Nechápu, jak to všichni dělají, že hned otěhotní

968
4.4.20 10:50

Nechapu jak to vsichni delaji, ze otehotni hned

Ahoj holky, snazime se dva roky o dite a stale nic. Mam za sebou tri pokusy IUI, vsechny mozne vysetreni atd. Vime jak na tom jsme. Ale nechci tu resit co jeste zkusit atd.,, ale vrta mi hlavou jaktoze nam to takovou dobu nejde a vsichni okolo rodi a plodi. Neznam ve svem okoli snad nikoho kdo byl mel s timto problem a kdyz jo, tak ho celkem rychle vyresili. Nechapu, ze jsem za dva roky ani jednou nevidela ty dve carky :( Kdyz jdu zde na emimino je tu plno holek co maji stejny problem, ale v realnem zivote mam pocit, ze je to strasne jednoduchy pocit dite a jsme ve spolecnostu uplne divni. Jak je tohle mozne?? Meli jste nekdo stejny pocit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34544
4.4.20 10:52
@Lucililika píše:
Ahoj holky, snazime se dva roky o dite a stale nic. Mam za sebou tri pokusy IUI, vsechny mozne vysetreni atd. Vime jak na tom jsme. Ale nechci tu resit co jeste zkusit atd.,, ale vrta mi hlavou jaktoze nam to takovou dobu nejde a vsichni okolo rodi a plodi. Neznam ve svem okoli snad nikoho kdo byl mel s timto problem a kdyz jo, tak ho celkem rychle vyresili. Nechapu, ze jsem za dva roky ani jednou nevidela ty dve carky :( Kdyz jdu zde na emimino je tu plno holek co maji stejny problem, ale v realnem zivote mam pocit, ze je to strasne jednoduchy pocit dite a jsme ve spolecnostu uplne divni. Jak je tohle mozne?? Meli jste nekdo stejny pocit?

Všichni kolem ne. Já otěhotněla něco po roce a nemám za sebou ani jeden potrat. Moje kamarádka několik a snažení snad 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
4.4.20 10:53

Já si myslim, že spousta holek o tom nemluví, nebo to nechtějí přiznat. Že sice máš kamarádky, které děti mají, ale co ty, které je stále nemají? Je to tím, že nechtějí, nebo to třeba nejde? Nebo jsou to holky, které mají za sebou hodně potratů a jen o tom nevíš? Málokdo přizná neúspěch ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
985
4.4.20 10:55

Buď v klidu, ostatní mají zase jiné problémy, se kterými si připadají „jediní“. Já třeba na první dítě taky čekala 2 roky a pak ty 2 další byly „omylem“ hned. Ono v tomto jde hodně o psychiku (mimo jiné).
držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10828
4.4.20 10:57

Co jsem tak vypozorovala v mým okolí tak je to zhruba jak píšeš, buď se to podaří hned a nebo to nejde vůbec. Já jsem naštěstí ten první případ, dva pokusy dvě děti a to po třicítce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
4.4.20 10:59
@safina píše:
Buď v klidu, ostatní mají zase jiné problémy, se kterými si připadají „jediní“. Já třeba na první dítě taky čekala 2 roky a pak ty 2 další byly „omylem“ hned. Ono v tomto jde hodně o psychiku (mimo jiné).
držím palce

Ja vim, ze psychika je dulezita. Je to stale diskutovane tema a prvni rada vsech. No prvni rok jsem to moc neresila a rikala si, ze to prijde, ale clovek tak nejak po case znejisti. A myslet na to vazne nejde. Ale dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54045
4.4.20 11:00

Všichni rozhodně netěhotní hned. S otěhotněním má problém 15-20 % populace a tak to prostě je. Akorát 90 % o tom nemá potřebu veřejně mluvit. Málokdo se pochlubí, kolikrát už potratil, spousta těch otěhotnění do pár měsíců po svatbě je třeba vykoupená snahou dva roky před svabou, o které se nemluví. A spoustě lidí přijde mnohem přijatelnější konstatovat, že děti zatím neplánují, než se přiznat, že se v tom roky a měsíce plácají a nejde to, nechat se litovat a poslouchat nevyžádané rady.

Já když občas chválím, že velký věkový rozdíl mezi dětmi má mnoho výhod, vyslechnu si, jak jsme si to uměli dobře zařídit. Tak se jen usmívám a myslím si svoje. Stejně jako o tom, jak jsme si báječně užívali deset let nevázaného života ve dvou, spoustu cestování a tak vůbec, však na děti bylo času dost. Že jsem z těch deseti let sedm lítala po doktorech, fakt nevyprávím, prostě jsem byla na děti mladá, kariéra a tak vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
4.4.20 11:01
@uztobude píše:
Já si myslim, že spousta holek o tom nemluví, nebo to nechtějí přiznat. Že sice máš kamarádky, které děti mají, ale co ty, které je stále nemají? Je to tím, že nechtějí, nebo to třeba nejde? Nebo jsou to holky, které mají za sebou hodně potratů a jen o tom nevíš? Málokdo přizná neúspěch ;)

Prave, ze se o tom asi vubec nemluvi. No ja mam kolem sebe holky co bud resi vztahy aktualne a nebo uz deti maji a slo to. Jedna potrat, ale pak to zas hned slo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
4.4.20 11:07

Kolem mě bez potíží a do pár měsíců otěhotněla cca půlka kamarádek. Druhá půlka to řešila minimálně rok a dyl, část i lítala po doktorech a tak.

Mám dvě kamarádky, kterým se to zřejmě nepovede nikdy - jedna už je teď 40+, druhá sice ne, ale snaží ae snad 10 let a nic.

Ale tvůj pocit jsem měla, když jsem potratila - myslela jsem si, že je to zcela neobvyklá a unikátní věc, ale když jsem o tom začala mluvit, zjistila jsem, že je to úplně běžný, jen se o tom nemluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
4.4.20 11:11
@ugluk píše:
Všichni rozhodně netěhotní hned. S otěhotněním má problém 15-20 % populace a tak to prostě je. Akorát 90 % o tom nemá potřebu veřejně mluvit. Málokdo se pochlubí, kolikrát už potratil, spousta těch otěhotnění do pár měsíců po svatbě je třeba vykoupená snahou dva roky před svabou, o které se nemluví. A spoustě lidí přijde mnohem přijatelnější konstatovat, že děti zatím neplánují, než se přiznat, že se v tom roky a měsíce plácají a nejde to, nechat se litovat a poslouchat nevyžádané rady.Já když občas chválím, že velký věkový rozdíl mezi dětmi má mnoho výhod, vyslechnu si, jak jsme si to uměli dobře zařídit. Tak se jen usmívám a myslím si svoje. Stejně jako o tom, jak jsme si báječně užívali deset let nevázaného života ve dvou, spoustu cestování a tak vůbec, však na děti bylo času dost. Že jsem z těch deseti let sedm lítala po doktorech, fakt nevyprávím, prostě jsem byla na děti mladá, kariéra a tak vůbec.

Ja vim, znam tyhle statistiky a tady na emiminu je evidentni, ze ten problem s plodnosti je! V realnem zivote, ale proste clovek ma pocit, ze je to hned a kdyz ma nekdo problem, tak ho vyresi lusknutim prstu. Je teda pravda, ze ja o tom taky s nikym nemluvim. Presne z duvodu toho, ze nestojim o rady tech co se jim povedlo ani nevi jak. Uplne te chapu, me taky lide komentuji, ze prece urcite chceme dite az dostavime dum( neni to pravda). Proste si lide vytvari vlastni domnenky o nasem zivote :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
4.4.20 11:12
@Platanka píše:
Kolem mě bez potíží a do pár měsíců otěhotněla cca půlka kamarádek. Druhá půlka to řešila minimálně rok a dyl, část i lítala po doktorech a tak.

Mám dvě kamarádky, kterým se to zřejmě nepovede nikdy - jedna už je teď 40+, druhá sice ne, ale snaží ae snad 10 let a nic.

Ale tvůj pocit jsem měla, když jsem potratila - myslela jsem si, že je to zcela neobvyklá a unikátní věc, ale když jsem o tom začala mluvit, zjistila jsem, že je to úplně běžný, jen se o tom nemluví.

Mozna by se melo o tom vic mluvit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
4.4.20 11:20

Já sice otěhotněla hned, ale o miminko přišla ve 32tt. Zdravé miminko. Ono totiž otěhotnět fakt neznamená, že máš vyhráno. Taky všichni mluví o 1. trimestru a jakmile ho překleneš, tak že můžeš být v klidu. Nemůžeš. Taky se moc obecně nemluví o tom, že riziko úmrtí dítěte stoupá s blížícím se termínem porodu, protože dítě se může uškrtit nebo si například vahou zalehnout pupečník. A kolika dětem se tohle stane třeba kolem 20tt. Pak taky jak moc rizikový je 28tt, kdy se teprve pořádně „otestuje“ jestli máš vůbec dobře funkční placentu, tam taky začínají fatální průsery. On totiž plný instagram a vůbec media naplněná příběhy a fotkami krásných miminek a šťastných těhotenství dává najivní představu o tom, že všichni těhotní hned, všichni rodí zdravá miminka a všichni jsou happy. Bullshit. Až když se mi stala tahle tragédie, poznala jsem desítky a stovky lidí, co si prošli tím samým, ne-li horším. Ale to je život a k němu patří smrt i tragédie. Jenže tou se tolik lidí nechlubí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.20 11:26

Min, každý má něco..já otěhotněla nechtěně, 1 jsme se zapomněli chránit a bum, bylo..zase ale máme dítko co ve 4 letech nemluví - vývojová dysfazie a další problémy..takže tak..

• Citovat
  • Nahlásit
463
4.4.20 11:27

@Lucililika je to citlivé téma, málo kdo mluví otevřeně o tom, ze jim otěhotnět nešlo, v mem okolí je dost lidi, kteří se snaží roky a roky.. určitě nejsi sama, jen nevíš, ze se někdo třeba snaží a nejde mu to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
4.4.20 11:38
@Danuska89 píše:
Já sice otěhotněla hned, ale o miminko přišla ve 32tt. Zdravé miminko. Ono totiž otěhotnět fakt neznamená, že máš vyhráno. Taky všichni mluví o 1. trimestru a jakmile ho překleneš, tak že můžeš být v klidu. Nemůžeš. Taky se moc obecně nemluví o tom, že riziko úmrtí dítěte stoupá s blížícím se termínem porodu, protože dítě se může uškrtit nebo si například vahou zalehnout pupečník. A kolika dětem se tohle stane třeba kolem 20tt. Pak taky jak moc rizikový je 28tt, kdy se teprve pořádně „otestuje“ jestli máš vůbec dobře funkční placentu, tam taky začínají fatální průsery. On totiž plný instagram a vůbec media naplněná příběhy a fotkami krásných miminek a šťastných těhotenství dává najivní představu o tom, že všichni těhotní hned, všichni rodí zdravá miminka a všichni jsou happy. Bullshit. Až když se mi stala tahle tragédie, poznala jsem desítky a stovky lidí, co si prošli tím samým, ne-li horším. Ale to je život a k němu patří smrt i tragédie. Jenže tou se tolik lidí nechlubí…

To me moc mrzi :srdce: drz se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat