Nečekané otěhotnění, přítel chce abych šla na potrat

Anonymní
9.1.20 08:56

nečekané otěhotnění, přítel chce abych šla na poterat

Prosím o radu, co mám dělat? Menstruaci jsem měla dostat 1.1 ale stále nic, v pondělí mě nebylo dobře pocit na zvracení, trošku se mi točila hlava. Už delší dobu mě bolí v podbřišku. Včera jsem si dělala test a byl pozitivní. K lékaři se chystám příští týden. Je nám přes 20, byl to omyl ale co stalo se, věk už na to oba máme stálou práci taky. Ale přítel to zjistil že jsem pravděpodobně těhotná a říkal že musím jít na potrat, prí si zničíme oba život. Chápu ho že na to třeba není úplně připravený je to nečekané ale potrat?? Nevím jak ho přesvědčit? Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Děkuji
Neříkám že jsem 100% připravená na mimi ale ráda bych si ho nechala. Bojím se jít na potrat, kvůli už chtěnému těhotenství. V rodičích budeme mít velkou podporu, takže v tom rozhodně nezůstaneme sami. Samotnou mě to překvapilo a nečekala jsme to. Ale mnohokrát jsem přemýšlela že bych dítě chtěla že už to prostě tak cítím, rodiče mě pochopili :D, takže tam nebude žádný problém. Budu ráda za každou radu děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1813
9.1.20 09:03
@Anonymní píše:
Prosím o radu, co mám dělat? Menstruaci jsem měla dostat 1.1 ale stále nic, v pondělí mě nebylo dobře pocit na zvracení, trošku se mi točila hlava. Už delší dobu mě bolí v podbřišku. Včera jsem si dělala test a byl pozitivní. K lékaři se chystám příští týden. Je nám přes 20, byl to omyl ale co stalo se, věk už na to oba máme stálou práci taky. Ale přítel to zjistil že jsem pravděpodobně těhotná a říkal že musím jít na potrat, prí si zničíme oba život. Chápu ho že na to třeba není úplně připravený je to nečekané ale potrat?? Nevím jak ho přesvědčit? Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Děkuji
Neříkám že jsem 100% připravená na mimi ale ráda bych si ho nechala. Bojím se jít na potrat, kvůli už chtěnému těhotenství. V rodičích budeme mít velkou podporu, takže v tom rozhodně nezůstaneme sami. Samotnou mě to překvapilo a nečekala jsme to. Ale mnohokrát jsem přemýšlela že bych dítě chtěla že už to prostě tak cítím, rodiče mě pochopili :D, takže tam nebude žádný problém. Budu ráda za každou radu děkuji

Zkušenost nemám, ale miminko bych si nechala. Víš, že se může stát, že pokud půjdeš na potrat, tak pak už nemusíš mít děti. Pokud Vám je 20, máte stálou práci a podporu v rodičích, tak bych se tolik nebála a partner si myslím, že není úplně chlap do života, pokud Vás posílá na potrat, však to miminko jste si sama neudělala. Přeji ať to dobře dopadne a partner dostane rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20649
9.1.20 09:06

No nenech se do toho natlacit, litovala bys toho do konce života a chlapa za to nenáviděla. Když máš práci, kde žít, podporu v rodině a mimčo chceš, tak si ho nech :) život ti to nezničí. Já taky otěhotněla ve 20 a nelituji, i mě chlap chtěl posílat na potrat, ale já bych na něj nešla za žádnou cenu. Mám teď 5 leteho parťáka a život zničený nemám, spíš naopak je mnohem bohatší :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 09:10

Mě bylo 22 když jsem zjistila že jsem těhotná, myšlenky na potrat jsem měla, a teď bych si za to nafackovala a dodnes si to vyčitam :zed:. Mám úžasného syna bez jakého si už nedovedu představit život :srdce:. Pokud ty to dítě chceš a neumíš si představit, že by jsi ho dala pryč, nenech se partnerem přemluvit k potratu, do smrti si to budeš vyčítat.

• Citovat
  • Nahlásit
1228
9.1.20 09:10

Pokud pro tebe potrat neni resenim tak na nej nechod. No a pritel at se bud smiri nebo holt ne no :nevim: ale pokud pujdes na potrat jen kvuli nemu, je velmi pravdepodobne ze mu to budes treba jen vnitrne vycitat a vztah pujde stejne do kytek a jeste z toho budes psychicky znicena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 09:15

Přítele mám moc ráda, nechci ho startit. Ale když tak přemýšlím tak i on mě nutí do něčeho s čím vůbec nesouhlasím. Udělala bych pro něj celkem cokoli ale tohle je asi moc, jak píšete litovala bych toho a hodně

• Citovat
  • Nahlásit
15013
9.1.20 09:18

Rozhodni se jen dle sebe a svých možností.
Já otěhotněla taky ve 20. Život mi to nezničilo, ale dost zkomplikovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48955
9.1.20 09:23

Ty budeš muset jít na zíkrok, ty si budeš vyčítat, že jsi udělala něco, o čem jsi nebyla přesvědčená. Takže se řiď svým pocitem. Pokud máš zázemí, dítě bys zvládla uživit, tak bych na potrat nešla.
Já otěhotněla ve 23. S chlapem jsme to několik dnů rozebírali, přemýšlela jsem nad potratem. Ale on mi ani jednou neřekl, že mám něco udělat. Rozhodnutí nechal naprosto na mě. A když jsem uviděla malýho prvně na ultrazvuku, kdy to ještě k podobě dítěte mělo daleko a potrat se dal udělat, tak jsem věděla, že bych ho zabít nedokázala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10692
9.1.20 09:25

Je ti dvacet, máš kde bydlet, máš stálou práci + podporu u rodiny. Takže když si dítě necháš, tak to zvládneš. Rozhodnutí je na tobě. Jeho taky chápu, ještě si pořádně neužil života, a už má být táta. No ale stalo se, tak by se k tomu měl postavit čelem. Já jsem otěhotněla když mi bylo 22 a tenkrát by mě ani ve snu nenapadlo, jít na potrat. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
9.1.20 09:27

Já otěhotněla ve 22, prcka si nechala (přítel věděl, že kdyby zmínil potrat, byla bych hoooodně protivná) a žádná trága se nestala. Muž dnes říká, že nebýt toho, zřejmě by se nám tak nedařilo - tohle všechno nakoplo. Teď se ta „připravenost na dítě“ děsně hrotí - nikdo není nikdy dokonale připravený. Když dítě chceš, měj ho. A pokud by tě chlap šál tlačil k potratu, zřejmě to není ten pravý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
9.1.20 09:29

Dítě bych si nechala, přítele bych kopla do zadku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 09:32

Abych upřesnila je mi 23, myslím že je to dobrý věk i na dítě. Přítel je o pár měsíců mladší

• Citovat
  • Nahlásit
2424
9.1.20 09:40

Hlavně zvaž, jestli dítě zvládneš sama, bez partnera, protože podle toho jak se k těhotenství postavil teď s ním moc do budoucna počítat nemůžeš. On s tebou velmi pravděpodobně do budoucna také nepočítá. To by tě totiž po oznámení, že bude tátou objal a políbil, a ne aby ti řekl, že máš jít na interrupci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
@Anonymní píše:
Abych upřesnila je mi 23, myslím že je to dobrý věk i na dítě. Přítel je o pár měsíců mladší

vůbec neuvažuj, že v tomhle věku půjdeš na potrat kvůli komukoliv jinému. Na potrat běž, pokud jsi o něm sama přesvědčená, i tak tě pravděpodobně semele. Určitě ne proto, že to chce přítel nebo kdokoliv jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9618
@Anonymní píše:
Abych upřesnila je mi 23, myslím že je to dobrý věk i na dítě. Přítel je o pár měsíců mladší

Já když poprvé otěhotněla, bylo mi 27 a dle doktorů už jsem byla celkem stará ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat