Nechce k jedné z babiček - dcera 2,5 roku

8818
26.11.15 23:04

Nechce k jedné z babiček - dcera 2,5r

Dobrý večer,

nějak se nám vyvrbil problém s babičkou - mojí mámou. Od narození k našim chodíme min 1× týdně, v létě jsme tam byli denně na koupání a stejně prostě má s babičkou nějaký problém. Vyhrotilo se to teď několik dní zpátky, kdy jsme u našich byli na návštěvě a potřebovala jsem, aby malou mamka odvezla svým autem a já šla s kočárkem s malým - totální hysterák, nedalo se jí nic vysvětlit, tak jsme to vzdali ji nějak ji nalákat a šla se mnou pěšky. Máma při oblékání na ní zvýšila hlas, zakřičela (nevím, dcera taky ječela) a malá z té situace měla asi trauma, ptž celou cestu se ujišťovala, že jdu s ní.

Za několik dní si měla máma pro malou přijet na odpoledne. Jen co jsem řekla, že pojede k babi, tak hysterák, že chce být doma - fakt šílený. Říkala, že se bojí babi :think: ta jí ale nikdy neuhodila, ani na ní nekřičí - docela se s ní matlá. Vylezlo z ní, že se bojí nového štěněte, co mají naši - je větší a skáče. Slíbili jsme, že bude zavřená na zahradě. Ve finále jsem ji tam odvezla já a stejně scéna. Pak se prý zabavila a přivezla ji v pohodě. Nemám z toho dobrý pocit, ale je mi prostě divný, že takhle otočila :nevim: Dřív ji máma hlídala v pohodě. Možná je to nějaká kombinace toho, že máme malého, mají toho psa a já nevím čeho ještě.

Zítra tam jdeme spolu i s kočárkem a už dneska mi hlásila, že nechce. V sobotu máme s mužem poukaz na vířivku a saunu na 90min a dceru má babi hlídat, tak nevím, co s tím. Můžeme ji tam odvézt i přivézt, ale ty scény mě ničí :(

Nějaká rada, co s tím? Mámu a mě to samozřejmě mrzí.

Díky za přečtení a rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70150
26.11.15 23:06

@Ariadne Kombinace všeho - mimino, cítí se ohrožená, bojí se štěněte, separačka (u nás se projevila kolem 3 roku věku)… co s tím, nic, počkat, až to zas odezní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
26.11.15 23:10

@j.a.n.i1 jo asi se to nějak blbě sešlo. S druhou babičkou ale problém nemá :nevim: jenže s ní bydlíme a vidí ji denně. To mě začne shánět až po nějaké době. S manželem byla i na víkendu na chalupě sami přes noc a dobrý.

Nevím, co s tou sobotou - přece jen by si měla nějak zvykat. Při nejhorším půjde s námi a budeme mít po romantice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70150
26.11.15 23:12

@Ariadne A nepohlídala by ta domácí babička?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
26.11.15 23:14

@j.a.n.i1 ta bude vozit mimčo a kdyžtak ho vezme domů, kdyby nespalo a uspí doma. Vyměnit to moc nemůžu, ptž máma nemůže dlouho chodit a vozit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
26.11.15 23:15

Skoro mi to přijde jak nějaká zvykačka ve školce- Nejdřív řve a pak je v pohodě, ale prostě mám obavu, aby jí to nezanechalo šrámy na duši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70150
26.11.15 23:17

@Ariadne A to je nemůžeš doma nechat obě, to babička zvládne, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
26.11.15 23:20

@j.a.n.i1 možná by to dala, ale půjde vozit, tak by s ní musela jít ťapat i ve tmě večer. My se vrátíme kolem 18h. Jsou to v podstatě blbý 2h :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
26.11.15 23:21

Myslím, že se s ní ty trochu patláš taky, u babičky se jí snad nic špatného neděje, tak proč by tam nemohla být. Psa někam zavřou a bude to. Že měla trauma z toho, že na ni babička trochu houkla při oblékání - promiň, to je fakt srandovní představa. Já mám kluka, je to strašnej čert, při oblékání už kolikrát dostal i na zadek a traumatizovaný fakt není.

Když jí ustoupíte a k babičce ji nedáte, tak bude pro příště vědět, že stačí trochu si zaječet a bude po jejím. To už jsi jí ostatně potvrdila, když ji měla babička odvézt autem a nakonec šla s tebou pěšky, takže teď bude scéna zase větší, protože pravděpodobnost, že si něco vyřve, je v jejích očích vyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
26.11.15 23:22

Trochu se cítím vůči mámě blbě, ptž dcera má raději domácí babičku a mámu to mrzí a taky štve. Dost se snaží, ale to dítě se prostě projeví po svém, takže já se to snažím nějak vyrovnat, aby se necítila opomíjená - či jak to říct.

Když bude u nás oslava, tak malá prostě poběží za domácí babi a druhá je jí ukradená - jsou to takový divný situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
26.11.15 23:24

@Ariadne tím spíš bys ty měla vztah s druhou babičkou cíleně podporovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
26.11.15 23:24

@kacz máš částečně pravdu, ale ona tehdy fakt měla hysterák, že byla mimo sebe a křečovitě se mě držela, což ještě neudělala. :think:

Právě se v tom plácám, kde je ta hranice, že si něco vyřve a kde zase, že z toho má nějaký šok a bojí se doopravdy.

Právě že vím, že se jí tam nic neděje - má tv, bonbony, hračky, kočky atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
26.11.15 23:26

@kacz to se snažím - motivuju jí, jak je to tam prima, jak si s ní babi hraje, co tam má ráda atd. že tam budou kočičky, něco dobrýho jim koupíme a půjdou je krmit. Dokud bylo štěně úplně malý, tak se dala zlákat i na štěně, ale to povyrostlo a začíná divočet a ikdyž ho máma usměrňuje, tak je to pořád jen štěně.

Proto tam chodíme aktuálně 2-3týdně na odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
26.11.15 23:29

@Ariadne a kdyby přišla tvoje mamka hlídat k vám na ty dvě hoďky, to by nešlo? Že by byla malá ve svém prostředí… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70150
26.11.15 23:29
@kacz píše:
@Ariadne tím spíš bys ty měla vztah s druhou babičkou cíleně podporovat.

Což si ale tedy nejsem jistá, že nechat mimino s tou oblíbenější babičkou a dceru dát ke druhé je zrovna ten správný způsob podpory…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama