Nečekaná kontrola z úřadu - co čekat?

Anonymní
29.4.21 20:40

Nečekaná kontrola z úřadu - co čekat?

Ahoj všichni. Jsem docela v šoku. Jako samoživitelka s dítětem pobírám příspěvek na bydlení a dnes mě oslovila sousedka, že přijde kontrola a budou muset být přítomni majitelé bytů z celého domu. Mě nic nepřišlo, tak to má být asi „tajná“ kontrola. Pak mi volala i majitelka bytu, kde bydlíme. Mám vše v pořádku, nikdo jiný tu nebydlí. Máte někdo zkušenost, jak to probíhá? Prý se hrabou i ve skříních atd. To je tak ponižující. Příště se jim na těch pár stovek vykašlu a už žádat nebudou. Je to kontrola ze stavebního úřadu, což taky nechápu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
126
29.4.21 20:46

No počkej, pokud je to kontrola ze stavebního úřadu tak to nemá s příspěvkem na bydlení nic společného. Podle toho že u toho mají být všichni to bude asi něco ohledně té budovy a bytů jako takových. Jenom kvůli tobě by nesvolávali celou budovu, neboj :lol: A tobě to nikdo neřekl protože nejsi majitel bytu, všechno ohledně stavebních věcí řeší majitel, ne ty.

A pokud nepodvádíš tak není třeba se bát i kontroly z úřadu práce kvůli příspěvku na bydlení ;) pokud člověk chce po státu peníze, má stát nárok na to kontrolovat komu to dává, to je normální.

Příspěvek upraven 29.04.21 v 20:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
29.4.21 20:47

Pochybuji, že to bude kvůli tvým přídavkum a příspěvkům. To by nepřišli že stavebního úřadu a nemuseli být doma všichni majitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
29.4.21 20:49

Tak jestli je to kontrola ze stavebního úřadu, tak tam asi nebudou kvůli tvému příspěvku na bydlení, ne… no i kdyby jo, tak pokud máš vše v pořádku, tak se nemáš čeho bát. Nebo proc te hned napadá, že tam jdou kvůli příspěvku? Třeba jdou kvůli statice, neohlasene rekonstrukci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3305
29.4.21 20:49

Souhlas, není to kontrola na tvoje příspěvky.

Ale i tak se mi to zdá akesi divné, není reálné sehnat všechny majitele :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 20:50

Je tam přímo napsané, že je to kvůli mně /jméno/ a kvůli příspěvku na bydlení. Mě šokuje, že kvůli tomu burcují celý barák.

• Citovat
  • Nahlásit
24466
29.4.21 20:51

Pokud musí být doma majitele bytů a jde i kontrolu ze stavebního, tak to jistě není socka. Buď se plánuje nějaká renovace, nebo je problém se statikou nebo něco podobného. Klídek :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 20:52

@Altavista Je tam uvedeno, že pokud nepřijdou, budou platit pokutu

• Citovat
  • Nahlásit
2040
29.4.21 20:54

A nestrasi te někdo, kdo si myslí/vi, ze příspěvek pobíras neopravnene? Je fakt nesmysl, aby kvůli tvymu příspěvku musel byt pritomnej celej barak, ještě pod pokutou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
@Anonymní píše:
Je tam přímo napsané, že je to kvůli mně /jméno/ a kvůli příspěvku na bydlení. Mě šokuje, že kvůli tomu burcují celý barák.

Kde je to napsané?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Mar__tanka1983 Je tam vyloženě věta: Kontrolní prohlídka bude provedena za účelem ověření skutečností rozhodných pro nárok na dávku na bydlení pro (Mé jméno)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 20:55

@MiaBea V dopisu co dostali majitelé bytu, já ho nedostala, sousedka mi ho ukázala

• Citovat
  • Nahlásit
126
29.4.21 20:56
@Anonymní píše:
Je tam přímo napsané, že je to kvůli mně /jméno/ a kvůli příspěvku na bydlení. Mě šokuje, že kvůli tomu burcují celý barák.

Tak to asi nebude preventivní kontrola ale někdo tě napráskal. Pokud tam s tebou někdo bydlí tak seš v průseru, protože se budou asi teda všech ptát jestli tam za tebou někdo chodí. Takže i kdybys doma neměla ani ponožku stejně se to provalí. Plus teda někdo to nahlásil z nějakého důvodu - že tam za tebou někdo chodil, dělali jste hluk atd.
Pokud máš čisté svědomí tak buď v klidu, ale mám z tebe pocit že to nebude úplně tak v pohodě.

Ale je fakt divný že je tam ten stavební úřad. Nemáte to na ten příspěvek nějak špatně sepsané, že třeba majitelka má neúměrně velký nájem, nebo jste to nezapsali tak jak to je (počet pokojů, rozměr bytu). Jinak to totiž vůbec nedává smysl. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 20:58

@Midaku To vůbec, všichni dostali doporučený dopis od úřadu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 20:59

@EvaEpic Fakt tu nikdy jiný nebydlí, papíry mám v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat