Necelé dva roky - vzít mu plenu?

1219
1.8.13 08:59

Necelé dva roky - vzít mu plenu?

Ahoj, prosím o Vaše názory. Malému budou v září 2 roky. Už nějaký ten čas ho posazuji na nočník a občas se zadaří, občas ne a v zápětí je plná plenka. Teď byl týden u babičky a ta ho nechala běhat v bytě bez pleny. Všude jí čůral a kakal, občas se mu to povedlo na nočník. Ona si ale myslí, že je nejvyšší čas ho to naučit, že pak bude zima atd… Jiným způsobem to prý nepůjde. Mám na to jiný názor, ale dobrá. Dneska je doma bez pleny. Vstávali jsme v 7 hodin s plnou plenou, hned na to nočník - do něj nic vzápětí mokré slipy, převlečen do suchých - půl hoďky na to ve slipech hovínko, posazen na nočník (jestli nebude čurat) - nic, za chvíli mokré třetí slipy. To vše během dvou hodin! Mezitím měl celou dobu nočník na očích a já jsem se ho ptala, jestli náhodou nechce. Nevím, jestli to mám takhle vydržet i dál. Domnívám se, že na to ještě není dost zralý, takže bych dál posazovala na nočník a plenu bych mu sebrala až si alespoň občas bude o nočník říkat :roll: :nevim: Co vy na to? Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16783
1.8.13 09:04

Ja myslim.ze babička ma. pravdu, bez toho aby se plena vzala to nepujde, on si. začne. rikat treba po pár dnech,nesmis.to vzdat hned musíš mu dat cas.jq ji malymu vzala pred.rokem.a.az posledni 3 mesice je uplne bez nehod a ted zpetne 2 mesice bez pleny na odpol. spani. a 2 dny na noc.ze.zacatku budes porad prat ale lepsi. zacit v teple nez aby ti pak behal nahatej po byte v zime. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
1.8.13 09:04

@Martikov Vidím to taky tak, není ještě zralý, ale neboj, může to přijít každým týdnem, dnem. Každopádně máš svou hlavu, Ty jsi jeho máma, nenech si do toho kecat, když vidíš, že na to není připraven, tak ho nenuťte. Já nočník nabízela, ptala se, ale nikdy jsem nenutila, pak jednoho dne začal úplně sám a bylo tady plno radosti :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5418
1.8.13 09:05

Rozhodně bych mu nechala plenu, není zralý. Plenu bych vzala až si bude tak ze 3/4 říkat sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
1.8.13 09:06

@Martikov záleží, jak se cítíš a pokud myslíš, že dítko ještě připravené není, tak se na to vykašli, než se nervit ;) na druhé straně je pravda, že se lépe učí v létě, kdy je teplo a může lítat nahý/á. Já prckovi vzala plínky ze dne na den, prostě jsem řekla, že došly a už nebudou, zavřeli jsme se na pár dnů doma (byl únor) a co čtvrt hodiny jsem se ptala, vysazovala, za každou kapku do nočníku odměňovala (čokoládka z adv. kalendáře, normálně nedávám), tleskala, jásala… První tři dny v podstatě nehody non stop, mokré slipky, hovínka všude, úplně jsem z toho tekla. Asi 4 den si prcek prostě řekl, že chce čurat a pak už to šlo (nevěřila jsem, že to někdy půjde :mrgreen: ). S kakáním měl problém dýl, ale tak během 3 týdnů zvládl i tohle. Plínky jsem pak dávala ještě chvíli na ven, ale pořad vysvětlovala, že do nich nic dělat nemá, že má říct… Měl 2,5 roku. Jo a než jsem vzala plínky, tak žádná snaha o nočník, žádné říkání si, žádné náznaky, mokrou plínu, co tahal u kolen neřešil, takže jsem nereagovala na nějaké jeho náznaky, že už by to šlo, ale prostě to riskla. Hodně zdaru, jednou to půjde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
1.8.13 09:09

Ja bych u nedvala slipy, na dite je to moc slozite. Pokud u babicky behal s holou ritkou a stejne vsude cural a kakal a nezlepsilo se to, neni na to zraly.
Pokud i tam mel slipy, sundat, vysvetlit a nechat ho, at si chodi sam, pokud toho bude vic na zemi, neni zraly, vratit plinu a neresit, do skoly v pline nepujde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19976
1.8.13 09:10

Take si myslim, ze na to neni pripraveny. Ja sebrala plenku taky zhruba mesic pred druhymi narozeninami a behem dvou dnu byl bez plenky s minimalni nehodou a asi do mesice jsme odbourali plenku na ven. Na noc ji ma jeste ted. Zavedli jsme odmeny - za vycurani dostal piskot a i to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
1.8.13 09:12

Nech ho bez slipů, jak nebude mít na sobě žádnou látku, tak to bude líp vnímat. A četla jsem velmi pravdivou poučku, že když se dítěte v tomhle věku zeptáš, zda nechce na záchod, automaticky odpoví „Ne“ bez ohledu na to, zda se mu chce, nebo ne :-) Takže místo ptaní to chce prostě oznámit „Jdeme na záchod“.

Já když zkoušela odplenkovat dceru před několika měsíci, tak taky spotřebovala desatery kalhotky během jediného dne, čurala snad co deset minut. Tak jsem po jednom víkendu rezignovala, dala zpátky plínu a dávala ji na záchod jen jednou dvakrát denně, aby si zvykla tam sedět. Pak jsme to zkusili několik týdnů po druhých narozkách a prakticky ze dne na den byla bez plenky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697

Ahoj, naše bude mít v říjnu dva a taky nechávám běhat běhat nahatou. Ale klidně 3hodiny nečůrá, nekaká a když tlačí s plenou a sundám ji a posadím, tak se zastaví. Takže jí nehodlám zadělat na problémy se zácpou. Počkám, až si na to přijde sama. Ve vsi máme chlapečka, který byl asi ve 2 a čtvrt letech bez plínky prakticky ze dne na den - prostě už na to přišel a bylo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19976

A bylo to v listopadu- chtela jsem taky v lete, ale to jeste tolik nespolupracoval. Ale obcas si rekl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13649
1.8.13 09:13

Taky bych nechala plenu. vždyť můžete klidně začít příští rok na jaře. já bych neměla nervy na to pořád po dětech čistit podlahy. starší se mi teda odplínkovala v jeslích, když začala sama od sebe chodit s dětmi na nočník, ale mladšího jsme odplínkovali sami (jesle na něj neměly stejný účinek jako na sestru :mrgreen: ).
manžel mu sebral plínu ve 2,5 letech, když hlídal syna při nachlazení. v tu dobu věděl, co se dělá na nočník, když jsme ho tam posadili, tak řekl „čí“ a vyčůral se jen před koupáním. ale v těch 2,5 letech už nějak pochopil, že plínku nemá a na nočník musí a nehod bylo tak do 20. během týdne byl bez plínky i na odpolední spaní a do měsíce kompletně odplínkovaný. takže po této zkušenosti bych se vykašlala na rady typu „jinak to nejde, holt budeš pořád prát“. jde to, jen musíš chvilku počkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
1.8.13 09:16

Chce to vydržet! Teď to bude těžké, ale za týden, dva uvidíš, že se zadaří. Postupně bude nehod ubývat. A taky souhlasím, že je lepší ho učit teď v létě, než čekat na tuhou zimu :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219

No, u babičky byl týden naprosto dole bez. Já bych byla raději kdyby si alespoň trochu o nočník říkal než ho takhle nechám lítat. Možná to bude znít moc „fajnově“, ale představa, že tu mám všude louže a hovínka mě trochu děsí. Bez tohoto se to nikomu ještě nepovedlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
e-máma

A umí si říct? náš malý (v září 2 roky) když se mu chce, tak se chytí mezi nožkama a řekne „aa“. proto se ptám jestli máte na čůrání nějaký signál. pokud si myslíš, že na to ještě není zralý, tak ho nech, ale nebylo by na škodu to ještě zkusit, je to opravdu lepší teď, když je léto. ten náš chodil na nočník pravidelně asi jen týden a pak jednoho dne chtěl pouze na záchod a na nočník si nevzpomněl.

• Nahlásit
  • Citovat
19976
1.8.13 09:20

@Martikov tak zkus necekat, ale co pul hodiny dej vycurat -kdyz se zadari, dej odmenu. Nez si maly zacal sam rikat, tak to taky nejakou dobu trvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama