Nechali ste si první ultrazvuk po potratu

Anonymní
5.9.21 16:02

Nechali ste si první ultrazvuk po potratu

Jsem 3 měsíce po potratu dvojčat v 9 týdnu, váhám zda si nechat první foto z ultrazvuku, na jednu stranu je to moc bolestivé a byli součástí mého těla, na druhou stranu život de dál, bohužel 3 letá dcera se mnou musela na gindu, takže to rozkecala a všichni to ví že jsem byla těhotná, do toho3dny po sekci při mých narozeninách sem dostala horečky a zánět, museli mi vézt znovu do nemocnice, takže by se to stejně provalilo :,( jak ste to měli vy? Zavřeli jste foto a papíry z nemocnice někam na půdu do šuplíku nebo vyhodili? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20081
5.9.21 16:05

Mám to někde na půdě a asi to nikdy neotevřu. Fotku jsem měla z 1. screen na mobilu a tam jsem to smazala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
5.9.21 16:17

Mám složku s výsledky 1.screeningu, foto atd, zprávu z nemocnice, zatím schované, nemám ještě odvahu na to sáhnou. Potratila jsem v 18tt, k dvoum kočarkům na Pandoře přibyl anděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3376
5.9.21 16:17

Já jsem fotky z utz spálila. Vím, že bych si je stejně nikdy neprohlížela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26551
5.9.21 16:26

Nechala jsem si test, fotky z utz a zprávu z NT screeningu. V obálce. Založené v knihovně. Potratila jsem v 19 tt. Takže mám teda i urnicku v krabici, takže fotka je to nejmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26796
5.9.21 16:40
@Anonymní píše:
Jsem 3 měsíce po potratu dvojčat v 9 týdnu, váhám zda si nechat první foto z ultrazvuku, na jednu stranu je to moc bolestivé a byli součástí mého těla, na druhou stranu život de dál, bohužel 3 letá dcera se mnou musela na gindu, takže to rozkecala a všichni to ví že jsem byla těhotná, do toho3dny po sekci při mých narozeninách sem dostala horečky a zánět, museli mi vézt znovu do nemocnice, takže by se to stejně provalilo :,( jak ste to měli vy? Zavřeli jste foto a papíry z nemocnice někam na půdu do šuplíku nebo vyhodili? :,(

počkej, ty jsi vykládala 3leté dceři, že jdeš na potrat? a jaká sekce - víš co to je? trošku zmateně to píšeš, ne trošku ale hodně to nedává smysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23046
5.9.21 16:44

No tak, na sekci jsi asi nebyla. Sekce je čísařský řez.
Já jsem si nic nenechávala. Nejsem typ, co by se utápěl v minulosti a už vůbec ne po potratu v prvním trimestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 16:59

Mám miminko narozené v 18. týdnu. Strávila jsem s ním pak celou noc. Mám hromadu fotek v mobilu a ještě v nemocnici památeční balíček, který si vyzvednu. Brzy si půjdeme vyzvednout i urničku. Dokonce jsem uvažovala počkat s narozením až do toho 24. týdne, pokud by malé vydrželo tak dlouho, aby to bylo „opravdové“ miminko. Akorát jsem se bála, že by víc vnímalo a bylo by to pro něj horší.
Kvůli zpopelnění jsme udělali i zápis na matrice.
Všechno to je pro mě důležité. Uznání toho, že miminko existovalo.
Občas čtu, že maminky litujou, že se ani nepodivaly, čemuž taky rozumím, ale já jsem to potřebovala udělat takhle.
Fotka i cokoli dalšího se dá vždycky schovat a kdykoli vytáhnout, anebo ne. Když se těch věcí vzdáme, tu možnost už mít nikdy nebudeme. Ale taky s tím jde určitě žít. Někomu lehčeji, někomu tíž.
Musíš se rozhodnout sama. Já jsem to věděla jednoznačně, že chci miminko vidět, chci si ho pochovat, prohlédnout, rozloučit se s ním, nechat si věci na památku…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 17:11

@stinga nevykládala, šla se mnou na první ultrazvuk, lékařka jí řekla bude Mimi, pak se ptala kde je maminka 3 dny, v nemocnici, kde je Mimi, není…ptám se zda si někdo nechal foto, nic víc

• Citovat
  • Nahlásit
13640
5.9.21 17:12

Ja po zamlklem jsem si nic nenechala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26796
5.9.21 17:28
@Anonymní píše:
@stinga nevykládala, šla se mnou na první ultrazvuk, lékařka jí řekla bude Mimi, pak se ptala kde je maminka 3 dny, v nemocnici, kde je Mimi, není…ptám se zda si někdo nechal foto, nic víc

a ta sekce? císařský řez?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.9.21 18:54

Jeden potrat v 9 tt, mám fotečku schovanou. Druhý vyvolávaný potrat ve 20tt mám všechno, těhotenskou průkazku, fotku, pár oblečků… Přemýšlím že je čas se s tím rozloučit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
5.9.21 20:56

Měla jsem zamlkle v 8tt, fotku jsem neměla, ale schovala jsem si takový ten identifikační náramek z nemocnici, kde jsem byla na kyretazi. Lepší než nic, mi to přišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10223
5.9.21 21:02

Měla jsem ZT v prvním trimestru, mám myslím jednu fotku z ultrazvuku, normálně založenou v šuplíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
5.9.21 21:08

Ne. 2 x v prvním trimestru (1× ZT, 1× SP), když jsem pak znovu otěhotněla, nechtěla jsem dlouho žádnou fotku, i proto abych je znovu nemusela likvidovat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat