Nechat si zavést tělísko, nebo ne?

17.9.19 21:31

nechat si zavést tělísko nebo ne

Ahoj,
měla bych zájem o tělísko misto hormonální antikoncepce, protože mi nedělá moc dobře.
Nemáte s tím prosím některá zkušenost? :palec: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.9.19 21:36

Mam mirenu a spokojenost. Mam ji skoro 2,5 roku. Cca mesic po zavedeni jsem spinila, ale jen malicko, od te doby pohodicka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
46919
17.9.19 21:37

Zvazovala jsem, ze dam letos v listopadu Mirenu, ze do listopadu mam recept na naplasti. Ale nevim, jedna kolegyne byla ted na operaci, ze mela po telisku dole zanety a druhe telisko vypadlo, ted nechala dat druhe, tak zas furt spini. Jinak musela na uspani, kdyz se to vytahovalo. Navic rikaly, ze se to musi pohmatem kontolovat, jestli se nehlo.
Takze ja nevim, doktor rikal, at se rozmyslim. Ty jejich potize jsou odrazujici.

Příspěvek upraven 17.09.19 v 21:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
17.9.19 21:37

Též mě zajímají odpovědi. Jdu na zavedení nehormonálního tělíska příští měsíc. S hormony nechci mít již nic společného. Z patřičných zdravotních důvodů. Tak mě též zajímají zkušenosti, případně jiné varianty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 22:05

Vydržela jsem deset měsíců a jde ven… Po půl roce se to ustálilo na 10 dní menstruace, deset dní klid /špinění a přidaly se křížové bolesti a vypadávání vlasů. Vracím se k HA, tohle bylo peklo. Takže za mě probrat vrácení peněz do kdy nesedne, já budu mít smolika :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2433
17.9.19 22:13

Mám 2 roky nehormonální se stříbrem. MS se mi protáhla z týdnu na 12 dní. Je to otravné, ale ostatní způsoby mi nevyhovovaly. Manžel bude muset jít na sterilizaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
399
17.9.19 22:17

Kamarádce se tělísko posunulo a neplánovaně otěhotněla.. Já řekla nechci nic cizího do těla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 22:18

@Lidym jakou sterilizaci prosím? jsem čerstvá maminka a je mi 23..tyhle věci vubec neznam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46919
17.9.19 22:27
@Lidym píše:
Mám 2 roky nehormonální se stříbrem. MS se mi protáhla z týdnu na 12 dní. Je to otravné, ale ostatní způsoby mi nevyhovovaly. Manžel bude muset jít na sterilizaci.

Taky jsem navrhla doma, ze mu zaplatim zakrok. Ze pro chlapa je to setrnejsi. Ambulantne vyreseno a jde domu. Zatim nepadnul konecny verdikt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 22:31

Mam nehormonalni asi 3,5roku, ms slaba, pravidelna. Polohu teliska kontroluje dr vnitrnim ultrazvukem. Kamosce se telisko rozlomilo, pry z ni najednou kousek vypadl, mela Mirenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8673
17.9.19 22:46

Za me telisko uz nikdy. Ale kazda jsme individualita.

Me nekolik kamaradek doporucovalo jako skvele reseni…dneska uz ho maji vsechny venku.
Ja si nechala zavest 4 mesice po 3. porodu, pul roku permanentni spineni na stridacku s krvacenim, kdyz zrovna nekdy nebylo spineni tak alespon vytok, nikdy driv jsem vytoky nemela…pak padani vlasu, ukrutne, bolestiva ovulace, po dokojeni mi najel cyklus 24 dni-z toho 10dni menstruace a pak vytok a zase znovu. Nic nepomahalo, lekar presvedcoval, at vydrzim, ze sedi spravne. 2 mesice norethisteron, psychicky jsem byla uplne vyrizena, stejne nepomohlo. Caste bolesti hlavy a depresivni nalady. Dokonce mi i zajela vlakna dovnitr, takze ani kontrola nebyla mozna. Sla jsem do toho natesena jak budu mit klid a byl to nakonec 1,5 roku pekla. Dokonaly antikoncepcni ucinek ale nemohu uprit… :zed: :zed: Nepotrebuji antikoncepci, ktera se musi neustale doplnovat nejakou lecbou symptomu a nezadoucich ucinku…penize samozrejme nikdo nevrati, lekar presvedcuje at vydrzis, ale po pul roce uz mas smulu :pocitac: Primarni pro me bylo moje zdravi, posledni kapkou byla srazenina v deloze, mela jsem jit na operaci, jako zazrakem po vyndani Mireny zmizela. Cyklus se mi rovnal dalsi rok. Mirena byla jedna z nejvetsich blbosti jake jsem kdy udelala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2433
17.9.19 22:52

@Colettanica Je to přerušení myslím chámovodu. Edit. Já už jsem starší, mám 37 let.
@Kelsey U nás se mu nechtělo, ale změnil názor kvůli té dlouhé MS. Víc dětí nechce, už by je neuživil. Já bych se nechala sterilizovat, kdybych se toho nebála. Vzali mi po mimoděložním vejcovod, a potom jsem měla tak hrozné bolesti (srůsty), že jsem se nemohla hýbat, než zabral Algifen. Spravilo to až těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
671
18.9.19 00:29

Já si nechala zavést mirenu cca 8 měsíců po druhém porodu. První tři měsíce jsem krvácela nebo špinila nonstop. Další tři měsíce už to připomínalo klasickou menstruaci - tři dny krvácení, tři dny špinění. Pak měsíc nebo dva krátké špinění a potom najednou nic… a od té doby klid bez menstruace…to vše popsané je více než deset let zpátky…letos mám zavedenou již třetí mirenu (výměna každých pět let) a jsem naprosto spokojená a štastná, že ji mám - bez menstruace, bez vedlejších účinků.
A ještě přidám jednu myšlenku - když je člověk spokojený, tak nevyhledává diskuze ani nepřispívá… když je člověk nespokojen, tak se zajímá, hledá a přispívá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.9.19 03:30

@Maartina7 to ze se jen zajimam neznamena ze nejsem spokojena…boze :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.19 08:26

Ahojky moje zkušenost já měla taky zavedenou mirenu a nikdy víc nechala jsem si jí zavést asi před pěti lety od své bývalé gyndařky no hrozný zážitek na gyn. křesle my uvázala nohy asi věděla proč zavádění bolelo jak kdyby my chtěla urvat dělohu nemít uvázané nohy tak uteču připadala jsem si jak v mučírně tři týdny jsem špinila ms. chodila pravidelně ale hodně silná nestačila jsem měnit vložky plus bolesti tak jsem se po roce rozhodla že si ji nechám vyndat zase uvázaná ale bylo to rychlejší s mírnou bolestí při menstruaci jsem našla na vložce kusy plastu zbytky mireny prý se to stává k této Dr. už jsem nikdy nešla a už žádné tělísko nechci. :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama