Nechání čtvrťáka po škole

Napsat příspěvek
kdochcekam
28.2.17 10:44
@sagina píše:
no ale základní otázka podle mne zní: „a co jí je do toho?“ i kdyby kluk lékaře neměl, jí to může být buřt. pokud chce kluka nechávat po škole, má si to prvořadě domluvit s rodiči, jestli proti tomu nemají námitek a ne hned udeřit na dítě, které narozdíl od rodičů se jí nemůže bránit. proč ta učitelka obchází rodiče? proč s nimi nespolupracuje? a zrovna tak - nepadlo někde v diskuzi, že učitelka ani nerespektuje zprávu z PPP? myslí si, že psycholog si z ní jenom tak dělá prdelky a píše zprávy, protože je grafoman?můj kluk taky ve čtvrté třídě dostal novou učitelku, se kterou si nesedli. ale ta učitelka to řešila, řešila to se mnou, poslalal nás do PPP, respektovala zprávu z PPP. v průběhu prvního pololetí začal kluk chodit do školy taky obzvlášť nerad, brečel, měl psychosomatické obtíže. pak došlo za pomoci PPP k identifikování jeho problémů, k navržení potřebných opatření, ke spolupráci školy a ještě v průběhu druhého pololetí se kluk srovnal a je v pohodě a vychází velmi dobře i s učitelkou, ze které dřív brečel, sotva na ni vzpomenul :palec:

Proč měla volat a žádat o „po škole“ když už od něj věděla že po škole být nemůže? Jaký to dává smysl? Řekla mu: dobře, jdi tedy k lékaři, ale přines mi to napsané od maminky, abych věděla, že tomu tak skutečně je.
POkud by jí neřekl že jde k lékaři, potom by mu řekla: budeš dnes po škole, aby ses polepšil. A Šla to zavolat matce nebo se s ní dál domlouvat. CO je na tom k nepochopení???Řešila problém hned na místě, tak jak běžel a ležel. Naprosto racionálně. Matka podle svých reakcí mi přijde velmi ukřivděná a zaujatá. Jak už to ostatně často bývá.

• Citovat
  • Upravit
5199
28.2.17 10:44
@kdochcekam píše:
Požadovala bych to od ní písemně a obrátila se na PPP znova pro podrobné vyjádření a možná i na českou školní inspekci. Pokud je skutečně takto omezen a nemůže za to.

V papíře z PPP vysloveně píšou "nehodnotit úpravu písma a sešitů!. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:45
@kdochcekam píše:
Proč měla volat a žádat o „po škole“ když už od něj věděla že po škole být nemůže? Jaký to dává smysl? Řekla mu: dobře, jdi tedy k lékaři, ale přines mi to napsané od maminky, abych věděla, že tomu tak skutečně je.
POkud by jí neřekl že jde k lékaři, potom by mu řekla: budeš dnes po škole, aby ses polepšil. A Šla to zavolat matce nebo se s ní dál domlouvat. CO je na tom k nepochopení???Řešila problém hned na místě, tak jak běžel a ležel. Naprosto racionálně. Matka podle svých reakcí mi přijde velmi ukřivděná a zaujatá. Jak už to ostatně často bývá.

Prosím Tě, pořád dokola píšu, že nevidím důvod omlouvat něco, co neproběhlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2495
28.2.17 10:47

@Zabatko Učitelka ho po škole nechat nemůže - to je informace na otázku. Jinak - pokud má jakékoliv potíže Vy pouze očekáváte úlevy, tak je problém i u Vás. Každá zpráva z poradny poskytuje i informace pro rodiče, při vyšetření Vám doporučí, jak s dítěte pracovat a co s ním dělat. Chceš říct, že musí dělat vše škole a v PPP Vám řekli, že s ním nic neuděláte a prostě ho musí všichni akceptovat? I roztěkanost a to, že se špatně soustředí, jde reedukovat a aspoň lehce napravit.
A to, že učitelka poslala vzkaz po žákovi 4. třídy - já je posílám i po prvňácích - vždyť se jich to týká a děti nejsou blbé, aby si nebyly schopny za pomoci rodičů vyřešit většinu záležitostí, které se jich týkají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
@Zabatko píše:
Jojo, takže on vysloveně může za to, že je zmatený, co? I kdyby se na hlavu postavil a odrážel ušima, tak s tim nic nenadělá. Já jsem taky schopná dát klíče do ledničky a aŤ se snažím jak se snažím, tak prostě to klidně udělám za týden znova. To nemáš jak ovlivnit.

No tak to, že žák má ve vyučování dbát pokynů vyučujícího se píše ve školním řádu. Pokud učíš svého syna, že školní řád nemusí respektovat, protože ty dáš občas klíče do lednice, tak to není vina učitelky, která se jen snaží ve třídě dělat svoji práci, naučit něco stádo děcek a přežít. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
5199
@Trojlístek píše:
@Zabatko Bych asi ve vlastním zájmu tu debatu dále nerozvijela.

Myslím, že tu situaci úplně blbě neresis, máš pár uletu, ale myslím, že o nich víš.

Sejdi se z učitelkou, vyrikejte si všechno co tady zmiňujes. Dostala jsi dobré rady. Pokus se něco spolknout, poněvadž tím ničemu nepomůžes. Chyba je totiž na obou stranách.

Já takto nevychazela s kolegyní, ale úplně mimo se mi taky nezdála, tak jsme si leccos vyrikaly a jsme dokonce kamarádky. A to jsme se takto štěkaly skoro dva roky, prostě ženské…

Jojo, asi máš pravdu. Já jsem jí napsala fakt slušný a konstruktivní mejl s postřehy ohledně syna z pohledu rodiče, poprosila ji, aby přihlížela k jeho drobným chybám tím, že by mohla spíš zakroužkovat chybné číslo a ne hned celý příklad škrtat (Bez ohledu na výslednou známku) a kdyby měla cokoliv k nám nebo i na syna, tak ať klidně napíše nebo zavolá, že jí budu ráda k dispozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.2.17 10:49
@Zabatko píše:
Prosím Tě, pořád dokola píšu, že nevidím důvod omlouvat něco, co neproběhlo.

Ano, ale tou omluvenkou potvrdíš důvod toho, pročto neproběhlo. nevěřím, že to nedokážeš pochopit.

• Citovat
  • Upravit
5199
28.2.17 10:49
@kdochcekam píše:
No tak to, že žák má ve vyučování dbát pokynů vyučujícího se píše ve školním řádu. Pokud učíš svého syna, že školní řád nemusí respektovat, protože ty dáš občas klíče do lednice, tak to není vina učitelky, která se jen snaží ve třídě dělat svoji práci, naučit něco stádo děcek a přežít. :nevim:

Prosím Tě a jak můj syn nerespektuje školní řád? Tím, že zapomněl udělat zkoušku? Od toho má přece k dispozici 5 stupňů hodnocení. Ne? Pokud myslí, že jeho zbrklost je potřeba nějak hodnotit, tak ať mu dá za poloviční úkol trojku. Mám pocit, že Ty už fakt nevíš, jak do mě rýpnout, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:50
@kdochcekam píše:
Ano, ale tou omluvenkou potvrdíš důvod toho, pročto neproběhlo. nevěřím, že to nedokážeš pochopit.

Prosím Tě, toto nemá smysl, já nemám důvod jí něco potvrzovat, když nevím, co vlastně po mně chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.2.17 10:50
@Sashie píše:
@Zabatko Učitelka ho po škole nechat nemůže - to je informace na otázku. Jinak - pokud má jakékoliv potíže Vy pouze očekáváte úlevy, tak je problém i u Vás. Každá zpráva z poradny poskytuje i informace pro rodiče, při vyšetření Vám doporučí, jak s dítěte pracovat a co s ním dělat. Chceš říct, že musí dělat vše škole a v PPP Vám řekli, že s ním nic neuděláte a prostě ho musí všichni akceptovat? I roztěkanost a to, že se špatně soustředí, jde reedukovat a aspoň lehce napravit.
A to, že učitelka poslala vzkaz po žákovi 4. třídy - já je posílám i po prvňácích - vždyť se jich to týká a děti nejsou blbé, aby si nebyly schopny za pomoci rodičů vyřešit většinu záležitostí, které se jich týkají.

Asi nepatříš k těm, kteří si myslí, jak jsou děti přetěžované :jazyk:
Dneska se moc nenosí vůbec cokoliv jakémukoliv dítěti říkat. Jsou to naši malí nedotknutelní bohové. Potom se jim to sice vrátí na stotisíckrát, ale to bude zase vina někoho dalšího.

• Citovat
  • Upravit
26912
28.2.17 10:52

@Zabatko

Hele učitelce bych potvrzení od lékaře dala s dopisem, že tedy nechápeš proč bys měla dodávat potvrzení od lékaře na mimoškolní čas a zda-li by ti mohla vysvětlit a tedy potvrdit, že všechny děti co nemají DÚ, či jim v nich něco chybí zůstávají po škole a dodělávají to. Že je to pro tebe třeba novinka a pokud to tak je, měla bys to vědět.

:think: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
28.2.17 10:54
@kdochcekam píše:
Proč měla volat a žádat o „po škole“ když už od něj věděla že po škole být nemůže?

protože to, jestli bude nebo nebude po škole, nemá co řešit s dítětem, ale s rodičem. čili má zvolit obrácený postup - nejdřív se domluvit s rodičem, zda jim poškola nevadí a souhlasí s ní (ať už obecně, nebo v tomto konkrétním případě), a teprve pokud jejich souhlas má, tak ji může řešit s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:56
@sagina píše:
protože to, jestli bude nebo nebude po škole, nemá co řešit s dítětem, ale s rodičem. čili má zvolit obrácený postup - nejdřív se domluvit s rodičem, zda jim poškola nevadí a souhlasí s ní (ať už obecně, nebo v tomto konkrétním případě), a teprve pokud jejich souhlas má, tak ji může řešit s dítětem.

Asi tak nějak bych si to představovala. ŽE by zavolala, že Michala chce nechat po škole z důvodu xyz a já bych jí řekla, že souhlasím, ale… nebo že nesouhlasí z důvodu, nebo že bohužel nemůže, protože máme lékaře. A vůbec k tomu to nemuselo dojít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27290
28.2.17 10:57
@kdochcekam píše:

:lol: vtipny.

Proste rozhodne to neni standardni a kovbojku z toho delas hlavne ty. Kluk zapomene udelat zkousku u ukolu, tak to se da fakt resit jednoduseji nez ho nechavat po skole a vyzadovat omluvenky na jeho volny cas. Nevim jak tobe, ale napsat mail nebo zvednout telefon je mnohem prispesnejsi a bezproblemove a hlavne vyresi problem hned.

Obecne se mi nelibi ani to, ze mu dava najevo totalni neduveru. To je pro to decko sivelej signal ke spolupraci.

A slova jaky pouzivas napr. „aby se dite polepsilo“ - mam z toho osypky.

Příspěvek upraven 28.02.17 v 10:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2495
28.2.17 10:58

@kdochcekam Děti jsou přetěžované, ale tablety a opatrovnickými sklony ;) Jinak vidím velký nevyužitý potenciál. Osobně jsem přesvědčena, že pokud miluji dítě, tak mu dám příležitost objevovat, dokud mu mohu při potížích pomoci.
Až bude dospělé, tak se to nenaučí…
Stavění dětí na piedestal mě vytáčí, jsou více než „obyčejní“ lidé… Tuhle jsem řesila s jednou maminkou, že s prvňáčkem nic nedělala, protože když po třech hodinách přišel z družiny, tak byl z toho hraní tak unavený, že ho nechala si hrát, aby si odpočinul a nemohli dělat ani domácí úkoly. Pak ho diagnostikuje, že bude mít TU dyslexii, protože nepoznává písmenka :jazyk: To, že je vůbec nezná, jí jako problém vůbec nepřišlo;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama