Nechápu účetnictví, kdo umí poradit?

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17
26.4.22 16:53

Nechápu účetnictví, kdo umí poradit?

Zdravím, potřebovala bych poradit s tímto úkolem na téma zboží. Myslela jsem si, že je to jako materiál, ale nechápu tu 9 a 10. Nevím jaké čísla mám napsat do toho řádku. A nechápu ty rozdíly mezi pořizovací cenou atd. Věděl by někdo prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1328
26.4.22 17:28

No prostě když vyskladnis zboží které budeš prodávat, jde ze skladu v pořizovací ceně zboží. A jde to do nákladů. Naopak když zboží prodáš máš na tom zisk a jde to do výnosů. Nicméně tohle jsou základy 🤷 rozdíl mezi pořizovací cenou a prodejní cenou bys znát měla no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
26.4.22 17:29

A zboží a materiál jsou odlišné věci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
26.4.22 17:31

Jinak pořizovací cena se skládá ze všech nákladů na pořízení zboží, tedy přeprava, pojištění… A samozřejmě cena daného zboží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
26.4.22 17:39

@Mia25 A můžu se zeptat, mám tu 9) a 10) dobře? Především ty hodnoty, co jsem tam dopsala. Jinak děkuji za informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
26.4.22 17:45

Ano ty hodnoty by tam měly být v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
26.4.22 20:09

Vaše řešení je správné. V zadání bodu 6 je chyba, prodává se zboží B. Podle zadání už druhý list se šibenicemi nepotřebujete, když máte předkontace na formuláři.
Materiál se nejprve zpracovává, zatímco zboží se prodává beze změny. Pořizovací cena se skládá z ceny pořízení, zde cena zboží, a souvisejících nákladů, zde přeprava a pojištění přepravy zboží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
27.4.22 17:29

@Mia25 Můžu se ještě prosím zeptat, zde je jiný příklad. Mám správně ty účetní případy 4,5,6?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat