Nečekané těhotenství se starým mládencem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anamalak
Povídálka 13 příspěvků 22.10.18 20:48
Nečekané těhotenství se starým mládencem

Ahoj všichni, moc prosím o vaše názory na mou situaci. Letos jsem se rozvedla s manželem (spolu 10 let, z toho 5 let manželé) - rozvod byl z mé strany, důvodem bylo domácí násilí. Snažili jsme se několik let o dítě, řešili to v CARu, bylo nám řečeno, že manžel je zcela v pořádku, problém na mé straně, jediným řešením bylo IVF a na to jsem jít nechtěla. V srpnu jsme se definitivně rozvedli, manžel se odstěhoval a já jsem hned druhý den začala chodit se současným přítelem. Je to můj dlouholetý kamarád, poslední rok jsme se často scházeli jako kamarádi. Přítel je starý mládenec (44 let), měl několik delších vztahů, ale nikdy s žádnou ženou nebydlel a o svatbě vůbec neuvažoval. Do vztahu se mnou šel s tím, že já nemůžu mít děti, a on děti nikdy nechtěl mít (prý by to nezvládl), takže nám to přišlo ideální. Nyní jsme spolu tři měsíce, vše ideální, vidíme se denně, sex naprosto skvělý.
No a teď to hlavní: otěhotněla jsem. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit, ale je to tak, jsem nyní v 6tt, podle dr. prostě zázrak. Na potrat jít nechci, beru to jako svou asi první a poslední šanci mít dítě (je mi 31). Zítra to chci všechno říct příteli, ale vím, že bude zcela v šoku a že nebude rád, opravdu k dětem všeobecně má velmi rezervovaný až negativní přístup. Navíc se bojím, že mi to s tou neplodností nebude věřit a bude si myslet, že jsem to na něj jenom navlíkla, abych otěhotněla. Navíc jako pár jsme spolu strašně krátkou dobu, i když se známe celé roky jako dobří kamarádi. Oba jsme zajištění, máme kde bydlet (a bydlíme v bytech v těsném sousedství).
Co si o tom všem myslíte? Jak mu to mám podat? Jakou reakci mohu čekat? Pardon, ale potřebovala jsem se vypsat a moc bych stála o vaše názory 8)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

ajtakrajta1
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 22.10.18 20:57

Když děti nechtěl, tak se měl chránit sám aby jsi neotěhotněla a ne spoléhat na tvou neplodnost. Teď se s tím bude muset nějak smířit. :think:

JaninaMam
Kecalka 295 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 20:57

@anamalak pokud miminko zvladnes sama finančně zajistit a miminko opravdu chceš, tak do toho a příteli bych to řekla, pokud by měl zájem, tak to bude fajn a pokud ne, tak bych ho do toho nenutila ;)

Shari81
Kelišová 6018 příspěvků 22.10.18 21:04

noo, mám pocit, že je něco jako ochranná lhůta po rozvodu? Takže ofiko bude zapsán jako otec bývalý manžel, pokud si tě tedy současný přítel nevezme nebo neuzná otcovství…jinak pokud jsi finančně zajištěná a zvládneš to případně i sama, tak směle do toho ;-)

anamalak
Povídálka 13 příspěvků 22.10.18 21:04

Díky za reakce. Myslíte, že chlap, který je starý mládenec a nechtěl děti, může najednou otočit a dítě chtít? (Já tomu moc nevěřím..)
Ještě jsem zapomněla napsat, že jsme zároveň i kolegové v práci a o našem vztahu tam všichni ví, takže myslím, že v tomto směru pro něj bude těžké se na vztah a dítě úplně vykašlat, protože by o tom všichni věděli.

anamalak
Povídálka 13 příspěvků 22.10.18 21:06

Ochranná lhůta po rozvodu? To neznám. A nevím, když prokazatelně k oplodnění došlo tři měsíce po rozvodu (tj. po nabytí právní moci, rozvod proběhl ještě o dva měsíce dříve) - to už se na to asi nevztahuje. Navíc bych ani nechtěla, aby bývalý manžel figuroval jako otec dítěte..

Karleon
Kelišová 5360 příspěvků 22.10.18 21:08

Pokud je to tvůj dlouholetý přítel a navíc kolega, tak musí vědět, že jste se dlouho bezúspěšně snažili o dítě, ne? Takže toho, že ti nebude věřit, by ses bát neměla. A jeho reakci tady neodhadneme ani jedna, v každém případě buď připravena na všechny varianty. Držím ti palce, život není jen černý nebo bílý a někdy si s námi umí pohrát, ale dítě je vlastně ještě ta lepší varianta, věř mi.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 22.10.18 21:09

Lidi se meni. Mam v okoli par pripadu, ze chlapi, co vypadali v bezdetnem paru jako budouci skveli otcove, tak nic moc a naopak lidi, co o detech nechteli slyset buleli stestim v porodnici :lol: tezko rict, budete to stejne muset poresit spolu.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 22.10.18 21:10

Neco k ochranne lhute https://www.sancedetem.cz/…elstvi.shtml

Terka14
Kecalka 307 příspěvků 22.10.18 21:11

No, jako první mě teda zarazilo, že jsi plánovala dítě s člověkem, se kterým si se rozvedla pro domácí násilí… :zed:

Jinak, zázraky se prostě dějí. Znám pár lidí, co taky takto přišli k miminku. Jste spolu sice krátce, ale to nemusí být překážkou. Já znala manžela dva měsíce a otěhotněla jsem. Jsme spolu již 14 let a máme tři děti :) taky jsme tak brzo miminko neplanovali, ale stálo se a byli jsme u toho oba. Postavili jsme se k tomu čelem. Pokud je tvůj přítel alespoň trochu chlap, tak to přijme. Už proto, že je to podle doktora zázrak :srdce: a jestli tě v tom nechá samotnou je to… a nestojí za to.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 22.10.18 21:11
@anamalak píše:
Díky za reakce. Myslíte, že chlap, který je starý mládenec a nechtěl děti, může najednou otočit a dítě chtít? (Já tomu moc nevěřím..)
Ještě jsem zapomněla napsat, že jsme zároveň i kolegové v práci a o našem vztahu tam všichni ví, takže myslím, že v tomto směru pro něj bude těžké se na vztah a dítě úplně vykašlat, protože by o tom všichni věděli.

Já myslím,že se to stát může. Přece jenom to nakonec bude jeho dítě. Změkne. A ještě bude nakonec nadšený. Když ty ho miluješ, tak asi to nebude nějaký nelida. JEn opatrně, pomalu. Nesuď potom dle první reakce, ta prostě může být až přehnaná. Záleži na jeho povaze. Dej mu čas se s tím zžít. Držím palce!! Vše bude určitě dobré.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 21:12

Stalo se mi něco podobného, také jsem byla po rozvodu, mně tedy bylo více než Tobě. On mě uháněl nějaký čas. Byl ve stejném věku jako ten Tvůj, znali jsme se nějaký čas, neplodný byl on, plus jsme se - samozřejmě - chránili i jinak, nějak jsem nic od vztahu nečekali. A :srdce: :lol: Byl to tedy šok, pro oba :mrgreen: Tak nějak jsem nic nečekala, opravdu vzorový starý mládenec :lol: Ale překvapil ;), v dítku se vidí, říká, že je to nejlepší, co ho v životě potkalo.

Russet
Extra třída :D 11720 příspěvků 22.10.18 21:12
@anamalak píše:
Ahoj všichni, moc prosím o vaše názory na mou situaci. Letos jsem se rozvedla s manželem (spolu 10 let, z toho 5 let manželé) - rozvod byl z mé strany, důvodem bylo domácí násilí. Snažili jsme se několik let o dítě, řešili to v CARu, bylo nám řečeno, že manžel je zcela v pořádku, problém na mé straně, jediným řešením bylo IVF a na to jsem jít nechtěla. V srpnu jsme se definitivně rozvedli, manžel se odstěhoval a já jsem hned druhý den začala chodit se současným přítelem. Je to můj dlouholetý kamarád, poslední rok jsme se často scházeli jako kamarádi. Přítel je starý mládenec (44 let), měl několik delších vztahů, ale nikdy s žádnou ženou nebydlel a o svatbě vůbec neuvažoval. Do vztahu se mnou šel s tím, že já nemůžu mít děti, a on děti nikdy nechtěl mít (prý by to nezvládl), takže nám to přišlo ideální. Nyní jsme spolu tři měsíce, vše ideální, vidíme se denně, sex naprosto skvělý.
No a teď to hlavní: otěhotněla jsem. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit, ale je to tak, jsem nyní v 6tt, podle dr. prostě zázrak. Na potrat jít nechci, beru to jako svou asi první a poslední šanci mít dítě (je mi 31). Zítra to chci všechno říct příteli, ale vím, že bude zcela v šoku a že nebude rád, opravdu k dětem všeobecně má velmi rezervovaný až negativní přístup. Navíc se bojím, že mi to s tou neplodností nebude věřit a bude si myslet, že jsem to na něj jenom navlíkla, abych otěhotněla. Navíc jako pár jsme spolu strašně krátkou dobu, i když se známe celé roky jako dobří kamarádi. Oba jsme zajištění, máme kde bydlet (a bydlíme v bytech v těsném sousedství).
Co si o tom všem myslíte? Jak mu to mám podat? Jakou reakci mohu čekat? Pardon, ale potřebovala jsem se vypsat a moc bych stála o vaše názory 8)

Starého mládence si teda představuju staršího 8o O jeho rezervovanému postoji k dětem jsi věděla, na místě byla antikoncepce. Očividně to není zázrak, prostě vám to s bývalým k sobě nepasovalo :nevim: Na potrat bych nepomýšlela a ani jeho aktivní otcovský přístup. Škoda. Prostě mu to oznam a je to. Třeba tě překvapí.

axelina
Ukecaná baba ;) 2029 příspěvků 3 inzeráty 22.10.18 21:13

@anamalak když jsem začla chodit s mým přítelem stalo se mi neco podobneho…vysadila jsem antikoncepci s tím, že si dám třeba rok pauzu než se začnem snažit o dítě…za 14 dnu jsem byla tehotná! byla jsem v šoku a taky přítel myslel že jsem to an nej navlíkla… ale nerouhej se, protože já tenkrát potratila. ted už máme teda 2 dalsi deti který byly planovany. asi to tak měo být si říkám ale rád nebyl tenkrát to si pamatuju

anamalak
Povídálka 13 příspěvků 22.10.18 21:13

Jen na vysvětlenou: o dítě jsem se snažili dříve, než se objevil problém domácího násilí, pak už samozřejmě ne (tj. cca poslední rok manželství).
Já se právě bojím, že se přítel lekne, že to nezvládne, že to s dětmi neumí, atd. a bude z toho chtít vycouvat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >