Nechce být kočárku, mně už hrábne!

1009
2.3.21 16:02

Nechce byt kocarku, mne uz hrabne!

Prosim vsechny zkusene maminky o radu. Nemate nekdo nejaky figl? Me uz jinak asi brzo trefi :lol: Dcerka 18 mesicu nechce byt v kocarku. Trochu to rozvedu abyste pochopili mou zoufalost :mrgreen:

Dcerka jeste neumi sama chodit. Tedy abych to upresnila - chodi, ale jeste si neni jista. Takze travi 50 procent na kolenou a 50 procent na nohou. Jakmile zjistila, ze mimo kocarek je to zajimavejsi, tak uz v nem nechce vydrzet a propina se, dela sceny. Nojo, jenze jaksi neumi poradne chodit a tedy si po chvili vesele klekne a leze. Coz samozrejme na ulici nelze. Tim padem ji davam zpet do kocarku a kona se scena jako bych ji minimalne vrazdila. Toto opakujeme zhruba 3× a ja ji po pul hodine vetsinou totalne vyrizena tahnu domu (vazi 14 kilo) a v slzach si rikam, ze dalsi pul rok nepachnu nikam :mrgreen: Venku je ale nadherne, z covidu mi uz hrabe (manzel uz rok na home officu), takze to zkousime a zkousime… Ale muzu vam rict, ze mam dost. Kam se ztratily moje hodinove pohode prochazky, je jim nadobro konec? Uplaceni krupkama taky nepomaha. Kdyby nekdo mel nejakou zarucenou radu, budu rada. Zoufalym matkam zdar :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
594
2.3.21 16:11

:lol: no nemas to lehky. Nezkouselas ji vrazit do rukou malej detskej kočárek, dal by ji jistotu a motivaci zustat na dvou a ještě by ji to pravděpodobně extremne bavilo taky vozit jako mama. Ale doporucuju se na cas smirit s tim, ze ty pohodové prochazky v kočárku jsou stejně pryc, ted to bude spis o jejim super pomalem tempu, objevování a touhou jit zasadne opacnym smerem, nez by sis prala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
2.3.21 16:22

@klenott Vzpomněla jsem si, jak dcera prolezla ve 14 měsících půlku liberecké zoo a babička z ní byla na prášky, protože do kočáru leda ve svěrací kazajce a s notným cirkusem. :mrgreen:
Ještě, že bylo léto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
2.3.21 16:27

@Svistice taky pekny :mrgreen: No, ja bych ji lezt i nechala, ale takove teplo jeste neni a kalhoty taky nejsou zadarmo zejo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
870
2.3.21 16:33

Trochu blbý je, že jsi jí to venku už ukázala. Já čekala dokud syn nebude v chůzi jistý a až pak jsem ho venku vyndala. Chodit začal v roce a já ho poprvé vyndala venku z kočárku až o dva měsíce později, do té doby chodil jen doma. Aspoň jsme ušetřili za zimní boty, krásně nám to tehdy vyšlo na jaro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
2.3.21 17:13

Syn mi lozil i ve vlaku, jeli jsme k babičce 5 hodin, a sice jsem ho tehdy vůbec nechtěla na tu podlahu vypustit, ale musela, protože už nešel udržet v klidu :nevim: ale jinak je celkově linejsi, takže mu ten kočárek nevadil. Já jsem chodila rychle, on si tak sedel a koukal. Pak jsme zastavili a šlo se ven, nikdy se nějak nerval o to, ze by chtěl jít a ne jet :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
2.3.21 18:04

A třeba v manduce by se nenechala někam odnést, kde není silnice a může si lézt? Já děti nechávala lézt. Ve starých zateplených kalhotách a s rukavicemi na rukou brázdily parky nebo hřiště. Jen když bylo mokro jsem s nimi raději v této vývojové fázi zůstávala doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
2.3.21 20:01

Ahoj, můžeš vždycky jen venku na tu chvíli zkusit aktivní chodítko, aby se mohla opírat. My kupovali bazarové od Fischer Price za pár stovek a službu udělalo. Nebo alternativa ke kočárku je vodící auto s tyčí. Sice tam sedí a veze se, ale je to něco jinýho a my už ho používáme vlastně od doby co sedí a i teď když venku už krásně chodí, tak se někdy ráda veze. Může i troubit a tak. U nás jedna z nejoblíbenějších věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
2.3.21 20:32

A jak daleko máš nejbližší travnatou plochu, kde může lézt? U nás je to třeba tak 200 m, tak bych vzala dítě, těch 200 m ho odnesla v ruce a tam vypustila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1689
2.3.21 20:32

Zkusila bych jí dát v kočárku kšíry a nechat ji v tom kočárku klečet a jet tak, aby viděla směrem dopředu před sebe ve směru jízdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
3.3.21 15:08

Jezdili jsme v kleče, ve stoje, s řevem, ale nejvíc asi pomohlo dočasně nositko, jestli tě to uklidní teď mu jsou dva a kousek a nejradši by jezdil jen v kočáře :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 15:15
@Masina píše:
A třeba v manduce by se nenechala někam odnést, kde není silnice a může si lézt? Já děti nechávala lézt. Ve starých zateplených kalhotách a s rukavicemi na rukou brázdily parky nebo hřiště. Jen když bylo mokro jsem s nimi raději v této vývojové fázi zůstávala doma.

Přesně tak. A když je mokro, tak gumový gatě.

@K92 píše:
Trochu blbý je, že jsi jí to venku už ukázala. Já čekala dokud syn nebude v chůzi jistý a až pak jsem ho venku vyndala. Chodit začal v roce a já ho poprvé vyndala venku z kočárku až o dva měsíce později, do té doby chodil jen doma. Aspoň jsme ušetřili za zimní boty, krásně nám to tehdy vyšlo na jaro.

To si vůbec nedovedu představit, nevyndat dítě 1,5 roku z kočáru…

• Citovat
  • Nahlásit
943
3.3.21 21:04

U nas fungovalo nositko. Zadne dlouhe prochazky, ale hriste pro mimina/park a lezt a objevovat:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
3.3.21 21:31

Naše aktivní dítě jezdilo v kočárku jeden čas jedině ve stoje jištěné kšírami :mrgreen: A ještě u toho radostně poskakovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
3.3.21 22:11

Moje dcera nechtěla být v kočárku ani jako miminko a v deseti měsících se z něj naučila během pěti vteřin vylézt, i když byla připoutaná. Chodit taky pořádně neuměla, tak tlačila kočárek nebo lezla po čtyřech po trávě. Nemělo smysl se s ní prát. Pohybově nadaná a hyperaktivní je doteď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat