divit, většinou bývají i v dospělosti ujetí a divní. Proto mu dopřej speciální vzdělání s individuálním přístupem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
11.7.15 21:35

Ano, dala bych dítě do jiné školky - ideálně do soukromé.

Zjevně už je veden jako problémový a té nálepky se už nezbaví. On podle Tvého popisu poněkud problémovější bude, byť to nechceš slyšet a dáváš tomu nálepku „normální živý kluk, co se ve školce nudí“… ale budiž, tak to máš nastaveno. V nějaké soukromé školce budete nejspíš spokojenější oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
11.7.15 21:36

Není ujetý, neuvědomuje si, že je to něco divného, dyt je to 5ti letý kluk, ještě o tom neuvauje jako třeba sdmoletý. Jiná školka, aspoň to zkusit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
11.7.15 21:43
@Kalla1412 píše:
Není ujetý, neuvědomuje si, že je to něco divného, dyt je to 5ti letý kluk, ještě o tom neuvauje jako třeba sdmoletý. Jiná školka, aspoň to zkusit :nevim:

Jé já to nemyslela zle, já to myslím jakože z pohledu většiny prostě divný je. I Einstein byl divnej ;). Státní školky nejsou vůbec zaměřeny na individuality. A pokud ano, tak si toho važte, je to nadstandard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6228
11.7.15 21:44

@Gina108 Vědci jsou ujetí a divní??? Jsi asi upadla, ne? Bože můj, nejspíš měl chlapeček podobně „neujeté“ učitelky. Jestli se za „nadání“ a „neujetost“ bere, že dítě zazpívá bezchybně Skákal pes přes oves, tak můžou učitelky vybírat členy do školky třeba v ZOO, protože tohle se naučí kdejaká cvičená opice.
Zakladatelko, dej ho asi opravdu do jiné školky. A hlavně syna nepotlačuj, přirozený cit pro techniku je veliký dar a pokud mu to vydrží, jednoho dne se tím bude úžasně realizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
11.7.15 21:55

Tak máš slovo jednoho člověk prodti druhému. Odbornák z poradny, který dítě viděl hodinu, pak učitelka, která ho vidí denně, ale může být klidně vyhořelá, špatná… pak tvůj subjektivní pohled matky. Ani jedno není ono na nějaké rozhofdnutí. Poptala bych se jiných rodičů na názor na školku, jiných lidí na chování tvého syna ( ne na netu, kkde je vylíčený tebou subjektivně) nebo zkusila další poradnu.
Jaké jsou šance na jinou školku, státní? Jestli jr předškolák neuvažujete o soukromé ZŠ, tak útěk do soukromé školky asi není úplně ideální řešení. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.15 22:30

Nechápu, jak někdo může na základě pěti vět usoudit, že je dítě „problemove“nebo „divne“…
Já sem se ty gilotine teda zasmala:D

Dala bych do jinyskolky. Ústavní výchova by nás mohla připravit o dalšího vědce.. tady by byli všichni spokojený, kdyby bylo jedno dítě jako druhý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
11.7.15 22:54

Ano dala bych ho jiné školky, ale taky bych se hooodně zaměřila na jeho zájmy vzhledemm k věku. Vysvětlovat gilotinu 5letému mi přijde minimálně zvláštní a ani se těm učitelkám nedivím, že se jim to nelíbí.
A to, že jeho zájmy trochu usměrníš, neznamená, že z něj nemůže být časem vědec. Ale časem, ne ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.15 23:00

S tou gilotinou je to tezke, zrovna se zajimal v encyklopedii o francouzskou revoluci, tak co jsme mu meli rict, kdyz to videl na obrazku…vim, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6228
11.7.15 23:01

Jinak zakladatelko, buď ráda, že máš zvídavé dítě. Obzor většiny pětiletých dětí dneska dosáhne tak na stavění kostiček na tabletu. A buď si jistá, že polovina místního osazenstva ani neví, co to gilotina je. Bohužel dneska je žádoucí vychovávat z dětí ovce, jinak už na tebe duchaplné učitelky ve školce posílají sociálku. No, bude to boj.

Příspěvek upraven 11.07.15 v 23:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
11.7.15 23:01
@brusinka.brusinka píše:
S tou gilotinou je to tezke, zrovna se zajimal v encyklopedii o francouzskou revoluci, tak co jsme mu meli rict, kdyz to videl na obrazku…vim, no…

Já bych ho prostě nechala být ještě dítětem a vysvětlovala jen úměrně věku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
11.7.15 23:03
@kacz píše:
Jinak zakladatelko, buď ráda, že máš zvídavé dítě. Obzor většiny pětiletých dětí dneska dosáhne tak na stavění kostiček na tabletu. A buď si jistá, že polovina místního osazenstva ani neví, co to gilotina je.

Jenomže ona někdy velká zvídavost může býti na škodu a v kolektivu tím spíš. Pak je to dítě ve školce chudák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
@brusinka.brusinka píše:
S tou gilotinou je to tezke, zrovna se zajimal v encyklopedii o francouzskou revoluci, tak co jsme mu meli rict, kdyz to videl na obrazku…vim, no…

nic, prostě jste mu to vysvětlili neviděla bych to nijak tragicky, taky bych to vysvětlila. na druhou strnu, učitelka ten kontext nezná, není se čemu divit, že jí to zaskočilo, gilotinu jí asi bžně děti ve školce nestaví. je třeba vidět pohled obou stran. Si zas představ, že sem píše jeho učitelka. a napíše něco v tom smyslu, že tam chodí dítě, které nechce dělat nic z běžných činností, nezapojuje se, nezpívá, nerecituje, nehraje si, staví gilotiny a řeší zpopelně%nování mrtvol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6228

@dendule4 velká zvídavost nikdy není na škodu a dítě zakladatelky se rozhodně neprojevuje jako chudák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama