Očkování dítěte Infanrixem?

38
17.1.20 15:55

Nechával jste někdo v nedávné době očkovat dítě Infanrixem?

Zdravím. Mám dosud neočkovaného tříleťáka. Hexacima už pro mě nepřipadá v úvahu a nejspíš budu argumentovat i SPC vakcíny. Dával jste někdo v době nedávné Infanrix? Jak se k tomu stavěl PLDD dítěte? Nemám asi úplně chuť platit celé balení a pojišťovna se tváří všelijak. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.1.20 18:47

Někdo tady psal, že tyhle vakcíny, které jsou primárně určené miminkům, prý starší děti snáší hodně špatně. Je tam těch imunizujících látek hodně, protože miminka nemají ještě moc vyvinutý imunitní systém a je potřeba ho „nakopnout“. Ale starší dítě už imunitní systém má vyvinutější a pak na to prý reaguje hodně divoce. Četla jsem názory, že tyhle vakcíny očkovat ideálně tak do 10 měsíců. Máš nějakou zkušenost s očkováním staršího dítěte touto vakcínou? Třeba někdo v okolí nebo zkušenost od doktorky?
A proč vlastně odmítáš Hexacimu?

• Nahlásit
  • Citovat
17.1.20 19:58

Očkovala jsem nedávno syna, má necelé 3 roky, má Hexacimu a reakce žádná. Doktorka říkala, že hexu může dostat dítě do 6 let. Původně jsem nechtěla očkovat vůbec, ale kvůli školce jsem se rozhodla. Byla jsem ale v homeo lékárně a tam mi doporučili tkanove soli. Je to prevence proti nachlazení, bere se už 2 týdny před očkováním a po očkování odplavuje škodlivé látky z těla. Sama homeopatka mi rekla, čím později hexa, tím lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
17.1.20 23:20
@Federica píše:
Očkovala jsem nedávno syna, má necelé 3 roky, má Hexacimu a reakce žádná. Doktorka říkala, že hexu může dostat dítě do 6 let. Původně jsem nechtěla očkovat vůbec, ale kvůli školce jsem se rozhodla. Byla jsem ale v homeo lékárně a tam mi doporučili tkanove soli. Je to prevence proti nachlazení, bere se už 2 týdny před očkováním a po očkování odplavuje škodlivé látky z těla. Sama homeopatka mi rekla, čím později hexa, tím lépe.

Ano po tom očkování není dětem totiž normálně nic. Pokud máte zdravé dítě můžete ho nechat očkovat proti všemu co existuje a nic mu nebude ve Vašem věku patrně ani po první dávce MMR kde batolata mívají něco přes 38. U zdravých dětí je celý strach z očkování o hysterii… Jinak dávat dítěti nějaká homeopatika, aby se z něj dostaly „škodlivé látky z očkování“ je pouze obchod ze strachem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
17.1.20 23:47
@JanaDaR píše:
Zdravím. Mám dosud neočkovaného tříleťáka. Hexacima už pro mě nepřipadá v úvahu a nejspíš budu argumentovat i SPC vakcíny. Dával jste někdo v době nedávné Infanrix? Jak se k tomu stavěl PLDD dítěte? Nemám asi úplně chuť platit celé balení a pojišťovna se tváří všelijak. Díky.

No a je to tady potřebujete dát dítě do školky, jenže jste nesplnila zákonnou povinnost a protože Hexacima má testy do 24 měsíců věku tak vlastně nikdo neví jak na takové očkování bude dítě reagovat a jestli bude účinné. No tak si zaplaťe 3 kombinaci (tetanus, záškrt, černý kašel) a další 3 dávky proti žloutence typu B. Vaše dítě dostane místo 3 celkem 6 injekcí. Vy zaplatíte několik tisíc. Když budete chodit na očkování po měsíci tak to do srpna stihnete i s MMR…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.1.20 05:44
@Anonymní píše:
Někdo tady psal, že tyhle vakcíny, které jsou primárně určené miminkům, prý starší děti snáší hodně špatně. Je tam těch imunizujících látek hodně, protože miminka nemají ještě moc vyvinutý imunitní systém a je potřeba ho „nakopnout“. Ale starší dítě už imunitní systém má vyvinutější a pak na to prý reaguje hodně divoce. Četla jsem názory, že tyhle vakcíny očkovat ideálně tak do 10 měsíců. Máš nějakou zkušenost s očkováním staršího dítěte touto vakcínou? Třeba někdo v okolí nebo zkušenost od doktorky?
A proč vlastně odmítáš Hexacimu?

Ano, vím o několika lidech, kteří takto dítě očkovali. Infanrix je očkovatelný do pěti let. Reakce víceméně spíše lokální nebo žádné. Vzhledem k tomu, v jakém je syn stavu, nedám mu dohromady složku proti pertussis a hepatitidě B. Pokud nějak nezískám Infanrix, dostane jen mono proti tetanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.1.20 05:47
@Federica píše:
Očkovala jsem nedávno syna, má necelé 3 roky, má Hexacimu a reakce žádná. Doktorka říkala, že hexu může dostat dítě do 6 let. Původně jsem nechtěla očkovat vůbec, ale kvůli školce jsem se rozhodla. Byla jsem ale v homeo lékárně a tam mi doporučili tkanove soli. Je to prevence proti nachlazení, bere se už 2 týdny před očkováním a po očkování odplavuje škodlivé látky z těla. Sama homeopatka mi rekla, čím později hexa, tím lépe.

Ano, ČVS už před více než dvěma lety vydala prohlášení, že jsou hexavalentní vakcíny aplikovatelné do šesti let věku dítěte, ale to pro mě nic neřeší. Buď pro něj nějak získám redukovaný Infanrix, nebo dostane jen monovakcínu proti tetanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
18.1.20 05:52

@Josef44, vaše odpověď mi připomněla film Pelíšky. Taková blbost a kolik to muselo dát práce. :D Ad Infanrix, tři dávky synovi klidně zaplatím, ale nemám chuť platit celé balení deseti vakcín. A kdyby jste to náhodou nepochopil z mých dvou předchozích odpovědí, o školku se jaksi nejedná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 09:51
@JanaDaR píše:
Ano, vím o několika lidech, kteří takto dítě očkovali. Infanrix je očkovatelný do pěti let. Reakce víceméně spíše lokální nebo žádné. Vzhledem k tomu, v jakém je syn stavu, nedám mu dohromady složku proti pertussis a hepatitidě B. Pokud nějak nezískám Infanrix, dostane jen mono proti tetanu.

Ale vždyť Infanrix obsahuje jak černý kašel, tak tu žloutenku. O jakém „redukovaném“ Infanrixu mluvíš? Existuje ještě nějaký jiný než se šesti nemocemi?
My jsme očkovali Pediacelem (což je totéž jako hexa, ale právě bez žloutenky, tj. je tam těch nemocí „jen“ pět). Ale Pediacel už asi není možné objednat v ČR. Možná by se dal dovézt z okolních zemí nebo nechat dítě naočkovat tam.

• Nahlásit
  • Citovat
38
18.1.20 10:03
@Anonymní píše:
Ale vždyť Infanrix obsahuje jak černý kašel, tak tu žloutenku. O jakém „redukovaném“ Infanrixu mluvíš? Existuje ještě nějaký jiný než se šesti nemocemi?
My jsme očkovali Pediacelem (což je totéž jako hexa, ale právě bez žloutenky, tj. je tam těch nemocí „jen“ pět). Ale Pediacel už asi není možné objednat v ČR. Možná by se dal dovézt z okolních zemí nebo nechat dítě naočkovat tam.

No samozřejmě, já nepíšu o Infanrixu Hexa ale o třísložkové vakcíně Infanrix (Di, Te, Pe).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 11:18

@JanaDaR Aha, děkuji za upřesnění.

• Nahlásit
  • Citovat
450
19.1.20 01:58
@JanaDaR píše:
@Josef44, vaše odpověď mi připomněla film Pelíšky. Taková blbost a kolik to muselo dát práce. :D Ad Infanrix, tři dávky synovi klidně zaplatím, ale nemám chuť platit celé balení deseti vakcín. A kdyby jste to náhodou nepochopil z mých dvou předchozích odpovědí, o školku se jaksi nejedná.

Víte já nevím o co se jedná protože Vaše jednání nemá logiku. Chcete strašně očkovat 3 leté dítě, které jste před tím očkovat nedala a do školky ho dát nechcete. Tak proč tedy? Neříkejte že jste pochopila tak primitivní věci jako poměr rizik mezi očkováním a nemocemi před kterými chrání… Kdyby tomu tak bylo, začala byste dítě očkovat úplně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
19.1.20 05:22

@Josef44, no právě, netušíte absolutně nic, neodpovídáte na dotaz, ale závěry a nesmyslné odpovědi vyrábíte na počkání. :palec: Pokud máte dojem, že absolutně všichni rychle očkují dvou tříleté děti jen proto, aby je stihli narvat do mateřské školy, pak jste vážně pomýlený. Nejsem totiž povinna vypisovat do úvodu každý detail, po tom skutečně nikomu nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14517
19.1.20 06:17
@JanaDaR píše:
@Josef44, no právě, netušíte absolutně nic, neodpovídáte na dotaz, ale závěry a nesmyslné odpovědi vyrábíte na počkání. :palec: Pokud máte dojem, že absolutně všichni rychle očkují dvou tříleté děti jen proto, aby je stihli narvat do mateřské školy, pak jste vážně pomýlený. Nejsem totiž povinna vypisovat do úvodu každý detail, po tom skutečně nikomu nic není.

no tak mu to vysvetli, ne? My v kristalove kouli necteme, abychom vedeli o co ti jde, ceho se bojis a co tim pravzvlastnim systemem ockovani sledujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
19.1.20 06:27

@warita a proč bych to dělala? Dotaz byl položený jasně. Buď zkušenost mám a odpovím, nebo nemám a pak můžu celé téma přejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama