Nechání volného průběhu kvasinkové infekci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Unnamedm
Nováček 1 příspěvek 03.02.19 11:52
Nechání volného průběhu kvasinkové infekci?

Zdravím, zhruba před měsícem se mi objevily na zevnějšku pochvy bílé hrudky doprovázené svěděním v okolí močové trubice. Nejdříve jsem si myslela, že to jsou kusy oddrolené od toaletního papíru a že jsem si zanesla nějakou infekci tím, že na tom “toaletním papíru” zbyla nějaká moč :zed:, ale pak se začaly ubjevovat i uvnitř v pochvě :nevim:, řekla jsem přítelovi, že s ním teď nějakou dobu nebudu spát, protože mám nějaký problém “tam dole”. Po vyzvídání kamarádek a brouzdání na internetu jsem přišla na to, že se muže jednat o kvasinkovou infekci. Jsem mimo ČR a tak je pro mě obtížné navštívit gynekologa. Moje otázka proto zní, jak jste se zbavily kvasinkové infekce po domácku, protože mám teď momentálně zažívací potíže a proto žádné prášky užívat nemohu. Po případě, jestli nestačí mytí intimním gelem, že by ta infekce časem odešla sama? :nevim:

Příspěvek upraven 03.02.19 v 11:59

Reakce:
Oliverka28
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 1 inzerát 03.02.19 11:55

A co takhle zajít na gyndu?

ajmy
Kecalka 153 příspěvků 03.02.19 11:56

Kvasinky se léčí krémem, případně globulemi. Prášky určitě ne… Co tak zajít k lékaři nebo aspoň do lékárny? Nebo aspoň použít google… :roll:

Tableta
Závislačka 4323 příspěvků 03.02.19 11:57

@Unnamedm dají se koupit vaginální globule a mast k vnějšímu použití v lékárně za 10 pětek. Například Clotrimazol. Jistější je vzít balení na 6 dní. Ulevující je namazat studený bílý jogurt na vložku a nechat působit 15 minut. Potom umýt. Pít neochucené kefíry a klidně užívat probiotika. Taky za pár pětek v lékárně :nevim: To rozhodně zažívání jen prospěje.

Tableta
Závislačka 4323 příspěvků 03.02.19 11:58

Neléčená kvasinková infekce může způsobit neplodnost.

Halamka
Závislačka 3877 příspěvků 03.02.19 11:58

Gynda je fajn nápad. Dostaneš globule na zavádění .
Jinak zažívací problémy mohou souviset. Pokud máš nerovnováhu v trávicím ústrojí, může se to projevit i kvasinkovým výtokem.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 03.02.19 11:59

@Unnamedm kup si v lékárně clotrimazol vaginální tablety, případně mastičku s clotrimazolem, jsou volně prodejné. Jestli to trvá měsíc, tak bych tedy už vyzkoušela nějaké antimykotikum. I když lehký průběh si myslím, že lze zaléčit i pomocí např. lactacydu nebo jiné mycí emulze.

Halamka
Závislačka 3877 příspěvků 03.02.19 11:59

Jo a nejlepší by bylo i přeléčit partnera. Ať si to nepředává tě dokola. Někdy se to rádi vrací.

Lucinka08
Stálice 88 příspěvků 1 inzerát 03.02.19 12:00

@Unnamedm
Ahoj mě teda jen mytí intimním čelem nestačilo. Pouzivam clotrymazol vaginalni tablety. Koupíš normálně v lékárně.

Lucinka08
Stálice 88 příspěvků 1 inzerát 03.02.19 12:01

Pardon mydlem :)

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20519 příspěvků 03.02.19 12:17

Párkrát za život se mi něco podobného stalo, většinou stačilo omezit sladké a když přešla menstruace, tak byl pokoj :nevim: S dnešníma informacema, co mám, tak bych si přidala ještě probiotika, tehdy mě to nenapadlo…
Nijak zvlášť sem to nemyla (naopak moje zkušenost je taková, že těma všema intimgelama se to spíš zhoršilo), stačilo mi šastěji, ale jen čistá voda
Když to s koncem cyklu nepřešlo, tak jsem šla k doktoru pro globule (ale to se stalo jen jednou)

Ou
Kelišová 6224 příspěvků 03.02.19 12:34

Zajdi si do lékárny pro antimykotikum - nějakou mast a vaginální čípky/tablety. Mastí se maž alespoň týden po té, co tě přejdou obtíže. Vaginální čípky používej, dokud tě obtíže nepřejdou.

Stejnou mastí maž alespoň týden i partnera - včetně vnitřku předkožky. Pokud to pro tebe není bolestivé a chce se ti, tak spát spolu můžete, ale s kondomem.

Vyvařuj a žehli spodní prádlo, nenost prádlo z umělých vláken a nenos upnuté kalhoty.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 03.02.19 12:41

Zabírá mi bílý jogurt s živými kulturami. Za tři dny je po mykoze.

AnnieTRoj
Kecalka 239 příspěvků 03.02.19 12:43

V lékárně jenamazol (při braní antikoncepce s tím mám problém). NIKDY to samo nepřešlo. Poprvé jsem byla na gyndě, napsala mi tento krém, je na tři noci. Teď už si ho koupím sama, po prvním užití neskutečně uleví, vyléčí po třech.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 7251 příspěvků 03.02.19 13:25

Pokud to nebudeš léčit, může to přejít do chronické fáze a to pak můžeš zapomenout na sex. To totiž potom bolí jako kráva..... Používají se přípravky s obsahem clotrimazolu. Předpokládám, že lékárnu tam máte, jsou to volně prodejná léčiva.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >