Nechali by jste předškoláka dvě hodiny samotného doma ráno?

Anonymní
5.4.21 09:29

Nechali by jste předškoláka dvě hodiny samotného doma ráno?

Ahoj přítel na mě naléhá že je holka velká. Zítra má jít na ráno do práce a já dnes na noční. Říká mi že stejně spinká což je pravda dneska vstala po 9. Riskli by jste to? Holce je skoro 7 let. Chodím bez ní do krámu a vždycky mi řekne co nesmí dělat 😃ať jdu že se nemusím bát. Což je pravda vždy sedí u pohádky a kouká… Nebo si hraje. Otázka zní nechali by jste ji mezi směnami doma samotnou? Chlap odchází někdy před pátou a já o půl sedmé doma. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
600
5.4.21 09:31

Ne nenechala… prave proto, ze spi a az se vzbudi nevi co se deje… dcery jsem nechavala, ale pul hodiny max a starsi bylo 10,5-11, male 5,5-6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30181
5.4.21 09:33
@Anonymní píše:
Ahoj přítel na mě naléhá že je holka velká. Zítra má jít na ráno do práce a já dnes na noční. Říká mi že stejně spinká což je pravda dneska vstala po 9. Riskli by jste to? Holce je skoro 7 let. Chodím bez ní do krámu a vždycky mi řekne co nesmí dělat 😃ať jdu že se nemusím bát. Což je pravda vždy sedí u pohádky a kouká… Nebo si hraje. Otázka zní nechali by jste ji mezi směnami doma samotnou? Chlap odchází někdy před pátou a já o půl sedmé doma. :dance:

Nenechala. Jinak bych trnula, co se u nás děje. Samotného ho nechávám chvilku na hřišti s ostatními dětmi a rodiči, když si potřebuju dojít treba pro něco málo do samoobsluhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
5.4.21 09:36

Pokud je zvyklá a nebojí se, tak jo, známí to taky tak dělají, když se střídají mezi směnama. Naše dcera by to třeba nedala, bojí se. Musíš vědět sama, co zvládne a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1551

Ahojda, nenechala. ja ted zkousim skoro osmiletou na tu hsodku dve a porad z toho nemam dobry pocit. A urco bych nenechala spici, rano nevis, v jake nalade vstane, v kolik, jestli nebude unavena/zblbla po spanku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52887

Mám stále 7r. prvňáka, ještě neměl narozeniny a ano zůstává dávno i sám doma. Ale to nejde srovnávat. Každé dítě je jiné. On řekne, že bude raději hlídat kocoury, když musím nakoupit ve městě, ale nerad jezdí do města a obchodů.
Můžu si odejít do práce. Vím, že nic vyvádět nebude. Ale má i starší sourozence, tak teď jsou většinou spolu, když jsem v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5938
5.4.21 09:37

Já bych nenechala, ale ty sama nejlíp víš jaké máš dítě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300

Ne, neriskovala bych to. Když měli naši ráno něco neodkladného chodila k nám babička a byla tam než jsem se vzbudila nebo než se vrátili.
Jinak, když jsi mimo domov, jak můžeš vědět že si celou dobu fakt hraje a nebo kouká na pohádky?
Takhle bych dítě samotné nenechala, buď bych ji sehnala hlídání nebo bych brala i na nákup. Nikdy nevíš co se může stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857

Nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
5.4.21 09:38

Nenechala. Bylo by mi dítěte líto, jak se vzbudí a bloumá tam samotné ospalé. Navíc bych v práci trnula jak to doma probíhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15003
5.4.21 09:39

Záleží na dítěti. Nejstarší bych v tomhle věku nenechala. Mladší ano. Ale každé dítě je jiné. A rozhodně bych hned na poprvé nenechala na takhle dlouhou dobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
5.4.21 09:42

Myslím, že sama umíš nejlépe posoudit, jak to zvládne. Já bych ji doma nechala a nastavila na ni kameru tak, abych ji celou dobu mohla pozorovat (dětská chůvička, noťas se skypem atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9540
5.4.21 09:44

Moje děti se v tomto věku samy chystaly a chodily do školy.
Ovšem já jsem je k té samostatnosti vychovala a navíc jsem věděla, že riskuji to, že kdyby se něco stalo, tak mě odsoudí. Ovšem za to, abych ty děti vychovala jako samostatné lidi, mi ten risk stál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 09:45

@Sany80s no já bych řekla že to ani nepostřehne že by byla doma sama když bude spát :)

• Citovat
  • Nahlásit
2413
5.4.21 09:47

Záleží na dítěti. To svoje bych nechala, ale dopředu bych vysvětlila kde budu a dala mobil k posteli, ať může zavolat, hned jak se probudí. Nachystala bych snídani a ovladač od televize. Ale je pravda, že obě moje děti touhle dobou už chodily do školy, uměly číst, používat mobil a byly zvyklé být občas doma samotné (ať už spolu nebo samostatně).

Příspěvek upraven 05.04.21 v 09:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat