Necháte se očkovat, i když už jste měli koronavirus?

Anonymní
9.1.21 15:26

Necháte se očkovat, i když už jste měli koronavirus?

Otázka zní jasně. Necháte se naočkovat i v případě, že už máte onemocnění koronavirem za sebou? Já fakt nevím. Nic příjemného to nebylo, ještě z toho nejsem úplně venku a znovu bych to rozhodně chytit nechtěla. Ale co se mnou udělá případné očkování?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20260
9.1.21 15:32

Nenechám. Segru a švagra teď očkovali povinne v práci a maj hnusnou reakci, jak kdyby tu coronu chytli, proste všechny možný příznaky od teploty, přes únavu atd. Nicméně to zes to už měla nic neznamená, imunitu mas max na 3 měsíce a pak to můžeš dostat zas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
9.1.21 15:32

Pokud mám informace, zatím je jisté, že tady očkování chrání proti těžkému průběhu. Nikoliv proti infekci jako takové. Pokud nepatříš do rizikové skupiny, tak se na Tebe vakcína stejně nějakou dobu nedostane, takže máš čas a můžeš si počkat na další poznatky. Po infekci máš i protilátky a buněčnou imunitu na nějakou dobu, tak by horší průběh neměl hrozit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18522
9.1.21 15:33

Já bych se rozhodně po prodělání covidu očkovat nenechala, i když v příbaláku prý je, že to nevadí
právě před chvílí volala babička mamce a ptala se, že se mají do pondělí v důchoďáku rozhodnout, jestli chtějí očkovat
babička byla pozitivní 18.12. a máma jí řekla, ať se zatím očkovat nenechává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51984
9.1.21 15:37

Popravdě nevím. Jsem riziková, ale když jsem covid chytla, měla jsem jen velmi mírný průběh, ale už je to nějakou dobu dozadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22321
9.1.21 15:39

Ja zatim ne, mam vysokou hladinu protilatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
9.1.21 15:41

Jde o to jak dlouho po prodelani to je. Myslim, ze tri nebo sest mesicu se stejne po prodelani ockovat nesmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18522
9.1.21 15:47
@Leenvecka píše:
Jde o to jak dlouho po prodelani to je. Myslim, ze tri nebo sest mesicu se stejne po prodelani ockovat nesmi.

no právě prý se může, ale moc to nechápu, za prvé je to zbytečné a ten člověk ubírá vakcínu někomu jinému, kdo to potřebuje, a za druhé - kdoví co by to udělalo s tělem, s imunitou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22321
9.1.21 15:47
@Leenvecka píše:
Jde o to jak dlouho po prodelani to je. Myslim, ze tri nebo sest mesicu se stejne po prodelani ockovat nesmi.

Smi. Staci dva tydny po prodelani choroby. Ale podle me zo postrada smysl v dobe, kdy je vakcin malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
9.1.21 15:57
@Kriss Tina píše:
Nenechám. Segru a švagra teď očkovali povinne v práci a maj hnusnou reakci, jak kdyby tu coronu chytli, proste všechny možný příznaky od teploty, přes únavu atd. Nicméně to zes to už měla nic neznamená, imunitu mas max na 3 měsíce a pak to můžeš dostat zas.

jakou mají reakci?
Taky zvažujeme, furt nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51673
9.1.21 15:58

Musim si to promyslet. Patrim do rizikove skupiny. Tak nekdy asi jo. Po letech jsem mezi svatky lehla. Bezne zadny moribundus nechytam. Vsechny priznaky odpovidaly covidu. A antigenni i PCR negativni. Je fakt, ze na PCR jsem sla 9 nebo 10 den od zacatku priznaku. Musela jsem od pondeli marodit, ze jsem cekala na test a vysledky.
Mi tahle nejistota nebavi. Bez testu tezko sama poznam, jestli je to covid nebo viroza. Chci normalne a klidne pracovat. Ne travit cas na nemocenske a cekat na vysledky testu. A hodlam cestovat. Jestli je to potom propustka, ze se dostanu i k sousedum na Slovensko nebo do Rakouska, tak se ockovat necham.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
9.1.21 15:59

Jelikož jsem měla covid v září, tak se do očkování nikterak nehrnu a stejně mi ho nikdo nenabízí :) Očkovat se ale nechám, předpokládám, že na mě přijde řada někdy před létem. A to hlavně kvůli tomu, že očekávám různé benefity… Jinak bych se na to vyprdla. Myslím, že stejně do budoucna to bude vypadat tak, že se budou očkovat třeba jednou za rok jenom senioři a rizikoví, u tohoto viru nelze očekávat jeho eradikaci očkováním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 16:03

Zrovna jsem vyplňovala souhlas s očkováním a zítra jdu. Přímo je tam psáno, že prodělání Covidu není důvod k neočkování. Nechávám se očkovat hlavně proto, že žiju v cizině a ani bych se nedivila, že ti, co budou očkovaní, budou za pár měsíců moct jezdit volně přes hranice a bude jim odpuštěna karanténa. Rodinu už jsem neviděla několik měsíců.

• Citovat
  • Nahlásit
12920
9.1.21 16:07

Nemocna jsem nebyla, a protoze nemocna byt ani nechci, tak az bude moznost, naockovat se necham.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20260
9.1.21 16:09
@bublinek píše:
jakou mají reakci?
Taky zvažujeme, furt nevím

Píšu, jak kdyby tu coronu měli, teplota, únava, bolesti hlavy. Švagr byl tak vyřízeny, ze nemohl ani řídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat