Nebytové prostory v panelovém domě

20.3.21 11:33

Nebytové prostory v panelovém domě

Dobrý den, určitě se tu někdo najde, kdo by věděl odpovědi na mé otázky. Popravdě nevím, kde se jinde na internetu takhle zeptat, tak to zkusím tady. Bydlím v SVJ a vlastním byt v osobním vlastnictví. Popravdě od té doby co tu s přítelem jsme ( 1 rok), tak tu mají ve všem neskutečnej bordel a chaos. Zjistili jsme, že nějaký týpek (co tu mimochodem rád kouří trávu) tak si „zabral“ společnou místnost dole u schránek. Jedná se o „kočárkárnu“ tu všichni jistě znáte. Co se týče obsahu této místnosti, jsou tam nahazené barvy, kýble a cela místnost je totálně narvaná bordelem. Tečkou na závěr je to, že to ten týpek nemá ani pronajaté a drží od toho klíče jako jediný ze vchodu.
A co teď? Jak to dál řešit? Měli jsme docela výřečný a hlasitý rozhovor s domovníkem, ale ten to řešit nechce. Poradíte mi, jak dál? Bydlíme v posledním patře, a vynášení kočárku není zrovna nejpohodlnější. Také se bojím, aby nebyl problém s vyplácením pojistky, kdyby se náhodou něco stalo. Moc děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5034
20.3.21 11:48

Jsou to společné prostory, pokud nemá k jejich výlučnému užívání nějakou smlouvu, tak by to měl řešit předseda výboru. Pokud to řešit nehodlá, je na čase ho odvolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
20.3.21 11:52

Mojí rodiče mají podobného souseda, akorát to nezamknul, neváhá nicméně věci poškozovat. My se tehdy obraceli na družstvo, to nás odkázalo na samosprávu, ať se dohodneme. Samospráva neudělala vůbec nic, nechtělo se jim s tím pánem zabývat (on je problémový důchodce, párkrát tu byla policie, že ukradl vánoční stromek, někde štěrk a podobně). Podle mě tlačit na samosprávu, vyměnit zámek, dát ho k dispozici pouze těm, kteří si chtějí ukládat kočárkek nebo kolo. Aby si tam tu trávu nepěstoval za společné peníze :lol:. Co na to ostatní sousedi? Ti by tu místnost nechtěli využívat? Nevadí jim, že to zabírá jeden člověk? Pak ještě možnost kandidovat do samosprávy, abyste mohli sjednat pořádek, když je současná líná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
20.3.21 11:52

Nevím, kdo konkrétně je domovník, ale řešte to buď s družstvem nebo se zástupcem SVJ. Místnost je všech. Akorát teda u nás jsou dvě kolarny, jedna vyuzivana prave jako kocarkarna, a pak ještě jedna místnost, kde se konají všechny ty schůze družstva a SVJ. Fakt mate jen jednu společnou místnost proc cely panelak? Kocarkarna a kolarna bývají dole u sklepů, ta další místnost hned u hlavního vchodu. Ostatní lidi maji kočárky, kola, lyže atp kde? Pokud X let cely panelak toleruje, ze to pan ma pro sebe a jen tak, tak to res budeš těžko měnit. Ale samozřejmě jít by to melo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
20.3.21 11:57

No, v jednom domě má veškeré nebytové prostory pronajaté předseda pro svou “firmu” za 1000 Kč ročně. Komu se to nelíbí, ten ať si políbí, jinak bude zbaven členství v družstvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
20.3.21 11:58

Řešit s výborem SVJ. Pokud s nimi nebude řeč, tak řešit na schůzi SVJ. Nějaký společný prostor může být pronajatý, ale je na to potřeba smlouva, souhlas vlastníku a musí platit pronájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 12:01

@Kolicek95 tak tady ten panelak je samy duchodce.. nikdo to neresi.. patrime tu mezi nejmladsi 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 12:07

@Midaku zapomnela jsem jeste zminit, ze dalsi mistnost ma obsazeny prave domovnik…mala dilnicka kde se chlasta… :)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
20.3.21 12:24

@Kvetinka75 no tak to je pak jasný, nechce to řešit, protože on sám dela to stejný… no to je jedna z nevýhod panelaku, všechno záleží na sousedech. Ale i tak to půjde řešit, pokud se fakt rozhodnete. Musíte akorát jít holt výš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32884
20.3.21 13:08

@Kvetinka75 spíš bych se bála toho, že i když to vystěhuje a ty dosáhneš toho, že tam dáš kočár, tak aby ti neničil kočár a tak. Protože podle mě se dozví komu o to šlo a klíč pokud bude chtít se mu dát musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 13:09

@Tom-Jerry ja vím no, ale jsou tam kamery a řešila bych to přes polici. Kazdopadne to tady chce udelat poradek, at uz tam je kocarek ci ne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
20.3.21 15:26

Toto jsou bohužel věci, s nimiž se těžko dá něco dělat… V domě, kde jsem léta žila a nyní tam žije moje mamka a dělá domovnici, má jeden pán prostor pronajatý a platí ho, má tam nějaké věci..

Jinak kočárek jsem si já i ostatní nájemníci nechávali v prostoru za vchodem v chodbě, ještě za druhými dveřmi jakoby do domu. Nikdy se tam nic neztratilo.

Jinak, že jsou vlastníci hovada, je bohužel běžné. U nás např. někdo vystěhoval byt a vše uložil do prostoru mezi sklepy. Mamka i ví kdo, ale ten tvrdí, že on to nebyl, a nikdo jiný se přes výzvy nepřiznal. Takže mamka, jakožto domovní důvěrník, objednala uklidovou službu, která vše vyklidila a odvezla, a částka bude připočtena k fondu oprav, který platí všichni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
20.3.21 15:31
@Midaku píše:
Nevím, kdo konkrétně je domovník, ale řešte to buď s družstvem nebo se zástupcem SVJ. Místnost je všech. Akorát teda u nás jsou dvě kolarny, jedna vyuzivana prave jako kocarkarna, a pak ještě jedna místnost, kde se konají všechny ty schůze družstva a SVJ. Fakt mate jen jednu společnou místnost proc cely panelak? Kocarkarna a kolarna bývají dole u sklepů, ta další místnost hned u hlavního vchodu. Ostatní lidi maji kočárky, kola, lyže atp kde? Pokud X let cely panelak toleruje, ze to pan ma pro sebe a jen tak, tak to res budeš těžko měnit. Ale samozřejmě jít by to melo.

Tak kola, lyže a jiné sezónní věci se nedávají do společných prostor, ale to má každý buď doma nebo ve sklepě. Teda kola možná do kolárny, ale jinak teda jsou tam ty sklepy.

Např. v našem domě je kocarkarna a kolárna, sušárna, místnost na schůze, kamrlik pod schody, prádelna a mandlovna. Ty už teda nefungují, ale ten prostor tam je. A pak každý byt sklep. Vše je v suterénu, u vchodu nic není. Je to takový ten panelák typu kostka 4 patra…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat