Nechali jste pokřtít své dítě, když nejste věřící?

Anonymní
13.8.15 09:28

Nechali jste pokrtit sve dite, kdyz nejste verici?

Ja ani pritel nejsme verici… Moje rodina take neni, pritelova rodina take ne, az na tetu. V pritelove rodine je zvykem, ze se mimina krti, ikdyz temer nikdo neni verici, coz nechapu. Porad se ptaji, kdy budou krtiny a nechapou, ze nechci pokrtit sve dite. Jak byste to resili?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21646
13.8.15 09:30

Přečti si, co křest znamená, co při něm rodiče a kmotr slibují a pokud víš, že to nemůžeš splnit, tak se na to vykašlete. Budete si připadat akorát trapně, když nebudete pořádně vědět která bije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 09:35

Tak to já mám úplně stejný (budoucí) problém :nevim: Já do toho určitě nepůjdu, nevidím důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25405
13.8.15 09:37
@Anonymní píše:
Ja ani pritel nejsme verici… Moje rodina take neni, pritelova rodina take ne, az na tetu. V pritelove rodine je zvykem, ze se mimina krti, ikdyz temer nikdo neni verici, coz nechapu. Porad se ptaji, kdy budou krtiny a nechapou, ze nechci pokrtit sve dite. Jak byste to resili?

To je zajímavá otázka :lol: :lol: :lol: :lol:

Ne nenechala bych dítě pokřtít, pokud bych nebyla věřící. Už se vidím jak někomu slibuju, že povedu děcko k víře a vím, že je to lež.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
13.8.15 09:38

Nekřtila - podívej se na liturgii. Slibuješ tam (opakovaně), že budeš vést dítě k víře. Prohlašuješ, že věříš v Boha, Ježíše, Pannu Marii, že uznáváš doktríny a učení římskokatolické církve apod. Od začátku do konce by to byla jen lež. Já tedy nejsem křesťanka, takže to jde mimo mě, ale náboženství obecně mě zajímají. Rodině bych řekla, že křtiny nebudou z tohoto důvodu. Že prostě nechci dělat trapné divadlo, lhát a ještě bych jim položila otázku, proč mají jako ateisté nutkání ke křtu dětí. Jinak, že ať si dělají jak chtějí, tohle je vaše dítě, vaše věc a křtít nebudete. Hotovo. Pokud dítě později nazná, že je věřící a chtělo by pokřtít, dá se to udělat kdykoliv, i během dospělosti. Řekla bych jim, že slavit nový život lhaním a pokrytectvím nebudu. Takže si myslím, že pro rodinu přítele je to spíše rituál, kdy se dává jméno a následná oslava křtin. Ale oslavit dítě se dá normálně doma a k tomu říct „tak tě mezi námi, třeba Petříku, vítáme“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39087
13.8.15 09:38

Nechápu proč křtít dítě, když ho stejně k víře nepovedete :nevim: Je to vaše dítě, ne vaší rodiny, tak si do toho nenechte kecat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25405
13.8.15 09:40
@Anonymní píše:

Myslím, že by dost pomohlo, kdybyste se sešli s knězem, vysvětlili mu své pohnutky a se všemi dotazy „kdy budou křtiny“ příbuzné obraceli na jejich duchovního pastýře. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
13.8.15 09:41
@Anonymní píše:

ZAVOLALA BYCH KNEZE DOMU, aby vasi rodine ucel a smysl krestu osvetlil. Verim, ze by si to rodina rozmyslela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25405
13.8.15 09:44
@svycarka píše:
ZAVOLALA BYCH KNEZE DOMU, aby vasi rodine ucel a smysl krestu osvetlil. Verim, ze by si to rodina rozmyslela ;)
:palec:

A pozvala bych famílii na vítání občánků, tam děcko přivítají, starosta mu řekne, ať se ti v naší městské části dobře žije Ferdo, mimino je načinčané a pak se může jít na oběd. Bez pokrytectví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
13.8.15 09:47

@Bábrdl
Vlastně jooo, já zapomněla na možnost vítání občánků :palec: Tím bych to smázla a fertig.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25405
13.8.15 09:47

Kamarádka teda nechávala pokřtít dítě, protože otec je věřící a ona výslovně slibovala, že nebude BRÁNIT jeho výchově ke křesťanství, ta tíha zodpovědnosti bude na otci a kmotrech. K tomu bych asi svolila, pokud bych skutečně neplánovala nějak fyzicky zabraňovat otci a děcku v návštěvě kostela. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25405
13.8.15 09:50
@Apaji píše:
@Bábrdl
Vlastně jooo, já zapomněla na možnost vítání občánků :palec: Tím bych to smázla a fertig.

Někteří lidé jsou fakt jantaři. Svatba s úředníkem jim není dost načinčaná, vítání občánků není dost cool, raději kostel a křtiny, protože je to super (nevím, co je super na tom začít nový život lží…) A pak se dojímají, jak tam ten kněz hezky povídal o tom Ježíšovi… nebo to byl Mojžíš…ale to je jedno, všechno tam bylo pozlacený… 8o :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
13.8.15 10:00
@Bábrdl píše:
Někteří lidé jsou fakt jantaři. Svatba s úředníkem jim není dost načinčaná, vítání občánků není dost cool, raději kostel a křtiny, protože je to super (nevím, co je super na tom začít nový život lží…) A pak se dojímají, jak tam ten kněz hezky povídal o tom Ježíšovi… nebo to byl Mojžíš…ale to je jedno, všechno tam bylo pozlacený… 8o :mrgreen:

Tak to je dost trefný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
13.8.15 10:01

@Bábrdl taky mi prijde, ze je to trend. Je skoda, ze krtiny ztraci vyznam, mne to tak aspon pripada. Ja verici nejsem a moje rodina take ne. Pritel do kostela chodil jako dite, jeho rodina kdysi take. Presto jsme nekrtili, on se za vericiho nepovazuje. Jednou tchyne rekla, ze by malou pokrtit nechala. Ja pro to nevidim duvod. Bylo by to divny a myslim, ze by na to knez ani nepristoupil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
13.8.15 10:02

Možná by opravdu nebylo od věci rodině pozvat domů nějakého duchovního, který by jim pěkně vysvětlil, jak se chovají pokrytecky a zavřít jim tím ústa. Nebo ty ses jich ptala, proč bys měla svoje dítě pokřtít? Jaký k tomu mají důvod? Co z toho to dítě bude mít? Docela by mě zajímala jejich odpověď. Taky bych se jich zeptala, jestli vůbec ví, co to vlastně znamená, že nechají dítě pokřtít :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama