Nechání čtvrťáka po škole

Napsat příspěvek
5199
28.2.17 10:14
@kdochcekam píše:
A to má být jako omluva? 8o
Opravdu působíš dojmem, že sebereflexe není tvá silná stránka. :nevim:
Umím si představit ten mírový email učitelce. :mrgreen:

Vaříš z vody, co? Jestli Tě urazí nevinná poznámka o ikonce krávy místo kozy, tak promiň omlouvám se. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:15
@Zireael píše:
Já moc nechápu, proč by učitelka měla volat, když kluk po škole nakonec nezůstal. Prostě se nejdřív dohodla s ním. Jak víte, že kdyby kluk s „poškolou“ souhlasil, že by nezavolala?

Tak proč po mně chce ale omluvenku, když po škole nezůstal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
517
28.2.17 10:17

Mně zaujalo, že kluk ve čtvrté třídě řekne o učitelce, že je kráva. Vysoké IQ neznamená nic když ho neumí využít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:18
@Zabatko píše:

Pokud ho chtěla nechat po škole, tak mi měla zavolat, já bych jí řekla, že pardon, ale že máme lékaře. Nebo ho měla nechat být a nemít blbé kecy o poškole. Ne ho strašit, že tam zůstane a když jí řekl, že nemůže, tak pak po rodiči požadovat zpětně omluvenku, že opravdu nemohl, protože jsme měli lékaře. CO mám omlouvat, že ho CHTĚLA nechat po škole a on nemohl kvůli lékaři? Není to absurdní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:19
@AnnieTRoj píše:
Mně zaujalo, že kluk ve čtvrté třídě řekne o učitelce, že je kráva. Vysoké IQ neznamená nic když ho neumí využít.

No tak toto s IQ asi nemá nic společného, kluk se trápí a já mu chci pomoci. Tys nikdy o nikom neřekla, že je vůl? No tak to jsi svatá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11535
@Zabatko píše:
řekla bych, že proto aby věděla, že jí nelhal
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
@Zabatko píše:
Hele já vím, že učitelky toho mají dost, jsem ta poslední, kdo by to popíral. Jsem u učitelské rodiny, překvapivě, co? Ale tady ta p. učitelka má fakt podivné metody. Já nevím, třeba děláme nějaké chyby i doma, ale jaké? Někdo radí, nedávat úkoly, nebo když jsou, nechat vypracovat dítě samostatně, ať si za to zodpovídá, někdo zase sedět u něj ať to má dobře, tak kde je ta správná míra účasti rodiče? Kolik mají ty děti dostávat domácích úkolů… Je toho hodně a fakt rodič v tom může mít guláš.
Úkoly mají sloužit k tomu, aby rodiče měli přehled o schopnosti svého dítěte plnit je a dítěti slouží k procvičování. Někdo je schopen dělat samostatně, někdo potřebuje tu jistotu dohledu rodiče. Nic není správné nebo špatné, je na posouzení toho konkrétního rodiče aby objektivně věnoval čas a energii do školní přípravy dítěte. My jsme psali kromě pátku úkoly s dcerou a potom ještě procvičovali třeba pět nebo i osm diktátů, nebo nesčetně sloupců příkladů a slovních úloh. Podle toho jak chybovala. Když byl první diktát bez chyby, nebylo potřeba pokračovat. Když to měla na háku a nesoustředila se, psala další. věděla jaký je postup a bylo to jen na ní. Dneska jen matky tvrdí, jak jsou děti přetěžované, protože ta kráva učitelka chce, aby měl jejich Pepíček úhledný sešit, přitom on se tak snaží…prdlačky.
  • Citovat
  • Upravit
kdochcekam
28.2.17 10:20
@Zabatko píše:
Pokud ho chtěla nechat po škole, tak mi měla zavolat, já bych jí řekla, že pardon, ale že máme lékaře. Nebo ho měla nechat být a nemít blbé kecy o poškole. Ne ho strašit, že tam zůstane a když jí řekl, že nemůže, tak pak po rodiči požadovat zpětně omluvenku, že opravdu nemohl, protože jsme měli lékaře. CO mám omlouvat, že ho CHTĚLA nechat po škole a on nemohl kvůli lékaři? Není to absurdní?

ne.

• Citovat
  • Upravit
5199
28.2.17 10:21
@kdochcekam píše: Úkoly mají sloužit k tomu, aby rodiče měli přehled o schopnosti svého dítěte plnit je a dítěti slouží k procvičování. Někdo je schopen dělat samostatně, někdo potřebuje tu jistotu dohledu rodiče. Nic není správné nebo špatné, je na posouzení toho konkrétního rodiče aby objektivně věnoval čas a energii do školní přípravy dítěte. My jsme psali kromě pátku úkoly s dcerou a potom ještě procvičovali třeba pět nebo i osm diktátů, nebo nesčetně sloupců příkladů a slovních úloh. Podle toho jak chybovala. Když byl první diktát bez chyby, nebylo potřeba pokračovat. Když to měla na háku a nesoustředila se, psala další. věděla jaký je postup a bylo to jen na ní. Dneska jen matky tvrdí, jak jsou děti přetěžované, protože ta kráva učitelka chce, aby měl jejich Pepíček úhledný sešit, přitom on se tak snaží…prdlačky.

Hele já s ním dělám to, co potřebuje. Když Ti ale řeknu, že má problémy s jemnou motorikou a že úhledné písmo je pro něj obtížné natolik, že by diktát psal, aby to nějak vypadalo, třeba hodinu místo půl, tak co řekneš? Toto nemám jak procvičováním natrénovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:22
@kdochcekam píše:
ne.

Takže Tobě přijde normální omlouvat škole přítomnost u lékaře ve volném čase dítěte, jo? No tak to pak asi nemáme o čem dál diskutovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
28.2.17 10:22
@Zabatko píše:
Jojo, snad to bude k lepšímu. On chudák si všechno hrozně bere a dusí to v sobě a já se v to plácám mezi ním a učitelkou. Nechci mít špatné vztahy se školou, tolik let byl fakt klid a chci, aby zase byl. Ale třeba ještě jedna věc, pro přiblížení přístupu p. učitelky. Syn navštěvoval na její doporučení dyslektický kroužek ve škole. V PPP nám řekli, že by ho navštěvovat neměl, že tam nepatří, tak mi p. uč. napsala do deníčku někdy v prosinci, že syn prozatím nemusí navštěvovat kroužek. Dobrá, tak jsem s tím počítala. Teď donesl kluk ze školy papír s nějakým tím posouzením jeho stavu po pololetí a učitelka tam napsala, že nenavštěvuje dyslektický kroužek a prý že ho navštěvovat má. Ale že by mi třeba napsala zprávu do ŽK nebo do notýsku, že teda už by bylo vhodné, aby tam zase chodil, že bychom to třeba probraly, jestli jo, nebo ne, to ani náhodou. Zase nejspíš posílá nějaké vzkazy po synovi, jestli vůbec. Nevím, proč pořád komunikuje se mnou prostřednictvím kluka a nenapíše mi vzkaz, mejl, nebo nezavolá.

To posouzení stavu ve slovní formě je papír pro vás - rodiče. Přijde mi, že jsi to hned pochopila jako výtku. Ber to tak, že vám to doporučuje. Pokud si nejsi jistá, můžeš ještě zajít zase do PPP, tam ti dají případně další zprávu pro školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:23
@opulus píše:
To posouzení stavu ve slovní formě je papír pro vás - rodiče. Přijde mi, že jsi to hned pochopila jako výtku. Ber to tak, že vám to doporučuje. Pokud si nejsi jistá, můžeš ještě zajít zase do PPP, tam ti dají případně další zprávu pro školu.

No dobře, ale proč mi už před 14 dni teda nenapsala, že by tam měl chodit? Pokud to považovala za nutné nebo vhodné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.2.17 10:26
@Zabatko píše:
Takže Tobě přijde normální omlouvat škole přítomnost u lékaře ve volném čase dítěte, jo? No tak to pak asi nemáme o čem dál diskutovat.

Hehe, to je legrační jak to překrucuješ. Jestli to takto děláš vždycky. Už pár lidí se ti snažilo vysvětlit, že tu omluvenku chce proto, aby se přesvědčila, že měl syn skutečně lékaře a nemohl proto zůstat po škole a neměla proto důvod ti volat. :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Upravit
8685
28.2.17 10:26
@kdochcekam píše: Úkoly mají sloužit k tomu, aby rodiče měli přehled o schopnosti svého dítěte plnit je a dítěti slouží k procvičování.

no vidíš, a nám učitelé říkali, že úkoly slouží k tomu, aby ONI měli přehled, co je ještě potřeba s dětmi ve škole víc potrénovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:28
@kdochcekam píše:
Hehe, to je legrační jak to překrucuješ. Jestli to takto děláš vždycky. Už pár lidí se ti snažilo vysvětlit, že tu omluvenku chce proto, aby se přesvědčila, že měl syn skutečně lékaře a nemohl proto zůstat po škole a neměla proto důvod ti volat. :nevim: :nevim: :nevim:

Pokud chce omluvenku, ať mi zavolá nebo napíše. Nevidím důvod proč omlouvat odpolední volno syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama