Nečekaná pracovní nabídka - odejít z práce?

Anonymní
24.6.21 09:55

Nečekaná pracovní nabídka - odejít z práce?

Ahoj, holky. Jdu si pro radu. Mám za sebou velice kritický půl rok v práci, šéf na prd, kolektiv se vybarvil ve skutečných barvách, vedení na prd, peníze nejsou úplně nejhorší, ale přišla první velká krize, že to vlastně nemá smysl, že se nikam už neposouvam…prostě tak nějak vše na prd, ale nehledala jsem kvůli kovidu nic nového. Teď ale přišel nový nadřízený a všechno se uvolnilo, pročistil se vzduch a vztahy se trochu rovnají…Takže to začíná být pro mně aspoň pohodička, kde se ani úplně nepredřu. Jenže teď zčista jasna přišla nabídka od podzimu. Posun v odbornosti, ale i v penězích, lepší organizace práce (pracuje tam bývalá kolegyně), ale taky větší fičák a asi i nějaké přesčasy (zatím tolik nevadí, nemám ještě děti). A já teď nevím, co mám dělat. Svoji současnou práci mám pořád ráda, ale už mě nikam neposune a víc peněz mi taky jen tak nikdo nedá…Jenže v ní mám svoji pohodičku. V nové firmy mně to posune v oboru a otevře mi to dveře do dalších sfér, ale opravdu to nebude zadarmo, budu se muset dost učit a pracovní tempo bude vyšší…co byste dělaly?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
348
24.6.21 09:59

Když nemáš děti a žádné jiné „břemeno“, šla bych rozhodně do lepšího a rozjetějšího, hlavně pokud je tam ta kolegyně a máš info zevnitř, že to je funkční. Cokoliv se teď naučíš, napracuješ, našetříš… se ti pak bude hodit, až se budeš s dětma rozvádět :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.06.21 v 10:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
24.6.21 10:00

Já bych šel o dům dál. Dokud můžeš a nemáš nic co by tě nějak omezovalo. Pak z toho můžeš na případným rodicaku těžit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
24.6.21 10:00

Rozhodla bych se podle věku a toho, kdy plánuješ děti. A taky podle toho jestli třeba nemáš nějaké velké dluhy (hypo apod), plus tedy ještě podle toho, jak moc obtížné by pro tebe bylo najít nějakou práci, v případě, že by to v té nové nevyšlo. Já osobně bych do toho šla. Posun v práci je super, peníze taky. A ostatní nemůžeš vědět dokud to nezkusis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9836
24.6.21 10:03

Pro mě je napostá priorita minimum přesčasů. Pro tebe ne, takže bych možná zkusila to druhé, pokud víš, že firma funguje a vztahy jsou ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
24.6.21 10:09

Já bych se na Tvém místě rozhodně posunula směr jiná práce. Ráda se učím nové věci a miluju výzvy. Stagnace v nehybných vodách mě ubíjí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
24.6.21 10:55

Faktory, které zvážit. Kdy plánuješ děti? Potřebuješ ty peníze? Jsi povahou spíš kariéristka (nebo se aspoň chceš učit nové věci)? Nebo máš radši svůj klid? Někomu prostě vyhovuje doplňovat zboží v supermarketu, protože mají své jisté, nemusí přemýšlet o práci, mají dost času na rodinu a i na tu dovolenou si ušetří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14445
24.6.21 11:02

V případě, že v následujících letech neplánuješ děti bych šla asi do nové. Kdy jindy než teď.
Hlavně, když víš od bývalé kolegyně jak to opravdu funguje, to je velké plus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 11:32

Je mi 30. Děti plánují tak za dva roky. Vím, že je tam hodně faktorů, ale tahle práce, i kdybych tam byla jen rok nebo dva, mi otevře dveře do úplně jiných sfér a otevře mi víc možností…pokid zůstanu v současné práci, po případné mateřské nebudu úplně žádaný artikl na pracovním trhu :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
692
24.6.21 11:35
@Anonymní píše:
Je mi 30. Děti plánují tak za dva roky. Vím, že je tam hodně faktorů, ale tahle práce, i kdybych tam byla jen rok nebo dva, mi otevře dveře do úplně jiných sfér a otevře mi víc možností…pokid zůstanu v současné práci, po případné mateřské nebudu úplně žádaný artikl na pracovním trhu :mrgreen:

A chceš mít otevřené dveře…? Jestli ano, tak do toho jdi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
24.6.21 12:01
@Anonymní píše:
Je mi 30. Děti plánují tak za dva roky. Vím, že je tam hodně faktorů, ale tahle práce, i kdybych tam byla jen rok nebo dva, mi otevře dveře do úplně jiných sfér a otevře mi víc možností…pokid zůstanu v současné práci, po případné mateřské nebudu úplně žádaný artikl na pracovním trhu :mrgreen:

No tak záleží co tedy chceš. Jestli možnost uplatnění i po RD nebo mít teď své jisté, mít klid a po RD se uvidí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
24.6.21 12:04

Takový nabídky se neodmítaj, další už nemusí přijít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
24.6.21 12:08

V zaměstnání, kde nevidím posun, bych umřel. Takže bych využil nabídku a šel bych jinam. A po 30 bych si děti už nepořizoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat