Nechávám miminko moc brzy po porodu jen s otcem?

Anonymní
11.1.20 22:57

Nechávám miminko moc brzy po porodu jen s otcem?

Ahoj ženy,
už doopravdy nezvládám své okolí, hlavně rodinu co do nás hučí už přes měsíc. Na začátku prosince se nám narodil syn, je to zlaté dítě, spinká skoro pořád, vůbec nebyl problém s kojením no prostě jsme vyhráli v loterii a jsme za to šťastní. I porod byl vcelku bez větších komplikací, týden po už jsem byla fyzicky překvapivě ok. Od druhého týdne nechávám syna manželovi úplně samotného - nakojím, má ještě v láhvi odstříkané kdyby měl malý hlad, a mám pár hodin týdně pro sebe kdy se třeba sejdu s kamarádkou, pořeším nutné pracovní schůzky (pracovala jsem na vyšším postu v managementu a nechtěla jsem být úplně odstřižená takže třeba 1 schůzka za dva týdny), minulý týden jsem šla poprvé na jógu, běhat a super. Ale rodina, někteří,, přátelé" a hlavně tchýně nám neustále do toho mluví - že to není zodpovědné aby byl malý beze mě, že z toho bude mít trauma a dítě matku potřebuje první měsíce života pořád… já už jsem z toho tak zblblá, že přemýšlím jestli vážně neděláme něco špatného, samozřejmě malého milujeme a chceme pro něj to nejlepší, ale zároveň se nechci zbláznit jen 24/7 u dítěte… Už z toho začínám být dost v depresi a připadám si jako špatná matka že nejsem pořád s mimi protože to nejsou dva dny aby tchýně (ale bohužel má matka) nevolaly s připomínkami :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16846
11.1.20 23:03

Aha, to by vysvetlovalo ten udiveny pohled meho gynekologa, kdyz jsem se 8 dnu po porodu dostavila na kontrolu jizvy po cisari bez miminka. Taky jsem ho nechala v peci manzela, prece nebudu novorozence tahat vic nez hodinu v MHD pres cele mesto a zase hodinu plus zpatky, aby v metru a autubusu natankoval vsechny mozne bakterie a viry, ktere mesto v tuto rocni dobu nabizi.

Gynkolog se na mne udivene podival a pry, kde mam miminko. No doma asi, ze? A vzhledem k tomu, ze to neni nase prvni mimco, tak manzel uz vi co a jak.

A ja teda doma cely cas sedet nehodlam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7943
11.1.20 23:03

Jasně že tě malý potřebuje, ale nepotřebuje tě nonstop.
Na dvě tři hoďky mezi kojením úplně v pohodě.
Nenech se rozhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
11.1.20 23:04

No a je nutné všetkým hovoriť, ako to doma mate? :nevim:
Ja ešte maminka nie som, ale osobne sa mi viac paci „zdravý prístup“, keď sa žena zaujíma aj o iné veci než len o miminko… A taky si myslím, že šťastná a spokojná žena = spokojne miminko.
Poznám decká kt mali odmalička hlidani (napr maminka malého delá športovú trénerku, v podstate mala len pár dní voľna po pôrode) a malý bol od mala počas tréningov kočíkovaný atd rôznymi „tetami“. Kluk je už stredoškolák, samostatný, chytrý a hodne spoločenský. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
721
11.1.20 23:07

Spokojena maminka = spokojene miminko. Je to jen par hodin. tydne a ty jsi diky tomu stastnejsi, ze jsi nevypadla z prace, odpocatejsi, protoze pokecas s kamoskou ci si zacvicis. Nevidim na tom nic spatneho :)

U nas to tedy bylo opacne - syn si s tatinkem rozumi, ale ja jsem desnej zavislak na nem :? Takze poprvy bez nej na vic nez par metru jsem byla az v jeho ctyrech mesicich na hodku a pul na nakupu a uprimne - nevim proc jsem otalela, nam vsem by byvalo prospelo, kdybych to udelala mnohem driv :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.20 23:08

Nic si nevycitej a hezky si odpocin, když potřebuješ. Tu chvilku to bez Tebe miminko vydrží. Má i tatínka přece a Ty máš na to právo. Řeknu svůj případ z druhé strany: byla jsem s malou od narození 24/7. Hlídání nebylo a mně to bylo hloupé, i když často jsem někam utéct a odpočinout chtěla. A výsledek? Totálně vyčerpaná a vypsychlá matka, která je úplně k ničemu. :zed: Malá trpěla na brichaboly, bolesti při růstu zubů, do toho nemoci, pořád řvala a na mě toho začalo být moc. A vždycky jsem si říkala „ne, nemůžu nikam jit6, nemůžu ji tu nechat, co kdyby plakala“… A ta neustálá péče a starost mě odrovnala. Dva roky jsem nikde nebyla, dva roky jsem sama na sebe zapomněla. Odneslo to i mé zdraví a já si teď zpětně říkám, že jsem si asi měla občas odpočinout bez výčitek a nabrat sílu na malou. Bylo by nám líp oběma. Takže žádné starosti si s tím nedělej, pokud je mimčo bez problémů a tatínek zvládá, doprej si co chceš. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
16172

Já myslím, že to děláte dobře, není třeba mít miminko 24 hodin na sobě, a je moc hezké, že manžel se dokáže a chce tak dobře zapojit
rodině a cizím lidem to může být jedno, když to vyhovuje vám třem, je všechno v pořádku
:srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1737

Ka to mela jako ty zakladatelko. Casem budes ty lidi ignorovat ;)

Udelejte si to podle sebe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16846
11.1.20 23:13

Ja neustavajici kritika se cloveku dokaze dostat po kuzi. Obzvlaste pokud je to prvni mimi a clovek jeste nevi co a jak a neni pevny v kramflecich.

Moje matka do mne taky dokaze klavirovat a klavirovat, az me uplne znejisti, ze sama vlastne nevim, co je spravne a co ne. V tomto zakladatelku chapu.

Mam ted doma 9 denniho chlapecka a uz to zase zacina. Licila jsem matce, ze maly bude velky jedlik, ze toho spapa fakt hodne a beda, kdyz mu nechceme dat, to rve az se zalyka. A matka hned, at ho neprekrmuju, ze bude obezni. A to mam jako delat co, nechat ho rvat cele hodiny? Podle moji mamy asi ano. Jenze, ji se to mluvi, ona se nemusi divat, jak to male trpi a tyhle rady mi fakt nepomahaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
11.1.20 23:20

Řiď se svým ❤️ a dekuj za takového manžela. Chval, a krm ho často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.20 23:22

Je nejvyssi cas si zvyknout, ze vzdycky bude nekdo mit nazor jak to mas delat lip:-) Ja byla v kancelari asi 10 dni po cisari, sice s mimcem, ale i tak jsem byla blazen. Pak jsem jezdila kazdych 14 dni na dopo a hlidala mamka. A byla jsem naprosto v pohode, maly zlaty, od mala zvykly. Ted mam 17m holcicku a prave proto, ze jsem s ni byla porad tak mi ji nikdo nemuze hlidat ani par hodin, buli jenom jdu na zachod…jedine s tatinkem chvili vydrzi, ale nechci mu hazet deti na krk jak dojde, kdyz mi dal tu moznost, byt s nimi doma. Ale taky jsem dva roky nikde nebyla…

• Citovat
  • Nahlásit
16846
11.1.20 23:28
@Anonymní píše:
Je nejvyssi cas si zvyknout, ze vzdycky bude nekdo mit nazor jak to mas delat lip:-) Ja byla v kancelari asi 10 dni po cisari, sice s mimcem, ale i tak jsem byla blazen. Pak jsem jezdila kazdych 14 dni na dopo a hlidala mamka. A byla jsem naprosto v pohode, maly zlaty, od mala zvykly. Ted mam 17m holcicku a prave proto, ze jsem s ni byla porad tak mi ji nikdo nemuze hlidat ani par hodin, buli jenom jdu na zachod…jedine s tatinkem chvili vydrzi, ale nechci mu hazet deti na krk jak dojde, kdyz mi dal tu moznost, byt s nimi doma. Ale taky jsem dva roky nikde nebyla…

podobna zkusenost. Mne hlidala matka prvorozenou od jejich 8m na 1,5 dne v tydnu a mala je neskutecne sebevedoma, kontaktni, vesela, spolecenska a samostatna holcicka. Separacni uzkost defacto neznam, mala ji nikdy nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
11.1.20 23:29
@warita píše:
Aha, to by vysvetlovalo ten udiveny pohled meho gynekologa, kdyz jsem se 8 dnu po porodu dostavila na kontrolu jizvy po cisari bez miminka. Taky jsem ho nechala v peci manzela, prece nebudu novorozence tahat vic nez hodinu v MHD pres cele mesto a zase hodinu plus zpatky, aby v metru a autubusu natankoval vsechny mozne bakterie a viry, ktere mesto v tuto rocni dobu nabizi.

Gynkolog se na mne udivene podival a pry, kde mam miminko. No doma asi, ze? A vzhledem k tomu, ze to neni nase prvni mimco, tak manzel uz vi co a jak.

A ja teda doma cely cas sedet nehodlam.

Zažila jsem úplně to stejné, jen na hematologii, devět dní po porodu. Zaskočeně na mě hleděli, kde mám jako to svoje miminko, jakto že ho nemám sebou, že to je divný… Asi čekali, že tam s ním budu sedět tři hodiny v čekárně, jako obvykle :roll: Naštěstí mám partnera, který už od začátku dokáže naše dítě nakrmit, přebalit a uspat, takže můžu jít na jógu, stavit se v práci, nebo si jít koupit něco na sebe… :pankac:
Spokojená matka - spokojené dítě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3030
11.1.20 23:29

Myslím že je fajn, že dokáže být i s tatínkem, a aspoň nebude fixovaný. A tatínek, že se nebojí být s malým sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
11.1.20 23:33

Nerozumiem prečo vlastne matke a tchyni hovoríte ako žijete, či si s dietatom alebo je s ním otec. Veď im nič nevravte. Čo ich ako do toho??? to ich nevieš odstrihnúť??? Stačí im len rázne vysvetliť: „moja domácnosť, moja výchova, moje pravidla“. Nemyslím si že tvoja výchova je zlá, je úplne normálna my fungujeme tak isto, ale mne si ešte zatiaľ nikto nedovolil do toho niečo kecať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama