Nechce jíst vařené jídlo

2.4.21 13:23

Nechce jíst vařené jídlo

Ahoj všem,
mám problém s dcerou (rok a půl). Dcera je spíš nejedlík, jí jako vrabec a je straně vybíravá nicméně problém je hlavně s obědy. Myslím si, že vařím dobře i chutně, respektive nikdo si nikdy nestěžoval :nevim: jenomže dcera výjimečně sní něco uvařeného, ale jakmile jí dám skleničku tak by se užrala. :roll: Nevím čím to je nebo kde dělám chybu. Zkoušela jsem různá jídla, kořeněná, solená (samozřejmě s mírou), nekořeněná, nesolená, vařená, pečená, omáčky, polévky, jídlo do ruky jako bramboráky, těstoviny atd…dávala jsme jí i to, co jíme my. Někdy si vezme pár lžiček a někdy se na to jen podívá a ani neochutná a vůbec jí nevadí, že jde spát třeba i hlady. Jakmile dám jídlo ze skleničky tak to sní vždycky a všechno. Ošálit se nedá, protože ona neví, že to je ze skleničky (vyklopím to do rendlíku a ohřeju). Mě ani tak nevadí, že jí dávat skleničky (kupuji kvalitní a nemyslím si, že v tom je něco špatného), jsem ráda, že se alespoň něčeho nají. Jenomže dostávám sodu od rodiny, že jsem líná uvařit atd… přitom všichni vědí, že já vařím a peču ráda a často, jsem z toho zoufalá :roll:…nevím měl by někdo nejsou radu, jak jí naučit na domácí vařené jídlo? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20
2.4.21 13:43

Syn občas také nechtěl, co jsem uvařila, ale skleničku by si dal, tak jsem to míchala. Zkuste si skleničky přidat trochu vašeho uvařeného a pak přidávat víc a víc a měnit poměr, zvykne si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15996
2.4.21 13:56

Rodinu pošli do háje a prostě počkej a občas zkoušejte s dcerou společně ochutnávat nové věci - postupně. Jinak si tipuju, že to ve skleničkách bude víc rozvařené a proto snáze spolknutelné.

Průběžně nabízej věci, co jíš sama, ideálně aby si to mohla sama vzít a sama se tím krmit a prostě vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
2.4.21 14:10

Jak už tu zmínil někdo přede mnou, míchat a postupně měnit poměr. Nemám nic proti skleničkám pokud to jinak nejde nebo pokud to situace vyžaduje, ale i v těch kvalitních jsem vždy našla něco, co já bych tam nedala. A to mi obecně vadí, a proto bych se snažila to odbourat. Rodině bych řekla, že jim je do toho houby a že nejsi žádná slepice domácí, aby tě kritizovali za to, že eventuelně vaříš méně, než by vařili oni(i když to třeba není pravda).
Celkově jste asi vůči ni v jídlu dost tolerantní, v roce a půl už by přece nemusela jíst takhle hladké jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.21 16:42

@Marpolka To je asi zatím jediný, co mě nenapadlo vyzkoušet :think: zkusím to, ale mám obavy, že to pozná…ona je hrozný vyčůránek a jen tak obalamutit se nenechá :roll:
Já se to snažím přetrpět a těším si až to s věkem přejde :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.21 16:45

@Ou já se snažím to tak nějak ignorovat a dělat, že mi je jedno, co říkají, ale v duchu mě to vážně štve a užírá :roll:
To jsem si taky myslela, ale i když jí dám totálně rozvařené jídlo, které udělám já tak stejně nechce sníst víc jak pár lžiček jinak nabízím i od sebe, ale vůbec nemá zájem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.21 16:49

@Sany80s já se snažím nepodléhat v jídle jejím rozmarům (nejednou jsem se naštvala a dcera šla spát prostě hlady), ale zas člověk chce aby se to dítě přeci jen najedlo něčeho pořádného, nemůže být živá jen k jogurtech, chlebu a přesnídávkách :roll: je to fakt hrůza, kdyby bylo po jejím tak by nemusela jíst vůbec nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20771
2.4.21 16:57

@Jitka.Poklicova já nevím, proč všechny pořád řešíte nějaké kecy od rodiny :zed: :zed: moje dítě, moje pravidla, pokud chce jíst skleničky a papá je hezky, budu kupovat skleničky a dávat jí je
a dobrý nápad je pomaličku do toho přidávat domácí jídlo, ale možná to pozná a nebude to chtít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20771
2.4.21 16:58

@Jitka.Poklicova a nechávat rok a půl dítě jít spát hlady také není zrovna rozumné, myslíš, že ona tomu „výchovnému počinu“ nějak rozumí?
to se dělá až u daleko starších dětí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat