Syn nechce jíst příkrmy, které už předtím jedl

295
23.7.19 13:41

Nechce jíst příkrmy, které už předtím jedl

Zdravím,
synovi je čerstvě 10 měsíců, na příkrmech od 4. měsíce (ukončeného). Do nedávna měl ráno mléko, pak Lipánka, k obědu masozeleninový příkrm (kupovaný, 190 - 230 gramů), odpo ovoce nebo ovocnou přesnídávku, k večeři kaši. Poslední 3 dny naprosto odmítá polední jídlo. Jakmile ho vidí, nechce ani otevřít pusu. Dnes jsem zkoušela i po studenu, chleba s lučinou. Chleba ani neožužlal, lučinu jen sporadicky ochutnal. Musela jsem dát opět mléko. S jinými jídly zatím ale problém nemá. Nevíte, čím to může být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.7.19 13:42

Same sacharidy… :(((((

• Citovat
  • Nahlásit
1060
23.7.19 13:45

Nemá chuť? Já taky někdy prostě nemám na oběd chuť :nevim: Nabízej, nenuť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
23.7.19 13:46
@Anonymní píše:

To je ti taková intimní informace, že nám ji musíš podat jako anonym? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
23.7.19 13:50
@Anonymní píše:

A co já s tím, že jsou to sacharidy? Snažím se dávat alespoň něco. Pochybuju, že informace o tom, že jsem mu podala sacharidy, mi nějak pomůže v řešení toho, že nechce jíst.

@vedma007 Já ho nenutím. Když si nevezme, dostane mléko, o hladu ho samozřejmě nenechám. Mléko si vezme hned. Jenže to není jen občas, ale už 4. den po sobě, zhoršení najednou, ze dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
23.7.19 13:52
@Anonymní píše:

Ach ta odvaha :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
23.7.19 13:54

@MaryJackie já se mu nedivím, já bych 6 měsívů v kuse taky nechtěla jíst jedno a to samé :nevim:
Co takhle začít vařit - jiné chutě - polévky, omáčky, těstovinky - ať už si zvyká na jídlo, které neni mixované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
23.7.19 13:56

@MaryJackie a co zuby? Syn (1,5 roku) teď taky v poledne hůř jí, rostou mu špičáky. Navíc tohle počasí… Taky je hlavně na mléku. Když pije aspoň to, tak bych to zatím neřešila. Žádné dítě dobrovolně hlady neumře :hug: Chápu, že je to nepříjemné, ale věř jeho instinktu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
23.7.19 13:57

@MaryJackie No já myslím, že právě díky té převažující sladké (sacharidové) stravě ti nechce jíst masozeleninový oběd :think: Pokud zjevně hlad má, jakože píšeš, že ano, tak mu to nechutná. Taky je možné, že už mu došlo, že když něco nesní, dostane místo toho mléko, ony jsou děti už i v tomhle věku poměrně chytré ;) Schválně mu místo oběda zkus udělat kaši. Osobně bych se vyprdla na tvrzení „o hladu ho nenechám“ - žádné dítě dobrovolně samo hlady neumře a přesně takhle vznikají takoví ti odmítači poloviny naservírovaného jídla. Já to dělala tak, že pokud dítě (ano, i mimino) odmítalo nějaké jídlo, nabídla jsem mu to samé za půl hodinky, hodinku, když nesnědli, dostali až v čase dalšího jídla.
A pokud ti mohu něco poradit, Lipánka úplně vyřaď, to jsou úplně jen špatné cukry a tuk, zaveď bílý jogurt, zprvu třeba s banánem nebo namačkanou meruňkou, než si zvykne na méně sladkou chuť a cukry ve stravě postupně omezuj. Pokud není podvyživený, nepotřebuje ani zdaleka tolik sladkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
23.7.19 13:58

Mně to tak začala odmítat malá (7m), když si zvykla na sladké (ovoce a nemléčné kaše). Takže jsem prostě to sladké tolik nedávala a nabízela jen masozeleninu, časem tomu zase přišla na chuť a teď už to sladké tolik nedávám. Jako popravdě Lipánek by pro nás byl konečná, to už by nechtěla nikdy nic jiného, to bych si netroufla risknout 8o Ovoce jen dopoledne a to do jogurtu, aby to nebylo tak moc sladké. A když nesní oběd, tak ho má i na odpolední svačinu. Přijde mi, že má váš malý fakt hrozně moc cukru, proč by potom měl chtít zeleninu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
23.7.19 13:58

@alli_li tak třeba můj syn odmítal změny, donedávna jedl pouze 10 druhů skleniček a cokoliv jiného k obědu odmítal :jazyk: a teď má zase jen 6 jídel co sní a nic jiného nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16040
23.7.19 14:02

@MaryJackie Myslím že tam máš moc sladkého a proto ti nejí oběd. Já v tomhle věku už normálně dělala polévku a druhé jídlo. Polévku jsem dávala kolem poledne a druhé jídlo potom a nebo až večer. Jinak lipanka občas. A spíš bílý jogurt s ovocem, vločkami. Pomazánky ráno na chleba a nebo tu Lučinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
23.7.19 14:08

Hele kdo vi. Moznosti je milion - zuby, neco na nej leze, chce jinou texturu, chce se krmit sam, chce jen mliko, nebo je to proste dite :mrgreen: Ja si u prvniho taky lamala hlavu, v podobnem veku mi prestal jist temer na 14 dni v zasade cokoliv, krome mlika, pak nam zblajznul nase testoviny, co jsme meli s muzem k obedu :nevim: Doted ji nebo neji, jak kdy, jsou mu 4, moc neresim…Do roka je mleko zakladni slozka potravy, prezije ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
23.7.19 14:09
@Anonymní píše:

Ano, same sacharidy, pak nechce jidlo, ktere neni sladke. Lipanek neni vubec vhodny davat do roku, misto toho dej kvalitni bily jogurt. Misto mixovanych sklenicek zkus domaci varene jidlo, nebo polevky. V 10 mesicich by mohl jist uz kousky, chleba k veceri nebo rano. Pokud nesni obed, mliko nedavej, dej mu vodu nebo caj, za 3 dej obed znovu, pokud nechce, opet nic a dej mu ho na veceri, to ti ho sni i s talirem. Pokud mu das misto obeda mliko, proc by ti pak taky jedl, kdyz vi, ze dostane neco jineho. Ale zacni davat varene jidlo, treba ty sklenicky uz nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
23.7.19 14:31

Já si myslím zoubky nebo nemá chuť: však nebude jist ještě xkrat ;) mám 19m syna a je to stále jak na houpačce, nejdřív ji všechno pak pro změnu zase nic :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama