Nechce mámu, jen tátu na vše.

24
19.4.21 16:01

Nechce mámu, jen tátu na vše.

Ahoj všem, budu ráda za názory jak byste postupovaly vy.

Dcera 23 měsíců. Ještě nemluví, jsme bilingvni rodina a bude to mít složitější, takže komunikace s ni stále vázne. Poslední týden začala byt absolutně závislá na manželovi. Já ji nemůžu přebalit, nakrmit, nic pokud je manžel v domě. On v domě byt musí je na homeoffice a o to je to vše horší. Buší na dveře kanceláře o sto šest s hysterickym pláčem až to manžel vždy vzdá a dveře otevře. Na spánek už taky chce jen jeho pokud je doma. Dneska jsem ji chtěla nakrmit, během toho co manžel sedel u stolu s námi a obedval ale ne hysterická se natahovala po něm. Ten ji vzal na klín a nakrmil. Mě to naštvalo protože nechci aby nám diktovala jak co bude ale ty hysterické výlevy se opravdu nedají vydržet dlouho. Manžela to pochopitelně vyčerpává do extrému ale kdykoliv řeknu ať se zamkne a ignoruje její řvaní že to proste musí pochopit tak nakonec stejně povolí a dceři vyhoví. Já ho částečně chápu ale bojím se že nastavujeme nezdravé hranice. Já sem v 8 měsíci těhotenství s druhým prckem a na nějaké výlevy a kopání taky nemám prostor.. no co myslíte?

Stály byste si za tím, že o tom kdo s dcerou bude nesmí rozhodovat ona a čekaly byste až pomine ten řev? Pokud ano, nebály byste se že ten stres co z toho holka má je až příliš? Má teď taky ekzem co řešíme a stres není dobrý přídavný faktor.

Nebo byste se snažily jet tak aby co nejmíň rvala i na úkor vlastního komfortu, tedy že ji bude muset manžel vyhovět a nahradit mě když mě nechce.

Já si to osobně neberu, vím že mě miluje a že proste zkoumá možnosti vlastního bytí ale chci to provést s co nejmenším následkem..

Budu ráda za nazory. Mějte pěkný den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10619
19.4.21 16:13

A to jí necháš jen tak, bušit mu na kancelář? Pokud manžel pracuje, dceru bych prostě čapla a i za cenu toho, že bych se s ní měla zamknout v jiné místnosti, bych mu umožnila klid. Ale ve chvílích volna ať se klidně stará. Není to nějaký její výmysl, ale normální vývoj. Já byla ve stejném věku syna těhotná, mám děti 20 měsíců od sebe a taky jsem ho musela dost krotit. Dcera je teď o dva měsíce mladší a je to taky tatínkova princezna, zatím ho jen volá v noci, když se vzbudí, ale čekám, že přijde o další. A jinak ne, nemyslím si, že by to pro dítě byl přílišný stres, protože o tom za pět minut neví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
19.4.21 16:18

Dítě bych čapla a zabavila jinde. Nebo vzala ven. Bušení na dveře bych každopádně netrpěla.

Nicméně když muž má čas, tak ať se klidně stará. Proste holčička teď potřebuje čas s tátou.

• Citovat
  • Nahlásit
725
19.4.21 16:22

Precti si neco o Elektrine komplexu u deti, v psychoanalyze a vyvojove psychologii je to zcela bezna vec.

Příspěvek upraven 19.04.21 v 16:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18541
19.4.21 16:22

U nás obráceně. Muž prostě zkouší se nabízet a někdy to vyjde. Přebaleni teda trvá tři minuty a krmení tak 20? Z čeho by měl být prosím pěkně utahan? Bušení na dveře „chci si hrát“ samozřejmě ne, jít ven na 2,3 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
19.4.21 16:23

Je potřeba začít nastavovat hranice a nepolevovat. To že teď preferuje jednoho z vás je normální, za čas to zase budeš ty. ALe hysterické bušení není možné tolerovat. Není možné aby si vyřvala co si zrovna zamane. To se z toho jinak jednou zblázníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
19.4.21 16:44
@Aduš8 píše:
A to jí necháš jen tak, bušit mu na kancelář? Pokud manžel pracuje, dceru bych prostě čapla a i za cenu toho, že bych se s ní měla zamknout v jiné místnosti, bych mu umožnila klid. Ale ve chvílích volna ať se klidně stará. Není to nějaký její výmysl, ale normální vývoj. Já byla ve stejném věku syna těhotná, mám děti 20 měsíců od sebe a taky jsem ho musela dost krotit. Dcera je teď o dva měsíce mladší a je to taky tatínkova princezna, zatím ho jen volá v noci, když se vzbudí, ale čekám, že přijde o další. A jinak ne, nemyslím si, že by to pro dítě byl přílišný stres, protože o tom za pět minut neví

@Aduš8

Tak samozřejmě že ji nenechám bušet to není pointa diskuze. Ale on to slyší i tak a kolikrát proste přijde aby to její řvaní ukončil. Řekla sem mu ať si nasadí sluchátka a nechá ji vyrvat u mě ale nechce kvůli tomu ze je to příliš stresu pro všechny.. proto jsem se ptala zde na názor jestli nechat rvat nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
19.4.21 16:50

@elibro zabavení nezabírá ale zavřela jsem se s ni třeba teď a nechala ji křičet a nabízela ji hru.. trvalo to asi 10 minut celé drama..pak se přišla pomazlit se mnou a teď už je zase u dveří a řve.. zajímalo by mě jak dlouho tahle fáze bude trvat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
19.4.21 16:55

@Bubla Bůčková Hm, utahan je z toho že chce jeho pozornost 24hod denně ne jen na prebaleni a nakrmeni.

Já ji muzu vzít jen na hodinku jsem těhotná a nemůžu dlouho chodit a taky ne každý den, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
19.4.21 16:56

@nototo to jsem si také myslela, díky za utvrzeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11002
19.4.21 17:03

Miminku je potreba vyhovet skoro ve vsem, ale jak roste, musi clovek rozumne ubirat.
Spoustu veci je dobre vymyslet tak, aby ke krizi vubec nedoslo (takze treba vzit dceru ven). Ulehcit si to co to jde.
Na druhou stranu, pokud si dite neco vynucuje hysterakem, tak je zasadni mu proste nevyhovet.
Jinak se zblaznite. Klidne dceru potul, pochovej, rekni neco jako „ty bys moc chtela byt s tatou, vid, ale ted to nejde, on musi pracovat“. Sedni si tam k ni na zem, nabidni ji naruc, nech ji vyvztekat, ale nepovol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11002
19.4.21 17:06
@Mamamel píše:
@Bubla Bůčková Hm, utahan je z toho že chce jeho pozornost 24hod denně ne jen na prebaleni a nakrmeni.Já ji muzu vzít jen na hodinku jsem těhotná a nemůžu dlouho chodit a taky ne každý den, bohužel.

Tohle je dost blby. Proc ne kazdy den? Proc jen na hodinu? Vem si deku, nekde si sedni a nech ji litat. Musi byt hrozne nevyradena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18066
19.4.21 17:06

Pokud ji nechas, bude to dal delat. Pokud ji ukazes, ze tohle proste nejde akceptovat, neexistuje, prestane to delat. Bude chvili rvat, jak dlouho, to zalezi, jak je tvrdohlava. Ale v tomto pripade si myslim, ze to stoji za to. Sama nejsem super prisna, kdyz mel dvouletak takove nejake snahy, zvazila jsem, zda mi za to ten rev stoji. Kolikrat jsem mavla rukou, ale tohle je proste dulezite. :nevim: Ale aby to fungovalo, musite byt oba dusledni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10619
19.4.21 17:28

@Mamamel není pointa diskuze? Ptáš se, jestli ji máš nechat si vyřvávat tatínkovu přítomnost. Proto ti píšu, že tohle bych jí prostě nepovolila, nechápu, proč hned tak útočně. Když má ale manžel čas, tak ať se jí věnuje. Jo, je to únavné, já mám tohle od narození se synem. Prostě jí musíš nějak zabavit, on na to ani jiný recept není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
19.4.21 17:30

@Lucie_Sx Ano to jsem nakonec udělala, sice jsem seděla na zemi s otevřenou naruci asi čtvrt hodiny ale pak přišla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat