Nechání čtvrťáka po škole

Napsat příspěvek
2013
28.2.17 10:29

@Zabatko no já chápu, že učitelka chce vědět, jestli jí nelhal, na druhou stranu, když ho chce nechat po škole, tak by tě o tom měla dopředu informovat, např. napsat do žákovské knížky poznámku a že udělal to a to a zítra bude od do po škole… popřípadě zavolat, myslím že nejlepší řešení je v klidu za ní dojít a promluvit si s ní, ale slušně, neřvat na ní, protože chyba je evidentně na obou stranách :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.2.17 10:29
@Zabatko píše:
Hele já s ním dělám to, co potřebuje. Když Ti ale řeknu, že má problémy s jemnou motorikou a že úhledné písmo je pro něj obtížné natolik, že by diktát psal, aby to nějak vypadalo, třeba hodinu místo půl, tak co řekneš? Toto nemám jak procvičováním natrénovat.

Pokud to má ve škole potvrzené od psychologickopedagogické poradny, tak se úprava hodnotí mírněji, ne? Nebo taky může dbát na úpravu tím, že bude podtrhovat datumy a nadpisy barevnou pastelkou a podobně. Prostě tím dá najevo, že to nefláká.

• Citovat
  • Upravit
kdochcekam
28.2.17 10:30
@Zabatko píše:
Pokud chce omluvenku, ať mi zavolá nebo napíše. Nevidím důvod proč omlouvat odpolední volno syna.

To je ten mírový email, jo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
5199
28.2.17 10:30
@sagina píše:
no vidíš, a nám učitelé říkali, že úkoly slouží k tomu, aby ONI měli přehled, co je ještě potřeba s dětmi ve škole víc potrénovat :nevim:
:nevim: :nevim: a to je právě ono, čert aby se v tom vyznal. Pokud já mu v úkolu opravím a poradím na každém místě kde zaváhá, tak jakou zpětnou vazbu učitelka získá? Pokud to nechám na klukovi a on zapomene z jakéhokoliv důvodu zkoušku, tak ho chce nechat po škole. Takže co je lepší, dělat to s ním, aby se vyvaroval poškoláctví, nebo to s ním nedělat a čekat, kdy učitelka bude chtit omluvenku na neuskutečněnou odpolední výuku, o které ale rodiče nevěděli?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:32
@kdochcekam píše:
To je ten mírový email, jo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co je špatné na tom chtít, aby mě informovala o tom, co a proč chce omluvit? Já jsem od ní neslyšela ani nečetla o tom, že by měl syn být po škole, nebo o tom, že chce nějakou omluvenku. Ona jako pedagog zatěžuje mého syna tím, že po něm posílá vzkazy a mně je to vyčítáno. Tak to je fakt super, jak jste se do mě pustily a překrucujete daná fakta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.2.17 10:33
@Zabatko píše:
Pokud chce omluvenku, ať mi zavolá nebo napíše. Nevidím důvod proč omlouvat odpolední volno syna.

A proč ti má volat nebo psát, když po škole nebyl? Proč máš problém potvrdit jednoduše pravdomluvnost svého syna tím, že napíšeš prostý lístek o návštěvě lékaře? :nevim: Přijde mi, že z banality jsi udělala detektivní telenovelu, ze které nikdo nic nevytěží, naopak otráví a znechutí tebe, syna i paní učitelku. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
5199
28.2.17 10:33
@kdochcekam píše:
Pokud to má ve škole potvrzené od psychologickopedagogické poradny, tak se úprava hodnotí mírněji, ne? Nebo taky může dbát na úpravu tím, že bude podtrhovat datumy a nadpisy barevnou pastelkou a podobně. Prostě tím dá najevo, že to nefláká.

To dělá. P. uč. se vyjádřila v tom smyslu, že v PPP to určili špatně, že problémy nemá a že je flákač. Tak a co já teď s tím. Pod každý text skoro mu píše Piš lépe!!! Učitelka v AJ (shodou okolností ředitelka) mu napsala do AJ vzkaz „Jsi nepozorný a zmatený!!!“ Jako vypovídající hodnotu tyto vzkazky podle Tebe mají pro 9 letého kluka, co? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:34
@kdochcekam píše:
A proč ti má volat nebo psát, když po škole nebyl? Proč máš problém potvrdit jednoduše pravdomluvnost svého syna tím, že napíšeš prostý lístek o návštěvě lékaře? :nevim: Přijde mi, že z banality jsi udělala detektivní telenovelu, ze které nikdo nic nevytěží, naopak otráví a znechutí tebe, syna i paní učitelku. :nevim:

Vadí mi princip. Jestli chce potvrzení že kluk nelhal, tak ať mi o něj zavolá nebo napíše a neposílá vzkazy po klukovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.2.17 10:37
@Zabatko píše:
A co je špatné na tom chtít, aby mě informovala o tom, co a proč chce omluvit? Já jsem od ní neslyšela ani nečetla o tom, že by měl syn být po škole, nebo o tom, že chce nějakou omluvenku. Ona jako pedagog zatěžuje mého syna tím, že po něm posílá vzkazy a mně je to vyčítáno. Tak to je fakt super, jak jste se do mě pustily a překrucujete daná fakta.

Ale ona měla problém s tvým synem a ne s tebou. Proto mu řekla, dobře, nemůžeš být kvůli lékaři po škole, přines mi prosím tedy napsané od maminky, že to tak skutečně je. Já bych to teda uvítala mnohem víc, než nějaké psaní ze školy. Vzkaz po synovi mi přijde jako neoficiální, ovšem jakmile se učitelka dá do psaní „poznámky“ je to už oficiální stížnost a připomínka a má to pro mě mnohem vážnější formu. Podle mě, tím vzkazem to chtěla pouze zlehčit. Mě kdyby volala nebo psala učitelka, tak to považuju za velmi vážnou věc. Že se stalo něco opravdu velmi hrozného a vážného, že to nemohlo vyřídit dítě samo, ale učitelka musela věnovat čas psaní nebo dokonce volání. A k tomu se starat o ostatní žáky :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Upravit
8685
28.2.17 10:38
@kdochcekam píše:
Hehe, to je legrační jak to překrucuješ. Jestli to takto děláš vždycky. Už pár lidí se ti snažilo vysvětlit, že tu omluvenku chce proto, aby se přesvědčila, že měl syn skutečně lékaře a nemohl proto zůstat po škole a neměla proto důvod ti volat. :nevim: :nevim: :nevim:

no ale základní otázka podle mne zní: „a co jí je do toho?“ i kdyby kluk lékaře neměl, jí to může být buřt. pokud chce kluka nechávat po škole, má si to prvořadě domluvit s rodiči, jestli proti tomu nemají námitek a ne hned udeřit na dítě, které narozdíl od rodičů se jí nemůže bránit. proč ta učitelka obchází rodiče? proč s nimi nespolupracuje? a zrovna tak - nepadlo někde v diskuzi, že učitelka ani nerespektuje zprávu z PPP? myslí si, že psycholog si z ní jenom tak dělá prdelky a píše zprávy, protože je grafoman?

můj kluk taky ve čtvrté třídě dostal novou učitelku, se kterou si nesedli. ale ta učitelka to řešila, řešila to se mnou, poslalal nás do PPP, respektovala zprávu z PPP. v průběhu prvního pololetí začal kluk chodit do školy taky obzvlášť nerad, brečel, měl psychosomatické obtíže. pak došlo za pomoci PPP k identifikování jeho problémů, k navržení potřebných opatření, ke spolupráci školy a ještě v průběhu druhého pololetí se kluk srovnal a je v pohodě a vychází velmi dobře i s učitelkou, ze které dřív brečel, sotva na ni vzpomenul :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.2.17 10:38
@Zabatko píše:
To dělá. P. uč. se vyjádřila v tom smyslu, že v PPP to určili špatně, že problémy nemá a že je flákač. Tak a co já teď s tím. Pod každý text skoro mu píše Piš lépe!!! Učitelka v AJ (shodou okolností ředitelka) mu napsala do AJ vzkaz „Jsi nepozorný a zmatený!!!“ Jako vypovídající hodnotu tyto vzkazky podle Tebe mají pro 9 letého kluka, co? :nevim:
Že se musí vic snažit a dávat pozor??? :roll: :roll: :roll:
  • Citovat
  • Upravit
kdochcekam
28.2.17 10:40
@Zabatko píše:
To dělá. P. uč. se vyjádřila v tom smyslu, že v PPP to určili špatně, že problémy nemá a že je flákač. Tak a co já teď s tím. Pod každý text skoro mu píše Piš lépe!!! Učitelka v AJ (shodou okolností ředitelka) mu napsala do AJ vzkaz „Jsi nepozorný a zmatený!!!“ Jako vypovídající hodnotu tyto vzkazky podle Tebe mají pro 9 letého kluka, co? :nevim:

Požadovala bych to od ní písemně a obrátila se na PPP znova pro podrobné vyjádření a možná i na českou školní inspekci. Pokud je skutečně takto omezen a nemůže za to.

• Citovat
  • Upravit
2615
28.2.17 10:40
@Zabatko píše:
Vadí mi princip. Jestli chce potvrzení že kluk nelhal, tak ať mi o něj zavolá nebo napíše a neposílá vzkazy po klukovi.

Tak já myslím, že to na kluka prostě zkusila, s tím, že by si o tu omluvenku musel říct rodičům. A měla pocit, že pokud by lhal pak by se možná zalekl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5199
28.2.17 10:42
@kdochcekam píše: Že se musí vic snažit a dávat pozor??? :roll: :roll: :roll:

Jojo, takže on vysloveně může za to, že je zmatený, co? I kdyby se na hlavu postavil a odrážel ušima, tak s tim nic nenadělá. Já jsem taky schopná dát klíče do ledničky a aŤ se snažím jak se snažím, tak prostě to klidně udělám za týden znova. To nemáš jak ovlivnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4354
28.2.17 10:43

@Zabatko Bych asi ve vlastním zájmu tu debatu dále nerozvijela.

Myslím, že tu situaci úplně blbě neresis, máš pár uletu, ale myslím, že o nich víš.

Sejdi se z učitelkou, vyrikejte si všechno co tady zmiňujes. Dostala jsi dobré rady. Pokus se něco spolknout, poněvadž tím ničemu nepomůžes. Chyba je totiž na obou stranách.

Já takto nevychazela s kolegyní, ale úplně mimo se mi taky nezdála, tak jsme si leccos vyrikaly a jsme dokonce kamarádky. A to jsme se takto štěkaly skoro dva roky, prostě ženské…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama