Nechali byste druháka jezdit MHD na kroužek v krajském městě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 10:27
Nechali byste druháka jezdit MHD na kroužek v krajském městě?

Mám dceru, teď nastupuje do druhé třídy, je jí sedm a půl. Sešlo se mi to letos úplně špatně. Posunuli jim tréninky, takže prostě jeden den nestíhám ji vyzvednout v družině a převést na trénink. Ideální by bylo, kdyby si přejela sama. Je to krajské město, ale zastávku toho autobusu má přímo před školou, na zastávku by ji na čas poslala družinářka z družiny, autobus je přímá linka, nemusí přestupovat z autobusu na autobus, jen by jela 8 zastávek ( což je asi dost). Autobus staví na jedné straně parku, jen by přešla přes park, ani ne přes silnici, ale parčík okolo něhož jsou paneláky, asi 300metrů přes ten park a tam už je tělocvična. Po tréninku už bych ji vyzvedla. Ale autobusem moc není zvyklá jezdit natož sama. Samozřejmě bych s ní tu cestu projela a pokusila se to s ní natrénovat, ale stejně váhám, jestli není malá a není to jakože " nebezpečné" ještě pro ni. Že třeba správně nevystoupí a tak. Telefon má. Nechali byste své druháky už takhle jezdit samotné? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21969 příspěvků 31.08.19 10:36

Ne

J_Doe
Závislačka 3419 příspěvků 31.08.19 10:37

A co je to za park? Pokud se tam neschazi podivne zivly, a je tam dost lidi pres den, tak bych asi nechala…

flicek18
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 31.08.19 10:44

Já musela už od první třídy jezdím domů busem, teda tam me vyzvedla babička. Ale v 2. třídě jsem takhle jezdila na kroužek sama do vedlejšího města. Druzinarka mě poslala na bus jela jsme cca 10 minut a pak jsem musela jít odhadem 400 metrů možná míň. A vše OK. Když to s ní natrenujes tak si myslím, že by to mohlo být v pohodě ;) pokud by jsi byla nervózní můžeš se domluvit na kroužku ze ti první dvě dojíždění dají vědět že dorazila, nebo jim sama zavoláš a zeptáš se ;)

Pettcherry
Kecalka 404 příspěvků 31.08.19 10:45

Já jsem vyrostla ve městě cca 30.000 obyvatel, od první třídy jsem autobusem jezdila, ale s kamarádkama, a je fakt že před 28 lety to bylo trochu jiné… Dneska bych asi hodně rozmýšlela, zda ano či ne. Jeď párkrát s ní a podle toho se rozhodni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 10:45
@J_Doe píše:
A co je to za park? Pokud se tam neschazi podivne zivly, a je tam dost lidi pres den, tak bych asi nechala…

no je to taková větší travnatá plocha, je to jakoby do čtverce obklopené panelákama a z jedné strany je budova, kde je posilovna a tělocvična. Je to jakoby travnatá plocha uprostřed bloku domů a ten autobus staví na kraji. Tam to zná, chodí tam už dva roky, vždycky ji vysadím, koukám z auta, až doběhne. Ale i tak váhám, no. Ale nějak to nebudu asi mít jak jinak udělat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 10:47
@Pettcherry píše:
Já jsem vyrostla ve městě cca 30.000 obyvatel, od první třídy jsem autobusem jezdila, ale s kamarádkama, a je fakt že před 28 lety to bylo trochu jiné… Dneska bych asi hodně rozmýšlela, zda ano či ne. Jeď párkrát s ní a podle toho se rozhodni

to já nemůžu, musela bych ji jako vzít autobusem a trénovat to s ní třeba k večeru, nemůžu právě v době kroužku z práce ani párkrát.

J_Doe
Závislačka 3419 příspěvků 31.08.19 10:49
@Anonymní píše:
no je to taková větší travnatá plocha, je to jakoby do čtverce obklopené panelákama a z jedné strany je budova, kde je posilovna a tělocvična. Je to jakoby travnatá plocha uprostřed bloku domů a ten autobus staví na kraji. Tam to zná, chodí tam už dva roky, vždycky ji vysadím, koukám z auta, až doběhne. Ale i tak váhám, no. Ale nějak to nebudu asi mít jak jinak udělat.

A neni ve skole nekdo dalsi, kdo by tam jezdil? Ze by chodili spolu? To by bylo idealni. Jinak ja bych ji asi jezdit nechala, ale sama vis, jak moc je zodpovedna…

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 31.08.19 10:55

V tyhle dobe ne

Sany80s
Echt Kelišová 7562 příspěvků 31.08.19 10:58

Záleží asi na konkrétním dítěti, já svoje jo, jen bych to třeba párkát jela s nimi, abych se ujistila, že poznají co a jak.

lamicina
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 31.08.19 11:06

Nechala, pokud máte spolehlivou družinářku a jištění na telefonu, tak nechala. Jinak mě napadá jestli nejezdí ještě někdo z vašeho města, že bys za úplatu poprosila jinou maminku, aby dceru vzala s sebou do auta a odvezla na trénink.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 31.08.19 11:10

Já bych nechala. V tomto věku mi už syn jezdil občas sám do i ze školy, když to nešlo jinak.8 zastávek tramvají a ještě přestup na bus. Běžně jezdí se starším bráchou. Záleží na samostatnosti dítěte.
Já kdysi jela sama dálkovým busem k babičce, máma mě odvedla na nádraží a posadila do busu-cca hodina cesty, a v cíli mě čekala babička s tátou.

Lathi
Kecalka 355 příspěvků 31.08.19 11:11

Me na to prijde mala, navic jak píšeš tak to autobusem moc nezná/neumí. Ja bych do toho nešla. Pokud tam ale opravdu chce tak moc chodit, tak jeste bych zkusila i o obejit treba sousedy (aktivni seniory),kamaradky co jsou doma s ditetem nebo i dat inzerat. U nas to tak trochu funguje, soused co je uz doma tak vodi druhe sousedce deti protože to nestihaji. A ja bych to tak resila take, a pokud bych opravdu nikoho nesehnala tak by tam proste nechodila…

Marffusha
Stálice 100 příspěvků 31.08.19 11:18

V dnešní době ne. Ještě jít přes park samotná. Vždyť už se bude brzy stmívat. Bála bych se.

Risanka
Kecalka 288 příspěvků 31.08.19 11:23

Já bych v sedmi letech dítě ještě takhle jezdit nenechala.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama