Nechce dudlík, jaký měl u vás úspěch?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aluree
Kecalka 375 příspěvků 24.11.17 10:33
Nechce dudlík, jaký měl u vás úspěch?

Mám měsíc staré miminko a stejně jako jeho sourozenci nechce dudlík. Máme jich doma 7. Silikon ani náhodou, vezme maximálně latexový (žlutý), ale i to je boj. Máme kulaté, anatomicky tvarované, levné (obyč kytičku z lékárny, tu prý vezme většina děti.. my ne), drahé… Všechny plive a děsně znechuceně se u nich tváří. Ještě mě napadlo koupit nějaký tvrdý dudlík jakoby plný, co by držel tvar, ale žádný takový jsem nenašla. Měl u vás nějaký úspěch u dítěte, které odmítalo dudlík? Průběh je to stejný jako u tříletého syna, který si doteď cucá palec.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 24.11.17 10:37

Ne, nechtěla žádný a žádný neměla a nic si necucá ani necucala.

Jana.49
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 24.11.17 10:41

Ahoj, tak ani dcera ani syn dudlík nechtěli. Pár jsme jich vyzkoušeli a nakonec jsme nedávali žádný. Takže my jsme ani neznali co je to dudlík a ani nám nechyběl.

Aluree
Kecalka 375 příspěvků 24.11.17 10:43

@pikola tak to můžu jen závidět. On když ten palec strčí do pusy (zatím to neumí cíleně), tak hned dudlá…

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 24.11.17 10:47

Ty ses blazen! Nase mala nechtela dudana od 3mes a sem fakt vdecna- o starost min, co pak odnaucovat. Ja bych to nechala byt :mavam:

Blankaspl
Kecalka 222 příspěvků 24.11.17 10:47

Ani jeden z mých synů dudlík nechtěl, neměli ho, nechyběl jim a nic si necucali :)

Janli
Kelišová 6271 příspěvků 24.11.17 10:49

Jedna dcerka byla dudlíková a té bylo jedno, co má v puse. Druhá nechce žádný, tak proč bych jí ho cpala :nevim:. Některé děti mají dávicí reflex hodně vepředu a dudlík jim vadí.

elinka90
Závislačka 2542 příspěvků 24.11.17 10:51

Buď šťastná, že nechce dudlík. Já ho dceři sebrala skoro před 3 měsíci a od tý doby spí na houby. A to jí jsou 2 roky. Řekla jsem, že druhé dítě nedostane dudlík

weyky
Neúnavná pisatelka 19214 příspěvků 65 inzerátů 24.11.17 10:57

Syn taky nechce, zkusila jsem několik druhů a nic, když mu ho vnucuji, nadavuje se. Takže nemá žádný, palec naštěstí necucá.

iziwolvie
Kecalka 395 příspěvků 24.11.17 11:00

@Aluree Buď ráda, že dudlík nechce. Starší syn a dcera taky dudlík nechtěli. Jen dcera si asi 3 měsíce cucala palec, ale přešlo ji to samo. Nejmladší syn naopak dudlík chtěl, teď mu budou tři a věčně si ho někde zašívá, abych mu ho nemohla sebrat a on si mohl chvilku podudlat. :mrgreen: :zed:

majinka81
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 24.11.17 11:04

Když nechce dudlík nenutila bych :mrgreen: u mě nechtělo ani jedno dítko dudlika. Nechtěli pak ani lahvičku a krásně začli pít z hrnku. Poslední byla bohužel na UM a měla jsem problém ji odnaučit od láhve. Proto jsem ráda že dudlíky neměli

Zita Aussig
Stálice 53 příspěvků 5 inzerátů 24.11.17 11:08

Můžete být jen ráda. Můj syn neměl a nechtěl dudlík nikdy. Nenutila jsem. Nemuseli jsme pak odnaučovat :-)

iiiv
Extra třída :D 10977 příspěvků 24.11.17 11:10

Neměli jsme žádný, cucal si prsty, cca v roce a půl ho to přešlo

Alkata
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 24.11.17 11:11

Ani jedna z dcer dudlík nikdy nechtěla. O starost méně.

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 24.11.17 11:15

U nás měl dudlík první syn, značky MaM, jinou jsem mu ani nedala a nezkoušela. Dudlík měl do deseti měsíců, potom sám přestal používat.
Tři holčičky dudlík stejné značky nechtěli, na vyzkoušení jsem koupila ještě jiný kvalitní dudlík, myslím Avent, taky nic, vyrostly bez dudlíku, jen jedna si cucala palec, což úplně přestalo asi ve 3 letech, nemá žádné následky na palci ani chrupu.
A nejmenší holčička má skoro 7 týdnů, dudlík jsem jí nabídla až po ustálení kojení, asi před 3 týdny, protože se mi zdálo, že má velkou potřebu dudlat, chtěla být pořád u prsa, ale hlavně z potřeby sání než z hladu, přepíjela se, blinkala, když náhodou trefila paleček do pusinky, dudala. Koupila jsem nejmenší dudlík značky MaM, od té doby, co je měl nejstarší syn, už je zase nějak inovovali. A přijala ho. Ale nedudá často.

Ze své zkušenosti bych dítěti dudlík násilím necpala a nestrkala peníze do dalších a dalších dudlíků. Normální květinu bych v dnešní době, kdy je plno ortodontických dudlíků různých velikostí, prostě nedala.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >