Nečekaný rozvoj úzkostí v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 20:35
Nečekaný rozvoj úzkostí v těhotenství

Ahoj. Před 13-ti lety se u mě objevila úzkostná porucha, se kterou jsem se i léčila, a časem se mi podařilo se stabilizovat. Za tu dobu jsem odnosila a porodila tři děti bez zásadních komplikací, jen to třetí předčasně a v poslední době se mi můj psychicky stav jevil obzvlášť stabilizovaný a měla jsem klid. Planovane jsem otěhotněla počtvrté (teď 10tt) a najednou šílený zvrat. Fyzicky mi tentokrát není vůbec dobře a psychicky jsem úplně vyjkepana z toho, co bude a jestli to zvládnu. Děsí mě porod. Každé pichnuti v břiše mě rozhodí, bolí mě žaludek, buší srdce a pořád mě napadají samé hrůzy, které by se mohly stát a jestli jsem se neprecenila. Ani to radši nebudu podrobné rozepisovat, zkrátka jsem úplně na budku, prisuzuju to hormonum a doufám, že se to uklidní. Metody a argumenty, které mi donedávna na uklidnění stačily, teď vůbec nezabírají. Nejhorší je, když zůstanu sama a nemám možnost odpoutat pozornost pomocí jiné osoby a nemám „pomoc“ nablízku, naopak si ještě já hlupák čtu příběhy se špatným koncem a všechny možné zdravotní komplikace.
Možnost navštívit psychologa či psychiatra samozřejmě využiju, pokud by se to zhorsovalo, spíše mě zajímá, zda má někdo podobnou zkušenost a jak to dopadlo. Díky

Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2634 příspěvků 15.08.19 21:09

Navštiv ho hned. Jaký zhoršovalo? Už teď je to v nepořádku.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 15.08.19 22:01
Pár bílinských

Těhotenství přirozeně zvyšuje hladinu úzkosti v těle a holt není každé strejné.

Evidentně to tvůj organismus tentokrát nedává. Není to tvoje chyba či selhání, jsou to holt špatně namíchané neurohormonální karty.

To za co máš zodpovědnost je, že to začneš řešit hned - zejména když víš, kdo a co ti pomáhá.

Takže hned zítra zavoláš jak psychiatrovi, tak terapeutovi a domluvíš si setkání a budeš se učit fungovat ve změněném hormonáním režimu, protože když to neuděláš teď, tak si tu neurochemii poničíš docela a pak tě dorazí porod a šestinedělí.

držím palce- to zvládnete.

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 15.08.19 22:17

Ahoj, posílám hodně sil, sama se z úzkostí léčím několik let. V případě potřeby bych se nebála ani medikace, já odnosila a porodila syna na sertralinu 50-70mg, těhotenství, porod i prcek v pořádku a i kojit bych bývala mohla, kdyby se mi rozjela laktace :think:
Když jsou úzkosti určité intenzity, je to menší zlo, to mi potvrdilo několik lékařů. Hlavně jsem byla ráda, že jsem šla stabilizovaná do šestinedělí, hormony celkem pracovaly :nevim:

Váš příspěvek
Reklama