Nechat to plavat či své city sdělit na rovinu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
burgerking
Povídálka 14 příspěvků 03.01.19 20:56
Nechat to plavat či své city sdělit na rovinu?

Zdravím všechny. Jsem chlap a hledám nějaké diskuzní fórum, kde by se mi k tomu, na co se chci zeptat, mohlo vyjádřit co nejvíce žen, protože jsem v této fázi opravdu zmatený a nevím co dělat.

Je mi 24 let a mám kamarádku, s kterou se znám již několik let a seznámili jsme se před čtyřmi lety, kdy jsme to spolu chtěli zkusit poprvé. Bohužel to nevyšlo a skončilo to po páté schůzce. Od té doby se z nás stali úžasní přátelé a prožili toho spolu opravdu mnoho. Jenže od prvního dne, kdy jsem ji spatřil, tak jsem k ní něco začal cítit a za tu dobu to přerostlo v mnohem víc i přesto, že jsme byli celou dobu na přátelské vlně. V říjnu jsme to spolu po domluvě po třech letech chtěli zkusit znovu s tím, že do toho půjdeme pomalu a že když se to nepovede, tak zůstaneme nadále přáteli. Vydrželo nám to dva měsíce a chvíli před Vánoci se se mnou rozešla. Jenže za ty dva měsíce jsem se do ní zamiloval až po uši. Nikdy jsem ji to však neřekl, protože jsem se bál zpětné reakce, kterou bych mohl dostat. Rozchod jsem přešel a snažil jsem se na to zapomenout, jenže mi přijde, že ona se z toho plně nevzpamatovala, protože si píšeme od té doby skoro každý den a ona se snaží k tomuto tématu stále vracet způsobem: „možná jsme to zkusili ve špatnou dobu“, „jsem z toho nějaká zmatená“, mám tě opravdu ráda a nechci o tebe přijít", „přemýšlela jsem nad tím, že bych se s tebou chtěla znovu vyspat a zjistit, jestli se s tím dá ještě něco dělat“ atd… Díky tomu jsem nad tím vším začal opět přemýšlet a uvědomil jsem si, že jsem se přes to nejspíše nepřenesl tak, jak jsem doufal a že ji stále miluji. Největší problém je ten, že takto zamilovaný jsem ještě nikdy nebyl. Když si zpětně vzpomenu na svůj poslední nejdelší vztah, který trval skoro 2,5 roku a vzpomenu si na city, které jsem měl k tehdejší partnerce, tak jsem k ní tehdy necítil ani z 10% to, co cítím k této slečně. S touto slečnou toho máme dosti společného a dokážeme se spolu bavit hodiny a hodiny a nikdy nám nedojde téma, o kterém bychom se spolu mohli bavit. A jakýkoliv čas, který trávíme spolu, je pro mě ten nejkrásněji strávený čas. Snažím se ji podporovat ve všem, co má ráda. Podporuji ji v jejím profesním životě, jelikož je neskutečný workoholik a chce to někam v životě dotáhnout. Také jsem a byl jsem tu pro ni vždy i v těch nejtěžších chvílích.

Důvod rozchodu byl také takový zmatený. Protože se k tomu od rozchodu vyjádřila každý den jinak. Nejprve začala s tím, že si není jistá, jak nás dva „jako pár“ bere. Poté psala, že naposledy se studentem chodila v prvním ročníku na střední a od té doby většinou chodila s muži 28+ (slečně je jinak 23 let). Dále se mi k tomu vyjádřila tak, že vedle sebe potřebuje partnera, co má práci, aby se mohli navzájem podporovat a vzhlížet k sobě - jak jsem již psal, tak je workoholik a nyní hledí na to, že to chce v životě někam dotáhnout. (Byl jsem nyní totiž 4 měsíce bez práce, jelikož tento rok ukončuji vysokou školu a chtěl jsem se na plno věnovat studiím a tvorbě bakalářské práce.) A jako poslední věc mi řekla, že tím jak jsme se dlouho vídali jako přátelé, tak si není jistá, jestli se dokáže přes to přátelství posunout někam jinam… ((Dopředu jen upozorňuji, že slečna není zlatokopka a o peníze ji nejde a nikdy nešlo. Jen chce vedle sebe někoho, ke komu by mohla vzhlížet a navzájem se mohli kariérně podporovat.)) Díky tomu nyní začínám opět pracovat, protože mám bakalářskou práci již splněnou.

V příštím týdnu se se mnou chce vidět poprvé od našeho rozchodu a já bych chtěl od vás slyšet názor, jestli bych ji měl své city říci na rovinu a připravit se prostě na to nejhorší, že ona to nedokáže opětovat… nebo to nechat prostě plavat a pokusit se zapomenout? Já se jen prostě bojím, že s touto slečnou už nikdy nemohu být kamarád, protože to co k ní cítím je tak silné, že se toho jen tak nezbavím… A tím co mi psala, mi přijde, že ji to také stále vrtá hlavou.

Děkuji předem za názory / rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 21:10

Já bych jí to neříkala na rovinu, ale pomalu naznačovala, ono jí to docvakne :kytka:

coccinellae
Povídálka 21 příspěvků 03.01.19 21:12

Ahoj,
slecna sa sice pysi tym, ze chodila s „dospelymi“, ale podla toho, co pises, si tym zjavne len nieco kompenzovala pretoze sama ma od toho velmi daleko. Byt tebou, zatla by som zuby a povedala jej, nech sa rozhodne, (napr mne moj terajsi chlap povedal, ze bude vzdy bojovat za mna ale nechce bojovat proti mne.. to na mna zaposobilo), pretoze sa potrebujes v zivote posunut, rad by si bol, keby to bolo s nou lebo ju mas velmi rad, ale ak nechce, nech to povie hned, aby ste sa do toho zase nezamotali. Mozno sa slecna zlakne a uvedomi si, ako s tebou zameta. Moc drzim palce.

Jeanny21
Kecalka 168 příspěvků 03.01.19 21:13

Řekla bych jí to narovinu, buď ano nebo ne. Budeš vědět na čem jsi ;)

nostress
Extra třída :D 14001 příspěvků 03.01.19 21:17
@burgerking píše:
Zdravím všechny. Jsem chlap a hledám nějaké diskuzní fórum, kde by se mi k tomu, na co se chci zeptat, mohlo vyjádřit co nejvíce žen, protože jsem v této fázi opravdu zmatený a nevím co dělat.

Je mi 24 let a mám kamarádku, s kterou se znám již několik let a seznámili jsme se před čtyřmi lety, kdy jsme to spolu chtěli zkusit poprvé. Bohužel to nevyšlo a skončilo to po páté schůzce. Od té doby se z nás stali úžasní přátelé a prožili toho spolu opravdu mnoho. Jenže od prvního dne, kdy jsem ji spatřil, tak jsem k ní něco začal cítit a za tu dobu to přerostlo v mnohem víc i přesto, že jsme byli celou dobu na přátelské vlně. V říjnu jsme to spolu po domluvě po třech letech chtěli zkusit znovu s tím, že do toho půjdeme pomalu a že když se to nepovede, tak zůstaneme nadále přáteli. Vydrželo nám to dva měsíce a chvíli před Vánoci se se mnou rozešla. Jenže za ty dva měsíce jsem se do ní zamiloval až po uši. Nikdy jsem ji to však neřekl, protože jsem se bál zpětné reakce, kterou bych mohl dostat. Rozchod jsem přešel a snažil jsem se na to zapomenout, jenže mi přijde, že ona se z toho plně nevzpamatovala, protože si píšeme od té doby skoro každý den a ona se snaží k tomuto tématu stále vracet způsobem: „možná jsme to zkusili ve špatnou dobu“, „jsem z toho nějaká zmatená“, mám tě opravdu ráda a nechci o tebe přijít", „přemýšlela jsem nad tím, že bych se s tebou chtěla znovu vyspat a zjistit, jestli se s tím dá ještě něco dělat“ atd… Díky tomu jsem nad tím vším začal opět přemýšlet a uvědomil jsem si, že jsem se přes to nejspíše nepřenesl tak, jak jsem doufal a že ji stále miluji. Největší problém je ten, že takto zamilovaný jsem ještě nikdy nebyl. Když si zpětně vzpomenu na svůj poslední nejdelší vztah, který trval skoro 2,5 roku a vzpomenu si na city, které jsem měl k tehdejší partnerce, tak jsem k ní tehdy necítil ani z 10% to, co cítím k této slečně. S touto slečnou toho máme dosti společného a dokážeme se spolu bavit hodiny a hodiny a nikdy nám nedojde téma, o kterém bychom se spolu mohli bavit. A jakýkoliv čas, který trávíme spolu, je pro mě ten nejkrásněji strávený čas. Snažím se ji podporovat ve všem, co má ráda. Podporuji ji v jejím profesním životě, jelikož je neskutečný workoholik a chce to někam v životě dotáhnout. Také jsem a byl jsem tu pro ni vždy i v těch nejtěžších chvílích.

Důvod rozchodu byl také takový zmatený. Protože se k tomu od rozchodu vyjádřila každý den jinak. Nejprve začala s tím, že si není jistá, jak nás dva „jako pár“ bere. Poté psala, že naposledy se studentem chodila v prvním ročníku na střední a od té doby většinou chodila s muži 28+ (slečně je jinak 23 let). Dále se mi k tomu vyjádřila tak, že vedle sebe potřebuje partnera, co má práci, aby se mohli navzájem podporovat a vzhlížet k sobě - jak jsem již psal, tak je workoholik a nyní hledí na to, že to chce v životě někam dotáhnout. (Byl jsem nyní totiž 4 měsíce bez práce, jelikož tento rok ukončuji vysokou školu a chtěl jsem se na plno věnovat studiím a tvorbě bakalářské práce.) A jako poslední věc mi řekla, že tím jak jsme se dlouho vídali jako přátelé, tak si není jistá, jestli se dokáže přes to přátelství posunout někam jinam… ((Dopředu jen upozorňuji, že slečna není zlatokopka a o peníze ji nejde a nikdy nešlo. Jen chce vedle sebe někoho, ke komu by mohla vzhlížet a navzájem se mohli kariérně podporovat.)) Díky tomu nyní začínám opět pracovat, protože mám bakalářskou práci již splněnou.

V příštím týdnu se se mnou chce vidět poprvé od našeho rozchodu a já bych chtěl od vás slyšet názor, jestli bych ji měl své city říci na rovinu a připravit se prostě na to nejhorší, že ona to nedokáže opětovat… nebo to nechat prostě plavat a pokusit se zapomenout? Já se jen prostě bojím, že s touto slečnou už nikdy nemohu být kamarád, protože to co k ní cítím je tak silné, že se toho jen tak nezbavím… A tím co mi psala, mi přijde, že ji to také stále vrtá hlavou.

Děkuji předem za názory / rady.

Sorry, ale mě to připadá tak, že ona tě zase až tak „nežere“.Ty ji podporuješ ve všem co má ráda, i v jejím profesním životě. A co dělá ona pro tebe? Zrovna v období, kdy jsi bez práce, a dokončuješ bakalářskou práci, tak ti oznámí, že potřebuje někoho, ke komu může vzhlížet. To nevěděla předtím, že ještě studuješ? :nevim: Nejdříve se s tebou rozejde, a pak ti napíše, že by se teda ještě s tebou vyspala.A ty ihned na všechno kývneš. Ona si s tebou hraje, a ty děláš všechno, co si zamane.Možná by opravdu potřebovala někoho, kdo ji taky trochu srovná do latě.

Annjaschke
Povídálka 18 příspěvků 03.01.19 21:22
Na rovinu

Ahoj, říct na rovinu a buď to dopadne nebo ne ono takový vztah málo kdy má šanci, zažila sem to se svým nej kamaradem. Láska byla jen z jeho strany, já ho měla jako kamaráda, nikdy mě nepřitahoval a přes to vlak nejede. A slečna pokud neví ve 23 co chce, tak to taky nemá vše srovnané. Na každého čeká ten pravý/va a pokud to má být ona třeba se setkáte za pár let. Ženský šou potvory aby si tě nedržela v záloze to rady děláme. Vybral to na ní a když ona rekne, že tě nemiluje neztracej čas. :)

burgerking
Povídálka 14 příspěvků 03.01.19 21:23
@Anonymní píše:
Já bych jí to neříkala na rovinu, ale pomalu naznačovala, ono jí to docvakne :kytka:

Nejsem si jist, že to zvládnu. Já se potřebuji zbavit toho těžkého břemene, které nyní nosím a nejsem si jist, že postupným uvolňováním citů by mi to pomohlo. Ale děkuji za názor.

flybe
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 03.01.19 21:23

Rekla bych ji narovinu že s ni chceš byt a normálne Jako pár nebo že končíte úplne.ona nevi co roupama a asi potrebuje trochu dominance.jinak je hodne nedospela..

Addka1
Stálice 77 příspěvků 03.01.19 21:23
@nostress píše:
Sorry, ale mě to připadá tak, že ona tě zase až tak „nežere“.Ty ji podporuješ ve všem co má ráda, i v jejím profesním životě. A co dělá ona pro tebe? Zrovna v období, kdy jsi bez práce, a dokončuješ bakalářskou práci, tak ti oznámí, že potřebuje někoho, ke komu může vzhlížet. To nevěděla předtím, že ještě studuješ? :nevim: Nejdříve se s tebou rozejde, a pak ti napíše, že by se teda ještě s tebou vyspala.A ty ihned na všechno kývneš. Ona si s tebou hraje, a ty děláš všechno, co si zamane.Možná by opravdu potřebovala někoho, kdo ji taky trochu srovná do latě.

Taky sdilim tento nazor. Nechci soudit ale podle toho co ctu mi prijde ze neví co chce.

Agrion
Závislačka 2825 příspěvků 03.01.19 21:25

Nech to plavat… mluvim z osobni zkusenosti. Taky jsem mela podobneho „kamarada“, se kterym jsme po nekolika letech „zkusili“ byt par … i ty okolnosti byly podobne - ja stala na zacatku kariery, zrovna se osamostnila a dost pracovala, on bydlel jeste u rodicu a taky dopisoval diplomku… no zkusila jsem to spis jen ze zvedavosti a ze nebyl zrovna po ruce nikdo jdo by mi imponoval. Po par tydnech jsem to ukoncila s podobnym oduvodnenim jako ta tvoje… dam ti k tomu preklad. „Nevim, jestli se pres to pratelstvi dokazu posunout jinam“ znamena sex stal za houby, jako kamos jses fajn ale neni tam chemie. A popis ze „potrebuje vedle sebe chlapa, ke kteremu muze vzhlizet“ znamena, ze jste to zkouseli v nekompatibilnich zivotnich fazich - ona uz je osamostatnela, vydelava a jede karieru a ty proste jeste ne … a nema trpelivost/ duveru cekat, az dojdes do stejne faze.
Kasli na to, jakmile se v jejim okoli objevi vhodnejsi objekt, hodi na tebe bobek… tak to proste je.

burgerking
Povídálka 14 příspěvků 03.01.19 21:27
@coccinellae píše:
Ahoj,
slecna sa sice pysi tym, ze chodila s „dospelymi“, ale podla toho, co pises, si tym zjavne len nieco kompenzovala pretoze sama ma od toho velmi daleko. Byt tebou, zatla by som zuby a povedala jej, nech sa rozhodne, (napr mne moj terajsi chlap povedal, ze bude vzdy bojovat za mna ale nechce bojovat proti mne.. to na mna zaposobilo), pretoze sa potrebujes v zivote posunut, rad by si bol, keby to bolo s nou lebo ju mas velmi rad, ale ak nechce, nech to povie hned, aby ste sa do toho zase nezamotali. Mozno sa slecna zlakne a uvedomi si, ako s tebou zameta. Moc drzim palce.

Děkuji za názor. Osobně si také myslím, že ona to potřebuje, aby to na ní člověk vybalil na rovinu a jedině tehdy prostě budu vědět, jak na tom oba jsme a buď z toho něco bude nebo se díky tomu budu moci posunout dál.

burgerking
Povídálka 14 příspěvků 03.01.19 22:21
@Agrion píše:
Nech to plavat… mluvim z osobni zkusenosti. Taky jsem mela podobneho „kamarada“, se kterym jsme po nekolika letech „zkusili“ byt par … i ty okolnosti byly podobne - ja stala na zacatku kariery, zrovna se osamostnila a dost pracovala, on bydlel jeste u rodicu a taky dopisoval diplomku… no zkusila jsem to spis jen ze zvedavosti a ze nebyl zrovna po ruce nikdo jdo by mi imponoval. Po par tydnech jsem to ukoncila s podobnym oduvodnenim jako ta tvoje… dam ti k tomu preklad. „Nevim, jestli se pres to pratelstvi dokazu posunout jinam“ znamena sex stal za houby, jako kamos jses fajn ale neni tam chemie. A popis ze „potrebuje vedle sebe chlapa, ke kteremu muze vzhlizet“ znamena, ze jste to zkouseli v nekompatibilnich zivotnich fazich - ona uz je osamostatnela, vydelava a jede karieru a ty proste jeste ne … a nema trpelivost/ duveru cekat, az dojdes do stejne faze.
Kasli na to, jakmile se v jejim okoli objevi vhodnejsi objekt, hodi na tebe bobek… tak to proste je.

Tohle je hodně zajímavý názor. Ale stejně si nejsem jist, že je toto úplně ten stejný případ.

Jde o to, že ještě minulý týden se mi snažila nadhodit situaci své nejlepší kamarádky, která vlastně také dlouho byla s jedním klukem pouze kamarádka a že se začali vídat tak často, že všichni kolem viděli, že ten její kamarád chce něco víc. Tak si o tom promluvili na rovinu a řekli si, že to zkusí. Řekla mi, že to zkusili celkem 6× za jeden jediný rok, než se ona dokázala odpoutat od toho, že kdysi byli kamarádi, vymanit se z toho přátelství a opravdu zjistila, že je ten pravý. Nyní jsou již více jak rok spolu a jsou šťastní.

Díky tomu jsem si začal myslet, že třeba opravdu to chce zkusit znovu a chce se zkusit sama přenést a vymanit se z toho našeho kamarádství. Vždyť přeci, když má člověk v něčem jasno, tak to přeci utne a už se k tomu nadále nechce vracet, ne? Jenže ona se od toho rozchodu k tomu stále snaží vracet a stále hledat nějaké výmluvy a píše mi, jak nad tím neustále přemýšlí a proto jsem z toho opravdu zmatený…

joy.division.control
Závislačka 2594 příspěvků 03.01.19 23:12

Ja jsem zastance (v podstate to ani jinak neumim a ani nechci) projevit city otevrene, zadny potlacovani, dej se, co dej (a ony se dejou pak skvely věci) ;) Lidi mivaj zbytecny bloky a prilis racia :lol: Takze…co udelas? :mavam:

samá práce
Ukecaná baba ;) 2329 příspěvků 03.01.19 23:39

@burgerking
Proč si spolu prostě nezapícháte jako každý normální lidi. Takovýhle tanečky, má mě ráda, nemá mě ráda, trhám ostny kaktusu......

burgerking
Povídálka 14 příspěvků 03.01.19 23:43
@joy.division­.control píše:
Ja jsem zastance (v podstate to ani jinak neumim a ani nechci) projevit city otevrene, zadny potlacovani, dej se, co dej (a ony se dejou pak skvely věci) ;) Lidi mivaj zbytecny bloky a prilis racia :lol: Takze…co udelas? :mavam:

Tvůj názor se mi opravdu líbí a já sám osobně jsem toho také zastáncem. Přijde mi, že v dnešní době se toho lidé prostě bojí. Bojí se projevit city a nebo je projevují málo. Ale když to tak člověk má, tak proč to skrývat? :D Z názorů zde jsem však stále na vážkách… :zed: Takže nad tím budu muset ještě přemýšlet. :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >