Nechce jíst vůbec nic - 14 měsíců

215
30.6.13 22:44

Nechce jíst vůbec nic - 14 měsíců

Ahojte holky, nase dite hezky papalo od mala a ted se poslední 4 mesice vse pokazilo. Trvalo to téměř mesic, kdy snedlo sotva 8 obedu z 30. Ted je to zase tydne dobře, ale nechci to zakriknout. Na svaciny nechce zadne ovoce v jogurtu a uz vubec ne samotne (to dřív normalne jedlo, ale asi se toho prejedlo). Neji rohlik, chleba - ani nakrajene, ani vetsi kousky (to předtím taky obcas jedlo).Tim padem dostava stále dokola ovocne jogurty a přesnídávku na svacinu, ale toho se asi prejedlo a uz to taky nechce.Ale nemuzu mu davat pribináčky nebo podobna jidla, ktera uz nejsou tak zdrava donekonečna a hlavne by mělo jist ovoce a to uplne bojkotuje. A dále ted nesnasi kousky v jidle, byt malinke. Takze mu jidlo mackam a v jogurtu nesmí mit zadny kousek, pak uz ho nechce.
Pripadne mi jako by nemel pud sebezachovy a nechce zit jinak si to neumim vysvětlit. Uz mu nemam na svaciny do dat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13066
30.6.13 23:21

No tak na diskuzi si počkám :-D
Pokud jedlo doteď v pohodě, tak bych prostě nabízela třeba ten oběd i na svačinku a na večeři. Prostě dokud by to nesnědlo.
Hlavně se uklidni, dobrovolně nezemře. Dělej, že tě to nejezení vůbec netankuje. Nechceš, ok nemusíš, dostaneš to později :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
30.6.13 23:52

Tyhle jidelni zaseky jsou podle mne naprosto normalni. Moje mala je stejne stara. Chvili ji normalne, ale pak je zase obdobi, kdy jsem rada, ze do ni neco nacpu. Hodne pomaha jidlo do ruky, zkouset davat napr. kukuricne krupky, detske susenky.. Me z toho taky kolikrat tekly nervy, ale ted uz to neresim. A ty kousky? V jejim roce jsem myslela, ze ji to jidlo budu mackat snad do patnacti. Pak jsem teda zacala nabizet jenom kousky a po tydnu protestu zacala normalne jist. Chce to holt vydrzet, no ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
1.7.13 00:01

Tohle mi dělal prvorozený, taky dlouho odmítal kousky, sladké a flašku a mohla jsem se stavit na hlavu :zed: :cert:.Nakonec jsem kupovala mléčné výrobky jen bez kousků, na svačinu vařila pohanku nebo vločky s ovocem (a do hladka vše mixovala) vždy při krmení se ho snažila nějak zabavit. Takhle jsem do něj dostala aspoň něco, dokonce jsem mu i zpívala, ale to spíš tu chut k jídlu ztratil :zed:. Má už skoro 5 roků a ovoce do něj nedostanu (nemusím se naštěstí moc snažit, má pry alergii na kyselé)a jogurt do něj dostanu, jen když mu za to něco slíbím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
1.7.13 12:38

Pokud Tě tím uklidním, tak naše malá kolem roku si dala taky půst. Za celý den snědla jen ráno jogurt s trochou přesnídávky a ostatní jídla bojkotovala úplně. Snědla 4 lžičky a konec. Jediné, co ještě vzala na milost byly BeBe sušenky, ale tím jsme ji nechtěli krmit celý den, tak raději nejedla. :roll:
Pak se přidal bojkot i v pití a to už jsme byli na Dr. Chocholouška. :jazyk:
Trvalo to zhruba 3 týdny a srovnalo se to. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
2.7.13 09:13

@anahry uz to trva nejakou dobu, asi jsme ho téma jogurtama a presnidavkama prejedli a jelikož jsem mu nechtěla davat pribinaky a mléčnou ryzi nebo něco podobného, tak to ted bojkotuje.budu to ted muset stridat. on jedl uz kousky normalne, sice male, ale jedl.ale ted když tam nejaky najde, tak ho hned vyplivne.ma na to 6. smysl tam ten minikousek najit :-) dostal na male kousky broskev do jogurtu.3× to snedl a pak uz to plival a uz to plive 2 mesice. no, uvidim. snad nebude jist hedickou do konce života :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
2.7.13 09:17

@zikado ja taky nejim moc ovoce, ted se teda snazim kvůli malému. tak třeba to ma po mne. ale napred jedl vse-banan, jablicko, hrusku, broskve. vse v jogurtu. a pak se toho asi prejedl a konec. taky jsem ho zacala zabavovat hrackami, to otvira pusinku, ani nevi jak. jinak na to, jak mesic nejedl obedy ještě pribral 400 g za 7 tydnu, ale presto ve 14 mesicich vazi jen 9 kg a jeho vrstvnici aspoň 10. třeba se ten Tvuj nauci casem jist ovoce nebo jogurt.moje mamka zacala jist jogurty před rokem. to uz se na to mohla vykaslat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
2.7.13 09:19

@caspar1 jenze ono uz to trva nejakou dobu a ja mu toho nemam moc co dat. nemá moc zoubku, spoustu věci neji, spoustu věci pro nej není vhodných…tak naprd…zatím ještě docela ji, ale bojim se toho, co bude dal… včera si uz dal i kousíček chleba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
2.7.13 11:20

@bella_strega
Malá byla malý jedlík prakticky od narození. Byla kojená, ale moc tomu nedala. Přibírala tak tak, ale naštěstí máme rozumnou doktorku, tak to moc nehrotila. Kolem toho roku to šlo od desíti k pěti. Já měla napůjčovaných knížek o výživě dětí, zkoušela vařit, co mi kdo poradil a marně. :jazyk:
Nakonec jsem to vzdala, nenutila jen pořád něco nabízela. Z počátku měl úspěch jenom jogurt, ale časem se to zlepšilo.
Oni fakticky dobrovolně hlady neumřou. ;) Přijde mi, že když jsem se uklidnila a smířila se se stávající situací já, naše malá se rozjedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
3.7.13 12:25

@caspar1 asi jo, zacne casem jist, nic jiného mu taky nezbyde. včera snedl i banan s jogurtem.asi se musí vždy zabavit, aby snedl i to, co nemá rad. a pak o tom vůbec nevi, co ma v pusince. tak třeba to bude ok :-)
zatím dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
15.7.13 12:38

nechce papat

Ahoj dievčata prosím o radu. Mám 7 mesačne miminko ktore velmi malo papa a pije mlíčka :-( už som zufala s toho :,( posledne krmenie je o 20:30 mliečna kaša a nebo od sunarky kaša. Pak celu noc spinka a vztáva o 7ráno a nebo dnes 08:30 tak ja vztanu taky a udelam ji mlíčko dávam je Sunarku nutra defenses.Ale ona bohužial vobec nechce papat ked ráno vztane :zed: nechce vobec flašku tak začne plakat a potom je ho dám na silu inak sa to nedá a vypije jenom 90ml 8o moooc malo a to celu noc spinka už tomu nechápem že neni hladová už má 7 mesiace a najviac vypije 160ml mliečka a s toho nekdy vypije jenom 120,130, 140, vic nee když ráno se napapa tak po 2 hod jej dám lipanka nebo ovocni příkrm a nechce vobec dá si 3 lyžičky a už nechce pak zas obed si dá dost jednu velku mištičku spapa jídla co ji udelam a ješte si dá 140ml,120,jak kdy pak po obede kolem 16.00.hod zas vypije 140ml a na večeru 120ml mličnej kaše papa 4 až v5 x za den no neviem či ju dobre krmim a čaj vobec nechce a ani neviem kolko by malo 7 mesačne miminko vypit čaju za den :| prosim vaz malu krmim každe 4 hod po 3 hod nechce papat už neviem čo snou :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
21.7.13 23:31

@DENISKA 11 ahojky, já tu někdy moc nejsem, ale spíš se porad s pediatrem. Nech si ji převážit. Podle mě neva, že vypije někdy méně než 160ml UM. Můj klučina je kojený už jen 1× denně a kromě toho vypije jen 600ml vody a měl by vypít 1000ml. a nic nenedělám…ale podle toho, co píšeš, se mi nezdá, že papá málo. Když si vypije mlíčko, nemusí mít za 2 hodiny chut na svačinu, protože UM mléko je velice syté, mnohem více než MM. každé dítě je jiné. ten můj nesní oběd ani po 8 hodinách od posledního jídla. vidím, že se napije mlíčka, pak má oběd, pak mlíčko a pak kaši. tak zase tragicky bych to neviděla. třeba jí to mlíčko už nechutná a prostě ho nechce…a můj kluk nechce čaj vůbec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
22.7.13 10:16
@bella_strega píše:
@DENISKA 11 ahojky, já tu někdy moc nejsem, ale spíš se porad s pediatrem. Nech si ji převážit. Podle mě neva, že vypije někdy méně než 160ml UM. Můj klučina je kojený už jen 1× denně a kromě toho vypije jen 600ml vody a měl by vypít 1000ml. a nic nenedělám…ale podle toho, co píšeš, se mi nezdá, že papá málo. Když si vypije mlíčko, nemusí mít za 2 hodiny chut na svačinu, protože UM mléko je velice syté, mnohem více než MM. každé dítě je jiné. ten můj nesní oběd ani po 8 hodinách od posledního jídla. vidím, že se napije mlíčka, pak má oběd, pak mlíčko a pak kaši. tak zase tragicky bych to neviděla. třeba jí to mlíčko už nechutná a prostě ho nechce…a můj kluk nechce čaj vůbec…

ahojky tak mala píje ze celí den 4× mlíčko nemala by som to mliečko torcha znížit a davat jej tak 3× za den :think: :think: možná že jej dávam velmi často to mlíčko a už jej to nechutná :roll: no DR.mi nato nic neříka když příbíra hezky tak to prej nemám riešit ona přibíra??? jenom mne sere :zed: :zed: že tak malo pije toho mlíčka 100,110,140,je asi nejvíc ted a to už 7 mesačne miminko ma byt 220ml mlíčka :| jen že moje mala se narodila 2.470 a je moc mala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat