Dcera 4 měsíce má hlad hlavně v noci

2.9.20 07:58

Necele 4m a hlad hlavne v noci

Ahoj, mala je na um nutrilon a zajima me jestli to ma nekdo stejne a pripadne jak to „opravit“. Pres den mala hlady nezaplace, davala jsem vzdy 90ml, protoze u vic se kroutila a hrala si s dudlikem a nejedla moc hezky. Ted zacala mit vetsi potrebu, hlavne teda v noci, kdy jsem ji davala i 4×. Tak jsem to ji zvedla davku na 120. Vychazelo mi to v tu chvili tedy misto 10×90 dat 7-8×120ml. Myslela jsem aby nemela potrebu se v noci „dojidat“. Jenze stejne se mi v noci budi hlady, kdyz ji dam jist tak ji skrunda v brise a mliko vypije raz dva, tak je to vazne hlad. Jenze nevim jak to zmenit kdyz pres den ji to da vazne zabrat vypit tu davku tak ji nechci zvedat jeste, ale zase krmit v noci co 2h je teda sila… Kde jsou casy kdy spala v tahu 8h :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3831
2.9.20 08:14

Může to být jen období. Miminku to prostě moc nenaplanujes :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
2.9.20 08:16

Kolik váží? Tu druhou dávku, co dáváš, mi ani teď nevypije můj skoro devítikilový v sedmi měsících (příkrm moc nechce). Nestačila by mu v noci voda či čaj? Vím, že známá kdysi řešila podobný problém (malá se ji v noci často budila na UM), tak vydržela snad 3-4 dny jí nedávat a ustalo to (max. dávala jednou za noc).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 08:23

@juliettee v to taky doufam :D. Ale treba existuje ten nutrilon good night nebo jak tak jestli treba ma smysl ho davat jsem myslela. Nikde nepisou proc je to dobre na noc, jestli kvuli tomu ze pak se mimco nebudi tolik hlady a nebo kvuli brichu treba nebo v cem je to tak supr na tu noc. Jinak je mi jasny ze mimco nenaridim jak hodinky aby jelo podle me, to jsem tim ani nemyslela :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4277
2.9.20 08:31

Neměla by ve 4m už mít větší dávku najednou? Zkousila bych přes den dávat klidně 150-180 najedou zda to vypije. Neumím si představit krmit desekrát denně za 24hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
2.9.20 08:37

Smarja dej ji tolik kolik vypije. Zadny nesmyslný počítání. Sobě taky počítáš kolik toho snis, a kolik ještě máš? 8mi měsíční se mi budi pravidelně 4× za noc na mlíko, a to jí přes den dost…ji zhruba 9× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
2.9.20 08:38

No mě naopak přijde, že ji málo a v noci se dojida. Mám holčičku 4.5m a 6kg a vypije přes den 120ml co tři hodiny a v noci 2*150ml. A je to drobek. Podle mě musí mít hlad. V noci bych dávala jídlo, ne vodu. Kolik váží? Zkusila bych dávat přes den co tři čtyři hodiny alespoň těch 120ml. Ještě nechápu proč ji krmis desetkrát denne. Má jíst co 3-4hod. Jestli ji to cpeš noc často, tak je jasné, že nevypije více jak 90ml. Já dceři teď ráno davala mlíko a vypila opravdu malinko, za půl hodinky už stáhla celou 120ml láhev. Chce to počkat, až bude mít hlad. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9569
2.9.20 08:44

Zkusila bych nabízet větší dávku přes den. Moje malá na konci 3m měla prakticky pořád hlad. Pomohly nám příkrmy. Od ukončeného 4m jsem jí začala zavádět zeleninku na oběd a to jí neskutečně prospělo a pomohlo. Začala být i taková veselejší a pohodovější. Vím, že někdo začíná přikrmovat až v 6m, ale já osobně jela od 4m (jinak malá na UM Nutrilon) a pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 20:28

My máme stejně starýho kluka (3.5m), je to teda chlapák, má 7.5kg. Krmíme flášou MM a doplňujeme to UM Nutrilonem do dávky 150ml/dávku. Jí 2× v noci, pak kolem 9hod, pak po 12hod, kolem 15.30 a kolem 19hod si dá tak 180-200ml. Zapisovala jsem si to a vychází mu to na 900-1000ml/den. Hlady neřve, ale když nechce jíst, tak si s tim hraje, nepije. Když sám chce pít, tak to vytahne jedna dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 20:34

Ještě mé napadá, jestli máte správnou savičku ve flašce. Jestli tam náhodou neni jenom 1 malinká dirka jako pro novorozence. To ji to potom zákojitě nejde vypít a vyčerpává se u toho a nevypije, co má :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29244
2.9.20 20:42

Vždy jsem miminku dávala tolik, co vypije. Kolem 4 měsíce klidně i 150-200 ml.Ne odměřené dávky. I kojící dítě vypije pokaždé jinak. Nutrilon je pro mne jedno z horších mlík, které opravdu nezasytí. Já to poznala do týdne, přešla by na jinou značku. Jinak na noc bych už klidně nasadila řidší kaši. Třeba rýžovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 21:00

Dekuju holky, zkusila jsem dneska pres den davat 150ml tak uvidime. O tom ze nutrilon nezasyti jsem uz tady cetla, ale zase se mi nechce hned prechazet na jiny mliko, kdyz do ted to bylo v pohode. Zatim to trva chvili tak kdyby se to nelepsilo tak to mozna zkusime. Taky mi pak napadlo ze tenhle tyden se mala zacala pretacet tak asi ma taky vetsi hlad, protoze ma ted docela vydej energie tim otacenim. Prikrmy rikala dr ze mi rekne na dalsi kontrole, takze to uz do ty doby vydrzime. A savicku zvetsujeme, tak tim to neni. Taky jsem cetla ze ve ctvrtem mesici take byva rustovy spurt, tak mozna i toho trochu… Kazdopadne diky za rady :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4277
2.9.20 21:06
@chulimanga87 píše:
Dekuju holky, zkusila jsem dneska pres den davat 150ml tak uvidime. O tom ze nutrilon nezasyti jsem uz tady cetla, ale zase se mi nechce hned prechazet na jiny mliko, kdyz do ted to bylo v pohode. Zatim to trva chvili tak kdyby se to nelepsilo tak to mozna zkusime. Taky mi pak napadlo ze tenhle tyden se mala zacala pretacet tak asi ma taky vetsi hlad, protoze ma ted docela vydej energie tim otacenim. Prikrmy rikala dr ze mi rekne na dalsi kontrole, takze to uz do ty doby vydrzime. A savicku zvetsujeme, tak tim to neni. Taky jsem cetla ze ve ctvrtem mesici take byva rustovy spurt, tak mozna i toho trochu… Kazdopadne diky za rady :palec:

Zítra napiš jeslti to bylo o něco lepší přes noc. Klidně pak zkus i 180 dávat zda to vypije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama