Nechat vytrhnout mléčný zub kvůli malé puse?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dadulam
Kecalka 382 příspěvků 23.03.18 13:15
Nechat vytrhnout mléčný zub kvůli malé puse

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost, že vás zubní lékař poslal s dítětem k ortodontistovi, protože má dítě malou pusu a zoubky se do ní nevejdou.
Ortodontistka doporučila nechat synovi vytrhnout jeden zub. Nechali jsme ho tedy vytrhnout (nové zoubky se krásně srovnaly), ale teď mu chce nechat vytrhnout další dva. Syn má menší pusinku, ale předpokládám, že mu ještě poroste. Máte s tím někdo zkušenosti? Nechci ho zbytečně nechat trápit. To trhání mléčných zubů není přijemné - když se mu nehýbou. Doktor mu zub nejdřív opíchne a pak vytrhne. Teď už syn ví do čeho jde, tak se dost bojí. Prosím o Vaše zkušenosti, názory. Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20622 příspěvků 23.03.18 13:19

@dadulam Naše zubařka říká, že mléčné zuby drží místo těm druhým… Mně jako malé trhali teď nevím, jestli čtyřky nebo šestky, ale až ty druhé, ne mléčné. Takže bych se bála toho, aby pak správně vyrostly stálé zuby. Ale tak zubař snad ví, co dělá, no :think:

Kakika
Extra třída :D 14746 příspěvků 23.03.18 13:25

@Amys myslím si to samé. Jak píšeš, snad zubař ví, co dělá. Ale pro případ, že neví, bych zrovna trhání mléčných zubů konzultovala ještě s jiným :think:

Anonymní  23.03.18 13:25

U jednoho dítěte takhle zuby trháme. Jde vidět, že se nevejdou, když nebyl vytržený zub napřed př. čtverka, tak trojka jak rostla, tak začala růst v 45st úhlu do dvojky ještě v dásni.

Kajak18
Kecalka 167 příspěvků 23.03.18 13:31

Já tak měla trhanou snad půlku pusy, vždycky když začla růst trojka, vytrhla se čtverka atd. Zuby se mi do pusy i tak nevlezly a musela mi být vytrhnutá i stála čtyřka. Zuby mám teď ale krásně rovný a nikdo nevěří, že jsem byla dřív takovej upírek.

Fotopet
Povídálka 15 příspěvků 23.03.18 13:36

Mléčných nevím, Ale druhé mi trvalo asi tři, aby se mi zuby do pusy vešli… někdy asi není jiná cesta, lepší než mít pak zřízené zuby nebo vyletěl dopředu

azalia
Kecalka 219 příspěvků 23.03.18 13:42

Mě kdysi doktorka vytrhla mléčné trojky dole, protože se mi tam, dle jejího názoru, nemohly vejít stálé dvojky. Problém tím sice vyřešila, ale ve finále mi pak ty stálé trojky vyrostly úplně nakřivo, protože neměly místo - to už pak ovšem nikdo neřešil. Teď mám dolní zuby téměř komletně křivé.
Takže já bych mléčné zuby trhat nenechala. Počkala bych, až vypadnou, narostou místo nich stálé a pak až řešila případné trhání (vetšinou se pak trhají čtyřky, když je pusa malá) nebo rovnátka.

Anonymní  23.03.18 13:53

Můj manžel je ortodontista a rozhodně doporučuji, aby rozhodnutí o trhání/netrhání udělal ortodontista. Pokud Vás tam odeslala, tak je to v pořádku. Pokud si nebudete jistí, můžete zajít ještě za druhým ortodontontistou. Nic Vás to nestojí (jen čas) a rozdíly ohledně extrakcí zubů jsou velké. Můj manžel trhá jen, když je to opravdu nezbytné. Ale často je pro ortodontisty jednodušší trhat. Zjednodušeně řečeno mají pak s rovnáním zubů míň práce.

lecijasek
Závislačka 3847 příspěvků 23.03.18 14:23

@dadulam pokud si nejsi jistá, tak se objednejte na konzultaci ještě jinam. Ono někdy to pomůže, mně taky trhali. Ne vždy také zuby vypadnou ve správný čas… Může se stát, že potom stálý zub vyroste úplně špatně nebo při růstu poškodí sousední stálý zub.

Kaspinka
Extra třída :D 11544 příspěvků 23.03.18 14:24

V žádném případě bych nenechala. Mě řekla dr v dětství, že mám malou pusu, že mi bude muset vyrvat půl huby (její slova). Od té doby mám panickou hrůzu ze zubařů. Mám všechny zuby včetně 8, všechno se vešlo. Nosila jsem rovnátka ale ani tak nemám zuby úplně rovné a žiju. Tohle trauma svým dětem nedopřeju.

dadulam
Kecalka 382 příspěvků 26.03.18 10:36
trhání

Všem moc děkuji za odpovědi. My jsme se synem byli už u jedné ortodontistky, ale byla jsem z ní dost rozpačitá. V rukavicích dělala úplně vše, psala na počítači, šahala na různé věci a pak synovi do pusy. Hrozně mi to vadilo a ve finále nám ukázala, že má ve vedlejší ordinaci psa (na toho snad v rukavicích nešahá) :nevim: A přístup taky nic moc. Hledali jsme další ortodontistku, je milá, ale docela drahá a přišlo mi divný, že nám řekla, že vytrhneme teď 2 zuby a pak bude mít dva roky pokoj a pak rovnátka. Ptala jsem se jí, zda je to 100%, že bude mít syn rovnátka, tak řekla, že je to 50:50. Určitě má zkušenosti, ale na druhou stranu to na mě působí jako bysnys. Nevím, no. Ortodontistů, kteří berou je hrozně málo a většinou nemají zrovna super recenze a ti lepší prostě neberou. :( K zubaři je syn objednán na duben. Budu doufat, že mu do té doby alespoň jeden zub vypadne sám. Takhle rychle nás jinde na ortodoncii bohužel nevezmou. A v létě (pokud by se opravdu muselo trhat) zubaři trhat nechtějí.

Anonymní  26.03.18 10:44
@dadulam píše:
Všem moc děkuji za odpovědi. My jsme se synem byli už u jedné ortodontistky, ale byla jsem z ní dost rozpačitá. V rukavicích dělala úplně vše, psala na počítači, šahala na různé věci a pak synovi do pusy. Hrozně mi to vadilo a ve finále nám ukázala, že má ve vedlejší ordinaci psa (na toho snad v rukavicích nešahá) :nevim: A přístup taky nic moc. Hledali jsme další ortodontistku, je milá, ale docela drahá a přišlo mi divný, že nám řekla, že vytrhneme teď 2 zuby a pak bude mít dva roky pokoj a pak rovnátka. Ptala jsem se jí, zda je to 100%, že bude mít syn rovnátka, tak řekla, že je to 50:50. Určitě má zkušenosti, ale na druhou stranu to na mě působí jako bysnys. Nevím, no. Ortodontistů, kteří berou je hrozně málo a většinou nemají zrovna super recenze a ti lepší prostě neberou. :( K zubaři je syn objednán na duben. Budu doufat, že mu do té doby alespoň jeden zub vypadne sám. Takhle rychle nás jinde na ortodoncii bohužel nevezmou. A v létě (pokud by se opravdu muselo trhat) zubaři trhat nechtějí.

Tak to je síla. Nejen ten pes…Jinak ale musím nesouhlasit s tím, že nejlepši ortodontisti neberou nové pacienty. Manžel je ortodontista a ví, kteří kolegové jsou schopní. Pokud byste chtěla doporučení, napište.

Anonymní  26.03.18 10:46

PS: ortodontistů je v CR asi jen 250, proto se vsichni vzajemne znají…

dadulam
Kecalka 382 příspěvků 26.03.18 10:56
@Anonymní píše:
Tak to je síla. Nejen ten pes…Jinak ale musím nesouhlasit s tím, že nejlepši ortodontisti neberou nové pacienty. Manžel je ortodontista a ví, kteří kolegové jsou schopní. Pokud byste chtěla doporučení, napište.

Pokud byste věděla o nějakém dobrém ortodontistovi v Plzni. Budu moc ráda. Děkuji

Sonarka
Echt Kelišová 9541 příspěvků 26.03.18 20:34

Trhat bych nenechala, ony i ty mléčné zuby mají svůj význam :nevim: Dcerce ve 3 letech vytrhla zubařka zkaženou pětku a bohužel to má dnes následky. Stálá pětka jí ještě neprorazila, protože bohužel nemá místo, okolní zuby jí ho zabraly. Už to řešíme s ortodontistou. Ten sám říkal, že tam pravděpodobně v minulosti byl předčasně odstraněn mléčný zub a tím vzniknul celý problém. My tenkrát na výběr neměli, ale pokud vy máte, zuby bych trhat nenechala. Však se uvidí, až vyrostou stálé :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama