Nechce jíst příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 07.01.18 18:15
Nechce jist prikrmy

Mam skoro 5,5 mesicniho chlapecka, od narozeni na UM, prvni prikrm jsem mu zkousela davat chvilku po 4. mesici, bohuzel vubec nesplupracoval a vubec nic mu to nerikalo, tak jsem se rozhodla ze jeste chvilku pockam, jenze mi nechce nic papat ani ted, vzdycky si da jen par lzicek a konec bud zavre pusinku a odmita otevrit a nebo zacne rovnou řvát. Zkousela jsem koupit i sklenicku, jestli mu nebude chutnat vic, ale ani to nechtel, da si tak 3 lzicky a zacne vsechno prskat a brecet. Tak nevim co s tim, za chvilku mu bude pul roku, od narozeni plne na UM a jeste jsme poradne nenajeli ani na zeleninu, takze nahradit obed prikrmem je u nas momentalne nemozne. Poradite co s tim? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Terez001
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 07.01.18 18:17

@Krtiinka

Však o to jde, že si dítě nejdřív dá 2-3 lžičky. Málokteré sní celou skleničku. Kamarádka měla malého do 6 m na UM bez příkrmů a krásně prospíval a pak jedl taky po 1 lžičce a vše dohnal. Nenutila bych, zkooušej a když nechce, tak dokrm UM :kytka:

Jinak já dávala jen sleničky, doma bych nevařila kvůli pár lžičkám, určitě je to pohodlnější, navíc i hlídané - dusičnany v mrkvi atd…Ted v obchodech kvalitní mrkev asi neseženeš. Mně malý napoprvé snědl teda půl skleničky, příkrmy mu jely všechny a později se z něj ukázal pěkný vybíravec :cert:

Fima
Nadpozemská drbna 29295 příspěvků 16 inzerátů 07.01.18 18:20

Co s tím? Být trpělivá a zkoušet. Né každé dítko je v půlroce žravec. V 5 měsících Ti nemusí sníst celou skleničku, i pár lžiček je fajn. Časem se to navýší a mléko odbouráš. Třeba mu to částečně zůstane a extra žřout z něj nikdy nebude, nebo naopak. Až v pubertě sní šest knedlíků a 5 rohlíků, tak budeš vzpomínat na 3 lžičky. Nedělala bych si z toho vůbec hlavu. ;)

Tunrida
Hvězda diskuse 48040 příspěvků 07.01.18 18:24

Přesně tak. On se nenarodil s žádnou vepsanou informací, že v 5 měsících bude jíst ze lžičky mrkev. Teď jde o to, aby si 1. zvykal na pevnou stravu ze lžičky a 2. postupným nasazováním různých drůhů zeleniny, masa, ovoce… vyloučila alergie nebo intolerance na některé potraviny. Vůbec nejde o to, aby snědl hromadu příkrmu, to dělá málo dětí :lol:

Tunrida
Hvězda diskuse 48040 příspěvků 07.01.18 18:25

A ještě druhá věc. Zkus to někdy ochutnat. Se to nedá jíst :mrgreen:

Jindriska88
Kecalka 232 příspěvků 07.01.18 18:26

Mám čerstvě sedmiměsíční dceru. Taky je na UM a začala s příkrmy těsně před ukončeným šestým měsícem. Na UM bez problému prospívala. Taky jsme začínali na 1-2 lžičkách příkrmu, pak odmítla otevřít pusu a začala řvát. Plnou dávku příkrmu (150 g - 250 g) podle chytrých příruček má miminko naučit sníst za 2-4 týdny. Teď mi dcera sní 150 g za rekordní čas. A to bylo cavyků okolo. Takže zachovat klid a lžičku po lžičce učit.

Hoa Mai
Kelišová 5807 příspěvků 21 inzerátů 07.01.18 18:30

@Krtiinka Co s tím? Nic. Hlavně mu to nenuť, šprajcoval by se ještě víc.

jamik1416
Kecalka 155 příspěvků 07.01.18 18:34

Já bych ho nenutila, má čas. Moje mladší dcerka začala příkrmy trochu více jíst až kolem devátého měsíce. Klidně bych dala jen jednu, dvě lžičky. Nabízet, ale nenutit :) Pokud se ti zdá, že opravdu nechce, klině bych pár dní počkala, nechala ho jen na mlíčku a za pár dní zkusila znovu :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 18:38
@Krtiinka píše:
Mam skoro 5,5 mesicniho chlapecka, od narozeni na UM, prvni prikrm jsem mu zkousela davat chvilku po 4. mesici, bohuzel vubec nesplupracoval a vubec nic mu to nerikalo, tak jsem se rozhodla ze jeste chvilku pockam, jenze mi nechce nic papat ani ted, vzdycky si da jen par lzicek a konec bud zavre pusinku a odmita otevrit a nebo zacne rovnou řvát. Zkousela jsem koupit i sklenicku, jestli mu nebude chutnat vic, ale ani to nechtel, da si tak 3 lzicky a zacne vsechno prskat a brecet. Tak nevim co s tim, za chvilku mu bude pul roku, od narozeni plne na UM a jeste jsme poradne nenajeli ani na zeleninu, takze nahradit obed prikrmem je u nas momentalne nemozne. Poradite co s tim? Dekuji

Ahoj, náš byl to samý.. hrůza. Furt jsem něco vymýšlela.. a pak jsem se naštvala a přestala dělat příkrmy a prostě jedl s námi. Chtěla s máslem.. koprovku.. prostě všechno. A mám klid. Jsou mu 3 a jí všechno. Čekáme další.. a udělám to stejně. Žádný příkrm. Prostě od 5 měsíců bude jíst co my.

Uživatel je onlineAgrion
Závislačka 2801 příspěvků 07.01.18 18:47

Postup vyse anonymni bych nedoporucovala. Nedelej si z toho velkou hlavu a proste trpelive nabizej par lzicek veku odpovidajici stravy. Neni to tvoje chyba, nektere deti to tak proste maji a trva jim to dele. Ja nam treti, prvni dva byly pazravci a ted tretatko-aktualne 8 mesicu kdyz sni 70ml prikrmu tak je to na oslavu. Jinak vzdycky par lzicek…no co mam delat. Do krku mu to nenarvu a doji se mlikem :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 18:52
@Agrion píše:
Postup vyse anonymni bych nedoporucovala. Nedelej si z toho velkou hlavu a proste trpelive nabizej par lzicek veku odpovidajici stravy. Neni to tvoje chyba, nektere deti to tak proste maji a trva jim to dele. Ja nam treti, prvni dva byly pazravci a ted tretatko-aktualne 8 mesicu kdyz sni 70ml prikrmu tak je to na oslavu. Jinak vzdycky par lzicek…no co mam delat. Do krku mu to nenarvu a doji se mlikem :nevim:

Já říkám jak to máme my. Ale takhle jsem to udělala a udělám dál. Nemám na to nervy. A pak krásně papal. Nemáme žádné alergie.. problémy s jídlem.. prostě cajk :palec:

Ollik
Kecalka 244 příspěvků 07.01.18 18:58

Dcera (6m) je na tom dost podobně. Max. dvě - tři lžičky… Asi je to normální.

Příspěvek upraven 07.01.18 v 19:00

Uživatel je onlineAgrion
Závislačka 2801 příspěvků 07.01.18 18:59
@Anonymní píše:
Já říkám jak to máme my. Ale takhle jsem to udělala a udělám dál. Nemám na to nervy. A pak krásně papal. Nemáme žádné alergie.. problémy s jídlem.. prostě cajk :palec:

Jo jo… vsak delej jak myslis. Je to tvoje dite, tvoje zodpovednost ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 19:01
@Agrion píše:
Jo jo… vsak delej jak myslis. Je to tvoje dite, tvoje zodpovednost ;)

Mám kamarádku, které jsem říkala jak jsem to dělala já.. zděsila se.. pak začala věčně Volat že její syn nic nejí. Začala to dělat jako já a krásně jí

Uživatel je onlineAgrion
Závislačka 2801 příspěvků 07.01.18 19:09
@Anonymní píše:
Mám kamarádku, které jsem říkala jak jsem to dělala já.. zděsila se.. pak začala věčně Volat že její syn nic nejí. Začala to dělat jako já a krásně jí

Nektere deti prezily i prave nestovice a mor :lol: a presto bych ty svoje schvalne nenakazila :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >