Nechat vyplakat půl roční miminko?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
423
6.1.22 12:05

Nechat vyplakat půl roční miminko?

Ahoj holky, máme půl ročního syna a přítel si všiml, že ho nenechávám vybrečet. Jasně, když vařím nebo něco dělám tak nejdu hned, ale jinak ano. Přítel si myslí, že bych ho měla nechat vyplakat :think: nedělala jsem to u prvního a nechci to dělat ani u druhého, ale docela se doma hádáme a mně nejde mu vysvětlit, že mi není příjemné malého poslouchat. Kontaktní mateřství mu vůbec nic neříká a mně dochází argumenty :mrgreen: mám ho nechávat vyplakat aby byl doma klid?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1841
6.1.22 12:07

Pritel je idiot a nechapu, ze bys mimco nechala vyplakavat jen kvuli nemu, to snad neni mozny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
6.1.22 12:08

@Dany.dee přítel je blb.ec :zed: bych mu to vysvětlila raz dva i bez argumentů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
6.1.22 12:12

A proč bys to jako měla dělat? Ještě řekni, že jeho argument je „aby si posiloval plíce“ :mrgreen: :mrgreen: To je pitomec, fakt. Není důvod nechat půlročního kojence plakat, pokud k němu můžeš hned jít. To si máš jako odejít číst vedle knížku, aby byl pán spokojený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28204
6.1.22 12:13

Jako co si myslí, že jednou bude půl hodiny řvát a pak už nikdy? :mrgreen: Vtipálek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
6.1.22 12:14

@Luminance je hezké, že vám partner nenadává jak jste neschopná matka a že máte rozmazlené děti vaší vinou :? Ale já tohle poslouchám skoro 3 roky, takže ano, už mě napadlo vyjít příteli občas vstříc a nechat malého chvíli plakat. Neříkám že to dělám, jen že mě to už napadlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
6.1.22 12:16

@unuděná jde spíš o to, že podle něj 70% maminek doporučuje nechat dítě plakát, na mou odpověď že je to blbost se začal rozčilovat, že mi to najde na netu.. nenašel nic a pustil se do mě, že jsou děti rozmazlené mou vinou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
6.1.22 12:16
@Dany.dee píše:
@Luminance je hezké, že vám partner nenadává jak jste neschopná matka a že máte rozmazlené děti vaší vinou :? Ale já tohle poslouchám skoro 3 roky, takže ano, už mě napadlo vyjít příteli občas vstříc a nechat malého chvíli plakat. Neříkám že to dělám, jen že mě to už napadlo

Aha, evidentně další skvělý výběr otce dětí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
6.1.22 12:18

@unuděná k dětem se chová hezky, proti tomu nic nemám. Jen máme jiný názor na výchovu toť vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
6.1.22 12:18

Já bych to také nedokázala. Prostě nějak nedokážu svému dítěti dát najevo, že maminka nepřijde, když ji volá.

Upřímně tohle vyplakávání je dost zastaralý, dnes je moderní kontaktní rodičovství. My jsme z opic a opice jsou nám biologicky nejblíže, na nich lze vidět, že jsme nošenci, jiné živočišné druhy děti odkládají a vrací se k nim… to nám biologicky ale dané není. Nechápu proč jít proti přírodě.

Navíc při vyplakávání dítě „vypne“ když je na maximum nervová soustava, není to o tom, že by z toho dítě vyvodilo, že si vše nevybrečí a uklidnilo se, to ani neumí. Emoční brzda v kojeneckém věku je matka.

V půl roce si dítě vyplakává pozornost, tak to je. Ale často stačí, když na tebe uvidi, aby bylo klidnější, nemusíš ho hned chovat, klidně ho jdi jen pohladit nebo na něj mluv :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
6.1.22 12:19
@Dany.dee píše:
@unuděná jde spíš o to, že podle něj 70% maminek doporučuje nechat dítě plakát, na mou odpověď že je to blbost se začal rozčilovat, že mi to najde na netu.. nenašel nic a pustil se do mě, že jsou děti rozmazlené mou vinou

Holka nešťastná, co na to říct. Máš prostě doma blbečka a jeho genetický materiál jsi dobrovolně rozšířila dál. Zajímalo by mě, jak se podílí na péči o děti on. Tipuju, že se na ně po práci mrkne, jak pěkně spinkají a nazdar. Ale všechno je to tvoje vina. Koukej si ho rychle srovnat, jinak tě úplně potopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
6.1.22 12:21

Jestli ti nevadí chvíli trápit syna, tak ho nech nějakou dobu brečet a počkej, jak dlouho ten řev přítel vydrží. Ještě tě bude prosit, abys ho šla utišit. :mrgreen:

Jinak je to pitomost samozřejmě, ale podle mě ani trotl nedá s řvoucím dítětem víc než patnáct minut, půl hodiny max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41863
6.1.22 12:21
@Dany.dee píše:
@unuděná jde spíš o to, že podle něj 70% maminek doporučuje nechat dítě plakát, na mou odpověď že je to blbost se začal rozčilovat, že mi to najde na netu.. nenašel nic a pustil se do mě, že jsou děti rozmazlené mou vinou

Tak mu navrhni sex, aby byl spokojený, že hned neběžíš, když dítě zapláče.
Nikdy bych vyplakat dítě nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1841
6.1.22 12:22
@Dany.dee píše:

Tak ja si za partnera nevybrala nekoho, kdo mi nadava :nevim: a rozhodne bych radsi chranila sve dite nez mu vychazela vstric.. je mi lito, ze jste v takove situaci, ale prijde mi smutne trapit mimco kvuli nekomu takovemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 12:25

Sestra má adoptovaného chlapečka, který byl několik měsíců v kojeňáku. Byl tiché, hodné miminko, skoro neplakal. Protože už rezignoval, že by někdo přišel, když zapláče. Bylo tam málo sestřiček na hodně dětí. Dnes je to mládenec v pubertě, neprojevuje žádnou empatii, krom na sebe, možná to bude i nějaká porucha osobnosti. Psychologem jim bylo řečeno, že miminka si pochováním a reakcí na jejich pláč utvoří emocionální svět, empatii k druhým, atd…Pokud není reakce na jejich pláč, tak tahle část mozku „zakrní“ a už se nikdy neutvoří. Možná tvého přítele taky nechávali vyplakat, proto je z něj taky trochu duševní „mrzáček“, co nemá empatii k tobě a druhým. Proto je dnes tolik poruch osobnosti, egoismu, narcistů…Naše matky byly k tomu vedené, aby se děti nechaly vybrečet a nerozmazlovaly se…anonym kvůli sestře

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat