Reklama

Nechat děti týden na hlídání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

addicted
Povídálka 27 příspěvků 25.02.18 14:28
Nechat děti týden na hlídání?

Ahoj všem,
chodím si sem číst všechno možné už od prvního těhotenství, až jsem se konečně taky rozhodla zaregistrovat a poradit se. :)
Mám dvě děti, 2 a 4 roky, hlídání jsme nikdy moc neměli, až teď poslední dobou se to trochu zlepšuje, jak děti rostou. Byli párkrát u jedné naší babičky přes noc, všechno ok, tam jsem to vůbec neřešila, protože bydlí kousek kdyby něco a byla jsem za hlídání moc ráda, s manželem taky to volno občas potřebujeme. :D
Teď nám nabídla hlídání tchýně, že by si vzala děti na prázdniny někdy v létě (ona je chtěla dokonce na 14 dní, my jsme to s manželem omezili na týden, že 14 dní je dlouho) a já nejdřív nadšená, že bych poprvé po x letech měla zase víc než jednu noc a část dne volno.. :P No ale pak jsem začala přemýšlet, jak by to vlastně asi zvládly děti. Tuhle babičku znají totiž jen málo, bydlí od nás skoro 400 km, což je další věc, že je to vážně daleko a kdyby byl nějaký problém, tak tam prostě nemůžu být do pár minut.. :nevim: Jinak když jsme tam byli naposledy, tak děti s ní fungovaly bez problému a jí věřím, že se o ně zvládne postarat dobře, v tom problém není, jen prostě nechci, aby tam třeba brečely nebo byly smutné, když to hlídání vlastně ani není nutné..
Tak se chci zeptat co vy? Daly byste děti na týdenní prázdniny k babičce, kterou děti vidí jednou nebo dvakrát do roka, navíc když je to tak daleko? ;)
Díky za odpovědi. :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

j-p
Extra třída :D 11712 příspěvků 25.02.18 14:31

@addicted :) tak to bych děti tak daleko nedala!!Opravdu je to moc a nejsi tam za chvíli. Takze určitě ne.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32068 příspěvků 25.02.18 14:31

Dala bych je s klidem i na 2 týdny. Děti to zvládnou líp než rodiče. Stačí je na to připravit, povídat si o tom.

pikola
Neúnavná pisatelka 19055 příspěvků 25.02.18 14:32

Ano dala jsem. Stěhovali jsme se, babičku viděla jinak tak dvakrát ročně, byli jí dva roky. Byla u nich týden, jinak to nešlo, i teď jezdí na týden tak jednou za 3 měsíce, jinak hlídání nemáme. Proběhlo to v pořádku, vždy se těší tam a pak zase domů :mrgreen: jedinej kolaps byl minule, když onemocněla, měla horečky a chtěla domů hned.

Rive
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.02.18 14:35

My jsme jezdily takhle daleko k babicce od malicka a vzdycky to bylo v pohode, babička s dědou vymysleli program, jezdili jsme po výletech, horách a všude možně a bylo to super.

Nemůžete se vídat častěji? Když jsme bydleli od tchánovců takhle daleko a narodila se dcera, tak jsme jezdili na víkend aspoň jednou měsíčně.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15367 příspěvků 25.02.18 14:35

@addicted Ne, nedala, je to pro ne cizi clovek. Ale je vase vina, ze je vidi tak malo. Mate spatne vztahy?

Příspěvek upraven 25.02.18 v 14:37

tezi
Hvězda diskuse 49745 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 14:36

@addicted máme obě babičky stejně daleko a nevidím v tom problém. Starší děti jezdí k babičkám od malinka. Starší asi od 1,5 roku a mladší asi od 2,5 let. A není to zase taková dálka, aby tam při problému člověk nemohl dojet, i když to trvá :nevim: A děti odloučení zvládají mnohem líp jak rodiče, jak už je napsáno nade mnou

Lucius08
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 25.02.18 14:37

Nedávno jsme tohle řešili s manželem :D (naštěstí máme obě babičky blízko) došli jsme k závěru, že nedali :D ale já jsem opravdu hrozně úzkostiva. Ale k mojí babičce jezdí na prázdniny vnoučata (babička má 72) jsou jim 6 a 2. Vzdálenost podobná, taky se vidí tak 3-4 do roka. Babička to vždycky zvládla, existuje skype :) tak vím, že si každý den přes něj volali. Jinak slzicky prej byli pokaždé, hlavně večer. Myslím, že hůř to poneseš ty než děti :D

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 25.02.18 14:38

@addicted 400km není tak daleko abyste tam nemohli jet častěji. Naplánovala bych tam do léta tak dva prodloužené víkendy, jednou tam budete všichni, podruhé tam děti necháte a někde poblíž si uděláte wellness víkend a pak klidně na ten týden dva.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19569 příspěvků 25.02.18 14:39

Já bych tam předtím na několik dní jela s nimi. Ať si na sebe více zvyknou, ať vidí že jsou to rodiče jednoho z vás, že jim věříte, máte se rádi, že to je rodina a ne cizí lidé. A navíc jsou dvě, to mladší to líp snáší, když tam má sourozence, který už to chápe, víc je zná, je samostatnější.. 14 dní je moc, ale týden jde.

Rive
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.02.18 14:42

Jinak dceru dáváme na tři dny k tchyni od roka a půl a ani si na nějaké rodiče nevzpomene a já jsem moc ráda, že si buduje s babičkou a dědou hezký vztah.

scentini
Závislačka 3403 příspěvků 25.02.18 14:43

Moji rodice berou v lete 4 letou na tyden k mori, ale vidi se nekolikrat tydne. Na vylety si ji taky casto berou od malinka. Druha babicka vidi dceru jednou za mesic a to jeste s nama rodicema. S tou by dcera na tyden k mori nechtela jet.

Russet
Extra třída :D 10883 příspěvků 25.02.18 14:46
@addicted píše:
Ahoj všem,
chodím si sem číst všechno možné už od prvního těhotenství, až jsem se konečně taky rozhodla zaregistrovat a poradit se. :)
Mám dvě děti, 2 a 4 roky, hlídání jsme nikdy moc neměli, až teď poslední dobou se to trochu zlepšuje, jak děti rostou. Byli párkrát u jedné naší babičky přes noc, všechno ok, tam jsem to vůbec neřešila, protože bydlí kousek kdyby něco a byla jsem za hlídání moc ráda, s manželem taky to volno občas potřebujeme. :D
Teď nám nabídla hlídání tchýně, že by si vzala děti na prázdniny někdy v létě (ona je chtěla dokonce na 14 dní, my jsme to s manželem omezili na týden, že 14 dní je dlouho) a já nejdřív nadšená, že bych poprvé po x letech měla zase víc než jednu noc a část dne volno.. :P No ale pak jsem začala přemýšlet, jak by to vlastně asi zvládly děti. Tuhle babičku znají totiž jen málo, bydlí od nás skoro 400 km, což je další věc, že je to vážně daleko a kdyby byl nějaký problém, tak tam prostě nemůžu být do pár minut.. :nevim: Jinak když jsme tam byli naposledy, tak děti s ní fungovaly bez problému a jí věřím, že se o ně zvládne postarat dobře, v tom problém není, jen prostě nechci, aby tam třeba brečely nebo byly smutné, když to hlídání vlastně ani není nutné..
Tak se chci zeptat co vy? Daly byste děti na týdenní prázdniny k babičce, kterou děti vidí jednou nebo dvakrát do roka, navíc když je to tak daleko? ;)
Díky za odpovědi. :)

Týden bych dvouleťáka hlídat nenechala, ale zkusila bych nejprve víkend.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 25.02.18 14:47

Dala a jak ráda. Naše ale nikdo nechce. Nech jim tam kartičky pojišťovny, kdyby museli nutně k lékaři a hotovo. A užijte si volno. :mavam:

addicted
Povídálka 27 příspěvků 25.02.18 14:47

@Rive Snad se mi podaří odpovědět správně, dělám to poprvé. :mrgreen: No tam je trochu problém s tou cestou, my jinak nikoho takhle dál nemáme, tak děti nejsou zvyklé jezdit delší dobu v autě. Naposledy jsme tam jeli 5 hodin, byl dost provoz a uzavírky a byl to s nimi vážně očistec, i když jsme dělali snad dost zastávek.. :oops: :roll: Doufám, že jak budou větší, půjde to lépe, možná ještě zkusíme jezdit nějak na noc nebo hodně brzy ráno, aby byla ta cesta aspoň rychlejší a nestáli jsme v kolonách.. :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >