Nečekané a nechtěné třetí těhotenství

Anonymní
19.5.18 14:56

Nečekané a nechtěné třetí těhotenství

Dnes ráno jsem na těhotenském testu uviděla 2 čárky (i když jedna byla velmi slabá), pro mě je to bohužel noční můra. Třetí dítě jsme s partnerem neplánovali )nejen kvůli věku a jeho zdravotní anamnéze). Momentálně jsem naprosto fyzicky i psychicky vyčerpaná, protože máme doma dva chlapečky 4,5 a 2,5 roku a ten mladší je opravdu velmi náročné dítě (vzteklé, uječené, umanuté, téměř nemluvící a nespavé) - i ve dvou to s mužem dáváme jen s nejvyšším vypětím všech sil, na hlídací babičky nebo tetičky nebo přátele se spoléhat nemůžeme. Celkově myslím, že už takhle 2 děti nezvládáme fyzicky ani finančně a já navíc díky mladšímu tvrdohlavci ani psychicky - vypětí se začíná projevovat zdravotními problémy. Ve slabších chvilkách mě napadá, že nebyl nejlepší nápad mít děti po dvou letech od sebe - ale to člověk nemůže dopředu tušit, že bude mít tu výjimku, kdy druhé dítě není ani hodnější ani rychlejší ve vývoji :-)
Po 5 letech rodičovské bych se měla vracet v září nebo říjnu do práce a mladší dítko nastoupit do školky a navíc všechny potřeby pro miminka jsme už prodali nebo rozdali :-) Navíc než jsem zjistila těhotenství, tak měl nejdřív mladší syn bronchitidu a nyní se potýkám s nějakou virózou já.
Je mi jasné že nejdřív musím ke své gynekoložce (a zavolat praktické, jak vyšlo CRP z pátečního odběru krve), aby těhotenství potvrdila a pak se domluvit co dál. Zatím to ví pouze partner, který mě podpoří, ať se rozhodnu jakkoliv, jen nechce, abych byla nešťastná. Potencionální těhotenství by bylo rizikové kvůli věku a hlavně třetí GDM.
POmohl by mi názor někoho, kdo byl ve stejné situaci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1917
19.5.18 15:05

Co to znamená GDM? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
19.5.18 15:07

Uplne nechápu, co chceš slyšet. Jestli se chces nechat verejne pranyrovat nebo hledáš někoho, kdo Ti požehná. Vzdy je to tu jak přes kopírák. Pokud neselze náhodou antikoncepce, tak je problémem vyšší věk a zdravotní stav, nějake naprosto banální onemocnění (idealne v kombinaci s antibiotiky) v počátku těhotenství, připadne rentgen zubů. Výmluvy a omluvy sve nezodpovednosti jsou tu jak přes kopírák. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19829
19.5.18 15:08

Nevím co je GDM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51953
19.5.18 15:08

To jste se asi moc nechránili :?. Já měla každé těhotenství rizikové a s každým dalším to bylo horší ale zvládlo se to. Po prvním mě zůstala těhotenská cukrovka. Na třetí těhotenství jsme taky koukala ale já se roky léčila s neplodností takže když se povedlo bez pomoci léků tak jsem tomu nemohla uvěřit. My jsme třetí chtěli ale až o něco déle. když jsme otěhotněla mladší syn měl 19m. To si musíš říct jestli dítě už nechceš a co s Tebou udělá že jsi šla na potrat :? Jo po prvnim synovi jsme vše prodali že druhé nebude. Pak se vše kupovalo nové a manžel že se vše schová a třetí je holka takže zase vše nové :mrgreen: Každé těhotenství jsme začínala angínou :lol: Dobře to zvaž at jednou nelituješ, potrat je definitivní řešení a už to nikdy nezměníš. Já chtěla třetí až mladší syn bude samostatnější a dcera přišla dřív a mělo to tak být, až když se narodila jsme zjistili že syn nikdy samostatný nebude a nejspíš bych do třetího dítěte ani nešla :? takže mělo to tak být a manžel říká že je slunce našich životů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
19.5.18 15:13
@Agneth píše:
Uplne nechápu, co chceš slyšet. Jestli se chces nechat verejne pranyrovat nebo hledáš někoho, kdo Ti požehná. Vzdy je to tu jak přes kopírák. Pokud neselze náhodou antikoncepce, tak je problémem vyšší věk a zdravotní stav, nějake naprosto banální onemocnění (idealne v kombinaci s antibiotiky) v počátku těhotenství, připadne rentgen zubů. Výmluvy a omluvy sve nezodpovednosti jsou tu jak přes kopírák. :nevim:

Přesně tak. :roll: Oba totál vyčerpaní, ale na sex bez ochrany sil zbývá dost. Přednášky o tom, jak se stane, že žena otěhotní, by se měly přednášet nejen na ZŠ, ale zřejmě i dávno dospělým. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
19.5.18 15:13

GDM je podle mého GESTAČNÍ DIABETES MELLITUS

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.18 15:14

Pranyrovat ani soudit te nebudu. Chapu, ze nekdy se to proste stane. :oops: Definitivni rozhodnuti je opravdu jen na tobe. Chapu ze uz ted to mate narocne, do toho jeste treti miminko, taky bych z toho byla na nervy. Na druhou stranu, treba to ma nejaky duvod, proc se to miminko rozhodlo ted k vam prijit :think: Pokud si to dokazes sama sobe natolik obhajit, tak jdi na potrat. Ale je potreba si byt jista, protoze te to taky muze cely zivot pronasledovat a budes si to vycitat. Pises, ze maly jde na podzim do skolky, treba to uz zase bude o neco lepsi. :nevim: Je to tezke. Preji pevne nervy pri rozhodovani :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19829
19.5.18 15:14

Gdm je cukrovka? ty jsi hysterická protože budeš mít v těhotenství cukrovku??? to je ten problém???
hele sorry jdu se projít jinak bych byla hodně ošklivá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93642
19.5.18 15:15
@Andrea.Tom píše:
Co to znamená GDM? :oops:

Těhotenská cukrovka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1915
19.5.18 15:16

Když jsem potřetí otěhotněla, měla jsem taky doma dva kluky - staršímu byly tři, mladšímu necelý rok- Jako nadšená jsem z toho nebyla a nebudu zapírat, že to bylo setsakra náročné. Nicméně ten můj třetí poklad minulý týden oslavil 8 let, je to nádherná šikovná holčička a kluci ji milují. A když je vidím všechny tři pohromadě (když se zrovna neperou :), jasně vidím, že to tak mělo být. Uvidíš, že to bude dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18443
19.5.18 15:17

Jestli to dítě nechceš, jdi na potrat. Nemusíš to tu nikomu vysvětlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18443
19.5.18 15:18
@Ice79 píše:
Přesně tak. :roll: Oba totál vyčerpaní, ale na sex bez ochrany sil zbývá dost. Přednášky o tom, jak se stane, že žena otěhotní, by se měly přednášet nejen na ZŠ, ale zřejmě i dávno dospělým. :zed:

Tak to určitě, protože co tu některé dámy předvádí v diskuzích jsem/nejsem těhotná, to člověku bere dech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5123
19.5.18 15:21

Tak já po druhém porodu utíkala při první menstruaci pro tělísko a předtím sex jen a pouze s kondomem. Třetí jsme nikdy nechtěli. Teď už jsou děti ve školním věku a tělísko mam další. Nechápu vás a ano, dva roky jsou opravdu jen pro odolné. Já nechtěla dvoje pliny, tak máme děti dva roky a deset měsíců od sebe. Uplna pohoda to nebyla, to až s větším věkový rozdílem, ale už se to s jedněma plinama a samostatnějším téměř třileťákem dalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
19.5.18 15:21

@Markéta80 ja myslím, že o tom, že se nechranili nepíše, nebo jsem to přehlédla? :? Já bych zakladatelku tak nesekyrovala. Prostě se to stane no. Jak se rozhodne je vážně na ní. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama