Nechání čtvrťáka po škole

Napsat příspěvek
5199
28.2.17 10:04
@opulus píše:
To je dobře a určitě to řekni i synovi, ať z toho nemá stres.

Jojo, snad to bude k lepšímu. On chudák si všechno hrozně bere a dusí to v sobě a já se v to plácám mezi ním a učitelkou. Nechci mít špatné vztahy se školou, tolik let byl fakt klid a chci, aby zase byl. Ale třeba ještě jedna věc, pro přiblížení přístupu p. učitelky. Syn navštěvoval na její doporučení dyslektický kroužek ve škole. V PPP nám řekli, že by ho navštěvovat neměl, že tam nepatří, tak mi p. uč. napsala do deníčku někdy v prosinci, že syn prozatím nemusí navštěvovat kroužek. Dobrá, tak jsem s tím počítala. Teď donesl kluk ze školy papír s nějakým tím posouzením jeho stavu po pololetí a učitelka tam napsala, že nenavštěvuje dyslektický kroužek a prý že ho navštěvovat má. Ale že by mi třeba napsala zprávu do ŽK nebo do notýsku, že teda už by bylo vhodné, aby tam zase chodil, že bychom to třeba probraly, jestli jo, nebo ne, to ani náhodou. Zase nejspíš posílá nějaké vzkazy po synovi, jestli vůbec. Nevím, proč pořád komunikuje se mnou prostřednictvím kluka a nenapíše mi vzkaz, mejl, nebo nezavolá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:06
@lucenka píše:
A proto ho učitelka chtěla nechat po škole a nejspíš se mu individuálně věnovat. Proč by měla dělat něco s celou třídou, když to mají ostatní v pořádku?

Ale to by nikdo nerozporoval přece, ale MUSÍM o tom jako zákonný zástupce vědět, ne? Ne že mi po klukovi vzkáže, že mu nevěří, že má lékaře, a že mu mám na jeho volný čas napsat omluvenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
28.2.17 10:06
@lucenka píše:
Ale rodiče mají dohlédnout na zoto, že dítě udělalo celý úkol, ne jen část. Ukazuje to, jak se s ním doma připravují. A doma se musí trénovat celá probrana látka

nevím, nám učitelky ve škole říkaly, ať se jim do výuky nepleteme, že tomu stejně nerozumíme… nicméně pokud nás to bude zajímat, ať se dětí klidně zeptáme, že nám to většinou budou schopny vysvětlit :mrgreen: ne, tak vážně. matiku jsme měli od Hejného, z té děti měly domácí úkoly minimálně a učitelka opravdu nechtěla, abychom se jim do těch úkolů pletli. i když samozřejmě pro zájemce z řad rodičů udělali učitelé ve škole seznámení se s matikou, abychom se v dědech Lesoních a autobusech aspoň zorientovali. číst se děti učily genetickou metodou, což jsem s nimi taky doma neřešila, protože dvě četly ještě před nástupem do školy a třetímu nějak ne a ne docvaknout to spojování písmenek do slov, tak jsem na to nasadila staršího sourozence, protože chodící diktáty pro mne taky byly velká neznámá (no, ale bavili jsme se pak společně). anglicky neumím, takže to nám učitelé taky řekli, že kdo jazyk neumí, ať nechá výuku na nich a neblbne dětem výslovnost. psaní bylo o tréninku, na tom nebylo co vysvětlovat, prostě si děti napsaly úkol a šlus a ostatní předměty pořádně ani netuším, co se v nich učily, protože hodiny, značky, stromy, kytky, dny v týdnu… to jsou prostě takové ty všeobecné věci, které děti tak jako pobírají běžnou výchovou.

navíc tedy tři učitelky ze čtyř nám výslovně řekly, že je nezajímá, jak by úkol udělali rodiče, že je zajímá, jak úkoly zvládají děti, takže ať jim je neopravujeme, že potom nemají zpětnou vazbu, na co je ještě potřeba při výuce zaměřit pozornost. jedna jediná učitelka po nás chtěla úkoly kontrolovat, že to sama nezvládá :nevim:

takže ačkoli mám tři děti, tak se dvěma staršíma jsem úkoly VŮBEC nedělala, zvládaly ej samy, já je maximálně podepsala, pokud si to učitelky přály (což třeba u nejstarší holky učitelka ani nechtěla). přípravu dělám s nejmladším klukem, který je dyslektik, dysgrafik, dysortografik s ADHD s potřebuje speciální přístup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
28.2.17 10:08
@lucenka píše:
A proto ho učitelka chtěla nechat po škole a nejspíš se mu individuálně věnovat. Proč by měla dělat něco s celou třídou, když to mají ostatní v pořádku?

Jenže tady to bylo dítěti podáno jako forma trestu, nikoliv pomoci.
A zapomenutá zkouška u početního příkladu jako problém jediného žáka? Nevěřím.
Pokud to umí a nedělá to, tak na tom není nic k procvičování. Na to se prostě musí naučit nezapomínat. A od toho má učitel klasifikaci - nemáš zkoušku = máš horší známku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:09
@opulus píše:
Jenže tady to bylo dítěti podáno jako forma trestu, nikoliv pomoci.
A zapomenutá zkouška u početního příkladu jako problém jediného žáka? Nevěřím.
Pokud to umí a nedělá to, tak na tom není nic k procvičování. Na to se prostě musí naučit nezapomínat. A od toho má učitel klasifikaci - nemáš zkoušku = máš horší známku.

S tím bych souhlasila, Měla mu dát z úkolu třeba trojku, neřekla bych ani ň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
@lucenka píše:
Neznám učitele, co by po výuce zůstával ve škole do 16

U nás často vídám jak jsou paní učitelky ze školy až kolem 18 nebo i 19 hod. Nevím jestli mají dýchánky nebo pracují, ale jsou to vždycky z prvního stupně a o jedné vím, že dělá třídní výzdobu, chystá „školu hrou“ na druhý den a děti vůbec za ní nechodí do školy, ale jako do zájmového kroužku, jak ji milují a jak se tam těší. Ale kolik z nás by ten čas tomudle obětovalo, že… :jazyk:

• Citovat
  • Upravit
41350
@Zabatko píše:
Ale to by nikdo nerozporoval přece, ale MUSÍM o tom jako zákonný zástupce vědět, ne? Ne že mi po klukovi vzkáže, že mu nevěří, že má lékaře, a že mu mám na jeho volný čas napsat omluvenku.

Ano, ale ty tady argumentujes taky tím, jak se s dítětem doma ucis, a jaknechat se chudák zhoršil, ale přitom ho necháš udělat jen půlku úkolu. Tak ta domácí výuka asi za moc nestojí. Takže chyba je na obou stranách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:10
@Zabatko píše:
S tím bych souhlasila, Měla mu dát z úkolu třeba trojku, neřekla bych ani ň.

Jenže ono je toho víc, třeba jednou cosi počítali na čtverečkovaný papír a ona někdy mezi výkladem řekla, že to mají už dál psát do sešitu, on to nějak nepobral a pokračoval na čtverečkovaný a ona mu dala 5 do žákajdy a nazvala to „Práce v hodině“. On je prostě zmatkař, ale za to proboha snad nemůže, ale pracoval, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11535
28.2.17 10:11

Já měla takovou učitelku na gymplu, ať jsem udělala cokoli, nikdy mi lepší známku než 4 nedala. Nezbylo mi nic jiného, než zatnout zuby a vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
@lucenka píše:
Ano, ale ty tady argumentujes taky tím, jak se s dítětem doma ucis, a jaknechat se chudák zhoršil, ale přitom ho necháš udělat jen půlku úkolu. Tak ta domácí výuka asi za moc nestojí. Takže chyba je na obou stranách.

Dělal tatínek a ano, ne u každého úkolu nad ním sedíme, aby měl taky určitou míru zodpovědnosti. Pokud ho chtěla potrestat, měla mu úkol oznámkovat třeba na trojku, že mu půlka chyběla, ale ne ho chtít nechat po škole bez mého vědomí a ještě na to vyžadovat omluvenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1820

Já moc nechápu, proč by učitelka měla volat, když kluk po škole nakonec nezůstal. Prostě se nejdřív dohodla s ním. Jak víte, že kdyby kluk s „poškolou“ souhlasil, že by nezavolala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
@suvik píše:
Tak ma snad zavolat matce ne? A to i kdyby v nej duveru mela (jinak skvela ukazka predpojatosti). Zavolat ma v prve rade, kdyz chce nechavat dite dele ve skole ze sve vule.

Myslím, že mu to řekla, aby ho vytrestala ale nehodlala to dodržet, a až teprve jí řekl že nemůže, tak požadovala tu omluvenku. Přece musí vědět, že po vyučování bez vědomí rodičů nemůže děcko zůstat. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
kdochcekam
28.2.17 10:12
@Zireael píše:
Já moc nechápu, proč by učitelka měla volat, když kluk po škole nakonec nezůstal. Prostě se nejdřív dohodla s ním. Jak víte, že kdyby kluk s „poškolou“ souhlasil, že by nezavolala?

No přesně. Asi musí učitelka volat a požádat rodiče a pak ještě i toho žáka jednotlivě. :roll:

• Citovat
  • Upravit
5199
28.2.17 10:13
@kdochcekam píše:
U nás často vídám jak jsou paní učitelky ze školy až kolem 18 nebo i 19 hod. Nevím jestli mají dýchánky nebo pracují, ale jsou to vždycky z prvního stupně a o jedné vím, že dělá třídní výzdobu, chystá „školu hrou“ na druhý den a děti vůbec za ní nechodí do školy, ale jako do zájmového kroužku, jak ji milují a jak se tam těší. Ale kolik z nás by ten čas tomudle obětovalo, že… :jazyk:

Hele já vím, že učitelky toho mají dost, jsem ta poslední, kdo by to popíral. Jsem u učitelské rodiny, překvapivě, co? Ale tady ta p. učitelka má fakt podivné metody. Já nevím, třeba děláme nějaké chyby i doma, ale jaké? Někdo radí, nedávat úkoly, nebo když jsou, nechat vypracovat dítě samostatně, ať si za to zodpovídá, někdo zase sedět u něj ať to má dobře, tak kde je ta správná míra účasti rodiče? Kolik mají ty děti dostávat domácích úkolů… Je toho hodně a fakt rodič v tom může mít guláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.2.17 10:13
@Zabatko píše:
Prosím Tě, se hned durdíš kvůli kravině. :andel:

A to má být jako omluva? 8o
Opravdu působíš dojmem, že sebereflexe není tvá silná stránka. :nevim:
Umím si představit ten mírový email učitelce. :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit