Nečekaná žárlivost

6
12.3.21 12:25

Nečekaná zarlivost

Ahoj všem… Dlouho jsem přemýšlela jestli sem napsat nebo ne ale jsem už opravdu zoufalá spotřebovala bych pomoc prosím… Povím vám svůj příběh…
Já a přítel jsme spolu rok a bydlíme spolu. Do budoucna spolu určitě plánujeme i svatbu a děti. Víte za ten rok jsme si prošli uz opravdu hodně hádkama a špatnými vecma ale ja vždy věřila že náš vztah je pevný jako skála a že nám ho nic nezničí. Máme spolu prostě být mi k sobě patříme ašské síto myslím a věřím tomu a právě proto jsem teď sama ženšen zmatená protože u mě začala hrozná žárlivost.
Víte od začátku co jsme s přítelem spolu jsem rozhodně Želivka nebyla. Pravda že se do teď moc s holkama nebavil a nepsal si s nimi ale když už se stalo tak jsem to přešla v pohodě, neřešila jsem to, proč taky vždyť nic špatného nedelal ale pak přišla Eva a tam se prostě neznám. Před nakou dobou přišel přítel z práce s tím že mají v práci novou recepční, která ho asi nabaluje. Když sem se řekla jak to ví řekl že to prostě pozná ale uklidnil mě že nemusím mít strach. Zapomněla jsem na to po nake době jsem se na ni zeptala a on řek že z jejich rozhovoru vypozoroval že je zadaná, bydlí s ním a že ho miluje. Zase byl klid. Pak ale postupem času přítel přiznal že za ní chodí kecat na recepci, každý den spolu chodí na oběd a sem tam si napsali na Messengeru. Začala jsem super žárlit. Pořád jsem přemýšlela o čem si asi povídají, o čem mluví na obědě, jestli s ní neflirtuje a nenadbyha ji, co kdyby zadaná nebyla. Jednu dobu jsem nepřemýšlel a nad ničím jiným nemohla jsem pořádně spát nic. Přítel mě sice pořád přesvědčuje že se dní proč bát že mě miluje a chce být semnou že ona se mu ani nelíbí, než ji bere jen jako kamarádku s kterou si pokecat líp jak s chlapem. Vždy mě to na chvíli uklidní ale pak zase začnu v hlav blbnout. Tento týden jsme oba doma nemocní a on si s ní psal 3 dny po sobě. Ve mě to úplně vřelo měla jsem chuť vzít mu ten mobil a přečíst si vše co si píšou. Přítel to na mě poznal já se mu omluvila že to tak nechci ale nedokážu to ovládnout. Chápal o a dělal si z toho legraci já napřed taky ale ever jsme se stejně pohádali. Radil mi ať to tak neřeším, že to mám brát jako normální vec, že mu mám věřit že mě miluje a že udělá nic špatného tak to prý dělá on když mi někdo píše.
Proboha jak moc bych chtěla se toho zbavit… Nechci být šílená zarlivka… Já sama zarleni nemám ráda… Chci být v pohodě přítelkyně která ho nedrží v kleci… Které může vše říct, psát si bez toho aby se cítil blbe… Ze zacatku jsem taková byla… Predemnou byl s bývalou která byla šílená zarlivka a že semnou má prý konečně pocit že dýchá a žije a že je hodně šťastný… Chci být zase taková ale ta žárlivost mě vždy přemůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1048
12.3.21 12:38

Nevěříš, možná máš nízké sebevědomí? Jestli o partnera nechceš přijít, tak na sobě musíš zapracovat. Ty se s jiným mužem než přítel nebavíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
12.3.21 12:58

@Jolka86
Je pravda že sem tam bavím. Většinou pracovně protože moje duha prace zahrnuje především komunikaci s lidma ale pravda že mám i dva nebo 3 kamarády kterými se v práci bavím… Několikrát sem se snažila odůvodnit tak že já přece s nimi taky nedělám nic hrozného jen se bavíme ale vydrželo mi to chvíli… Cítím se jako hrozny pokrytec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
12.3.21 13:02

Pokud je to správný partner a má té rad, tak po tom, když mu povis, co cítíš a jak se cítíš, že ti je to neprijemne, tak by partner to měl buď výrazně omezit nebo udělat vše proto, aby ti to nevadilo. Tudíž i snížit na minimum kontakt.
Pokud té má rád a chápe té, určitě nebude chtít aby jsi nespavala, trápila se a jiné hrozně věci. Žárlivost je normální, taky by mi to neskutečně vadilo a asi bych to snesla a ihned bych to resila ještě než se stane něco co by mohlo oba bolet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.3.21 13:04

Ašské síto? Želivka? Ženšen?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
12.3.21 13:07

No, mě to teda tak nevinné nepřipadá. Pokud by to opravdu byla taková „kámoška“, proč by vás neseznámil? To by přece bylo normální. Mně by tedy toto také vadilo. Nemá jiné kolegy v práci, s nimiž by šel na oběd? Ona je tam jediná? Možná to, že je zadaná, taky nemusí být pravda.

Vím, že chceš poradit, jak nežárlit, ale v tomto případě si myslím, že by žárlila aspoň trošku každá a pokud tvrdí, že ne, tak lže.

Toto se stalo kamarádce, měla přítele, který ji utvrzoval v tom, jak ji miluje atd. atd. Zároveň měl kamarádku, o které tvrdil, že je jen super kamarádka, nic víc. Nikdy je vzájemné neseznámil, nedával přečíst konverzaci, třeba nějakou vtipnou, co ho rozesmála, že by jí přečetl úryvek a tak, prostě takto mlžil, bylo to téměř jak přes kopírák. A hádej, jak to dopadlo? Nakonec zjistila, že s ní udržuje poměr. Neříkám, že je to i váš případ a přeju ti, aby to tak nebylo. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
12.3.21 13:11

Asi by mi vadilo, kdyby mi partner vyprávěl, kdo po něm jede. Bůhví, jestli byla bývalka opravdu žárlivka z podstaty, nebo z ní tu žárlivku svým chováním udělal.
Chápu Tě a zdá se mi, že to není tak úplně nevinné - viz 3 dny vypisování při nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.3.21 13:12

Jinak mi pritel prijde jako blb. Pardon, ale chlubit se pritelkyni, ze ho nekdo nabaluje, ze s ni chodi na obedy. Bud mu nedochazi, ze to je pres caru, vcetne toho neustalyho vypisovani recepcni, nebo to dela schvalne a jeho byvala byla zarliva proto, ze ji taky takto provokoval. Nekteri psychopati to maji jako sport. Vyvolavat u pritelkyne zarlivost a sledovat, jak se z toho hrouti. Mozna mu to dela dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7168
12.3.21 13:25

Jste spolu teprve rok a už máte za sebou spoustu hádek, špatných věcí a super kámošku z recepce? No hele nevím, jestli bych váš vztah nazývala pevným jako skála :think: Jo, možná byla bývalá bezdůvodně žárlivá a nebo taky on je chronický namotávač ženských :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
12.3.21 13:36
@Michelle_M píše:
Jste spolu teprve rok a už máte za sebou spoustu hádek, špatných věcí a super kámošku z recepce? No hele nevím, jestli bych váš vztah nazývala pevným jako skála :think: Jo, možná byla bývalá bezdůvodně žárlivá a nebo taky on je chronický namotávač ženských :nevim:

Ale ty resis naproste prkotiny :lol:
Dotycna veri, ze je pevny jako Skala, tak laskave nezpochybnuj jeji viru ;)

Proste obcas se dorvou, sem tam ji rekne ty jedna pi*o blba a obcas nejaka prileti, ale to neznamena, ze zakladatelka nema vztah jako skalu a bezpecny pristav :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1247
12.3.21 13:37

Žárlila bych taky. Úplně klidně s ní může něco mít, nebo si jí nechává v záloze, kdybys mu začala lézt na nervy. Tahle intenzivní „kamarádství“ mezi ženou a mužem s každodenním vypisováním málokdy bývají bez postranních úmyslů. Já mám taky kamarády, s kterými chodím třeba na lezeckou stěnu, nebo jednou za čas posedět, ale určitě nejsme v každodenním intenzivním kontaktu. A nikdy se mi nestalo, že by se mnou byl v každodenním kontaktu nějaký chlap, co by o mě jinak nestál a nelíbila jsem se mu ;) Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
12.3.21 14:45

Zapracuj na svém sebevědomí. Chyba je v tom, že si nevěříš a bojíš se, že by tě mohla nahradit nějaká lepší. Partnera co nejméně vystavuj těmhle konfrontacím, aby ti za ní neutekl kvůli každodenním hádkám. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
12.3.21 14:47
@Enitka píše:
No, mě to teda tak nevinné nepřipadá. Pokud by to opravdu byla taková „kámoška“, proč by vás neseznámil? To by přece bylo normální. Mně by tedy toto také vadilo. Nemá jiné kolegy v práci, s nimiž by šel na oběd? Ona je tam jediná? Možná to, že je zadaná, taky nemusí být pravda.

Vím, že chceš poradit, jak nežárlit, ale v tomto případě si myslím, že by žárlila aspoň trošku každá a pokud tvrdí, že ne, tak lže.

Toto se stalo kamarádce, měla přítele, který ji utvrzoval v tom, jak ji miluje atd. atd. Zároveň měl kamarádku, o které tvrdil, že je jen super kamarádka, nic víc. Nikdy je vzájemné neseznámil, nedával přečíst konverzaci, třeba nějakou vtipnou, co ho rozesmála, že by jí přečetl úryvek a tak, prostě takto mlžil, bylo to téměř jak přes kopírák. A hádej, jak to dopadlo? Nakonec zjistila, že s ní udržuje poměr. Neříkám, že je to i váš případ a přeju ti, aby to tak nebylo. :hug:

Proč by jí měl seznamovat se svou kolegyní? Kdyby to měl dělat můj manžel, tak nedělá noc jiného, protože jeho pracovní kolektiv jsou především ženy. O tom to podle mě vůbec není. Buď mu zakladatelka věří nebo ne. Kolegyně s tím nemá nic společného. Kdyby tam nenastoupila, situace by jednou nastala v jakémkoliv prostředí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1247
12.3.21 15:05
@Letynka16 píše:
Proč by jí měl seznamovat se svou kolegyní? Kdyby to měl dělat můj manžel, tak nedělá noc jiného, protože jeho pracovní kolektiv jsou především ženy. O tom to podle mě vůbec není. Buď mu zakladatelka věří nebo ne. Kolegyně s tím nemá nic společného. Kdyby tam nenastoupila, situace by jednou nastala v jakémkoliv prostředí..

A taky si Tvůj manžel s kolegyněmi běžně celé dny píše s kolegyněmi soukromě na messengeru? Tohle už není podle mě o důvěře, ale spíš o slepotě v zájmu zachování vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
12.3.21 15:17
@Freeandwild píše:
A taky si Tvůj manžel s kolegyněmi běžně celé dny píše s kolegyněmi soukromě na messengeru? Tohle už není podle mě o důvěře, ale spíš o slepotě v zájmu zachování vztahu.

S některými ano. Prostě to beru tak, že místo chlapů kamarádů má kamarádky. Jasně, může se kdykoliv něco stát, ale když manželovi věřím a vím, že pro vztah dělám co můžu a on taky, tak nemám důvod ho podezírat a řešit každou zprávu kolegyni. Slepota v zájmu zachování vztahu to není, je to důvěra..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat