Nechat si tetovat krevní skupinu?

710
16.9.21 09:08

Nechat si tetovat krevní skupinu?

Ahoj,
má smysl si nechavat tetovat krevní skupinu?
Já jsem se teď dočetla, že to bylo poznávací znamení vojáků SS…
Kamarádka chce - nemá tu profil, tak to píšu za ní. Já už mám svých kérek dost. Osobně si ale myslím, že je to blbost, protože bez testu stejně jen tak na základě tetovačky asi infuzi nedají, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25151
16.9.21 09:11

Blbost, jako tetovat si může co chce, ale kdyby něco, tak to nikoho stejně zajímat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
16.9.21 09:12

Nejsem zdravotnik, tak nevim, jak je to v praxi, ale spousta lidi nosi naramky, privesky apod. s krevni skupinou… jak se na to bere ohled, to netusim… ja osobne si myslim, ze by to byl risk, ale mozna na druhou stranu, kdyz jde fakt o cas… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
16.9.21 09:12
@Janina B1 píše:
Ahoj,
má smysl si nechavat tetovat krevní skupinu?
Já jsem se teď dočetla, že to bylo poznávací znamení vojáků SS…
Kamarádka chce - nemá tu profil, tak to píšu za ní. Já už mám svých kérek dost. Osobně si ale myslím, že je to blbost, protože bez testu stejně jen tak na základě tetovačky asi infuzi nedají, ne?

Přesně tak, podle tetování ji krev nedají.
Ona to chtěla kvuli doktorům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
16.9.21 09:14
@JitulkaJ píše:
Nejsem zdravotnik, tak nevim, jak je to v praxi, ale spousta lidi nosi naramky, privesky apod. s krevni skupinou… jak se na to bere ohled, to netusim… ja osobne si myslim, ze by to byl risk, ale mozna na druhou stranu, kdyz jde fakt o cas… :nevim:

I to je blbost, i když jde o čas a dáš někomu krev na základě něčeho, co si sám někam napsal, tak ho můžeš zabít. Žádný zdravotník by si to netroufl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18253
16.9.21 09:14

No pokud to chceš jako tajný znak svého neonacismu, tak klidně. Nebo jestli věříš na tu volovinu - dietu podle krevní skupiny, tak to můžeš mít jako připomenutí.

Ale ze zdravotního hlediska to nemá smysl, doktoři ti v krizovém stavu dávají případně nulu( častěji ale jen vhodné roztoky) a hned jak to jde, tak si tvoji krev sami ověří, tetování budou ingorovat.

Jestli se to dělalo u vojáků, tak to zjednodušovalo práci v polní nemocnici, ale jaksi medicína už je jinde a to i v rámci té vojenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70852
16.9.21 09:17
@JitulkaJ píše:
Nejsem zdravotnik, tak nevim, jak je to v praxi, ale spousta lidi nosi naramky, privesky apod. s krevni skupinou… jak se na to bere ohled, to netusim… ja osobne si myslim, ze by to byl risk, ale mozna na druhou stranu, kdyz jde fakt o cas… :nevim:

Ne, ikdyž jde o čas, tak ikdyby jsi měla tisíce lejster, tak ti bez nového odběru nikdo transfuzi nedá. Ani kdyby to byl odběr ze včerejšího dne na stejném oddělení nemocnice. Prostě neexistuje.
Pokud už, tak z vitální indikace 0- všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
16.9.21 09:21
@Lama Lama píše:
Ne, ikdyž jde o čas, tak ikdyby jsi měla tisíce lejster, tak ti bez nového odběru nikdo transfuzi nedá. Ani kdyby to byl odběr ze včerejšího dne na stejném oddělení nemocnice. Prostě neexistuje.
Pokud už, tak z vitální indikace 0- všem.
@Kriss Tina píše:
I to je blbost, i když jde o čas a dáš někomu krev na základě něčeho, co si sám někam napsal, tak ho můžeš zabít. Žádný zdravotník by si to netroufl.

vsak rikam „jak je to v praxi, netusim“ a „nejsem zdravotnik:nevim:
jen jsem slysela o ruznych pripadech, treba v USA byl chlapek, co mel na hrudi vytetovano „neresuscitovat“, po konzultaci s nemocnici ho nechali zemrit… jasne USA a CR se rovnavat neda, jen hazim jiny pohled na vec, k zamysleni, to je vse… :mavam:
https://edition.cnn.com/…d/index.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70852
16.9.21 09:22
@JitulkaJ píše:
vsak rikam „jak je to v praxi, netusim“ a „nejsem zdravotnik:nevim:
jen jsem slysela o ruznych pripadech, treba v USA byl chlapek, co mel na hrudi vytetovano „neresuscitovat“, po konzultaci s nemocnici ho nechali zemrit… jasne USA a CR se rovnavat neda, jen hazim jiny pohled na vec, k zamysleni, to je vse… :mavam:
https://edition.cnn.com/…d/index.html

nebud vztahovačná, prostě jsi napsala netuším, proto píšu, jak to je. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
16.9.21 09:29
@Lama Lama píše:
nebud vztahovačná, prostě jsi napsala netuším, proto píšu, jak to je. :kytka:

v pohodě ;)
spis me zajimalo to riziko, do jakyho pruseru by takova kerka mohla cloveka az zavest, ja treba krevni skupinu vim a jsem si ji jista, zjistovali mi ji dvakrat, ale stejne bych si asi netroufla si ji nechat vytetovat, protoze „co kdyby mi ji dvakrat urcili spatne“… jsem v tomhle posera :lol:
stejne jako ten chlapek s tim napisem na hrudi, kdo vi, jestli to tam nemel jen z frajeriny a neprisel zbytecne o zivot :think: na to se ho uz nikdo nezepta
takze za me takove kerky ne :nevim:
to, ze u nas v praxi nemaji zadny vliv a nebere se na ne ohled, je jedna vec… slecna nikdy nevi, co se ji stane, kdyz treba nekam vycestuje, zkratka ta lekarska etika je vsude jina a zdravotnictvi neni vsude na stejne urovni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78630
16.9.21 09:33
@JitulkaJ píše:

Nebere, ani omylem. A když jde fakt o cas, tak existuje 0-.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
16.9.21 09:36
@JitulkaJ píše:
v pohodě ;)
spis me zajimalo to riziko, do jakyho pruseru by takova kerka mohla cloveka az zavest, ja treba krevni skupinu vim a jsem si ji jista, zjistovali mi ji dvakrat, ale stejne bych si asi netroufla si ji nechat vytetovat, protoze „co kdyby mi ji dvakrat urcili spatne“… jsem v tomhle posera :lol:
stejne jako ten chlapek s tim napisem na hrudi, kdo vi, jestli to tam nemel jen z frajeriny a neprisel zbytecne o zivot :think: na to se ho uz nikdo nezepta
takze za me takove kerky ne :nevim:
to, ze u nas v praxi nemaji zadny vliv a nebere se na ne ohled, je jedna vec… slecna nikdy nevi, co se ji stane, kdyz treba nekam vycestuje, zkratka ta lekarska etika je vsude jina a zdravotnictvi neni vsude na stejne urovni :nevim:
Žádnej průser se nestane, protože jak půjde o život, tak žádný doktor nebude luštit nějakou kerku. Navíc si můžeš poranit tu část která, kde to máš vytetované :D nejsme v USA, ani při té resuscitaci by se nikdo neřídil tím, že mám někde něco vytetovano. Za následné problémy to žádnému zdravotnikovi nestojí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18253
16.9.21 09:43

Ani DNR vytetované na hrudi ti v ČR spíš nezabere, leda bys tam měla prohlášení i s vytetovaným kontaktem na tvého právníka, kde si dříve vyjádřila svou vůli :-D

Ale pokud tě budou resuscitovat přes oblečení, tak smolík…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3241
16.9.21 10:10

@Lama Lama A tak když už to tak nutne chce, muže si vytetovat 0- :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2378
16.9.21 10:18

Tetování v tu chvíli nikoho nezajímá a hlavně se na to nikdo nebude spoléhat, kdyby náhodou to bylo potřeba…
Jestli jde teda o tetování z praktičnosti, jestli to chce, protože se ji líbí, tak ať si vytetuje klidně pi*u na čelo a může to být každýmu jedno :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat