Nechce masozeleninové příkrmy - 7,5 měsíce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 22:07
Nechce masozeleninové příkrmy- 7,5 měsíců

Ahoj maminky, již 2 měsíce mi mala odmítá jakékoliv masozeleninove prikrmy. Začaly jsme prikrmovat ve 4 mesicich, papala krasne celou dobu a poslední 2 mesice do pusinky nedá ani lžičku a když ji olizne tak děla, ze bude zvracet :roll: Zkusila jsem na radu doktorky zkusit koupit sklenicky, ze některým dětem chutnají více a opět neúspěch, zkusila jsem metodu BLW - jidlo do ruky a opět neúspěch. Máme už 3 zoubky, ale nemůže to byt jimi, jelikož miluje ovocné prikrmy a nejvíce miluje samotny bily jogurt, ten sní cely a ještě brečí, že chce víc. UM také papá krásně - co s tím? Měl to tak někdo? Jsem úplně na nervy, každý den ji varim a pak to stejně vyhazuji :? Malá nestrada váží 10 kg. Děkuji za rady!

Reakce:
Helileli
Závislačka 3048 příspěvků 28.09.18 22:16

Zkoušela jsi míchat ovoce a masozel? A celkově sladší druhý zeleniny, dýní, řepu, mrkev? Polévkovou konzistenci?
Co se týká každodenního vaření, zamrazila bych si zeleninové pyré do tvoritek na led, rozmrazila bych třeba dvě kostičky, smíchala s neslazeným jablečným pyré, s rozmačkaný banánem atd. A na každodenní vaření něčeho, co vyhazujes, bych hodila bobek. ;)

Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 28.09.18 22:31

Nehrot to, je ještě malá a nenut ji, časem se to srovná samo.. Do roku ji můžes dát vše důležité kojením..

Alušáček
Závislačka 3248 příspěvků 28.09.18 22:35

Nevim jak to mají děti na um, ale moje kojené v tomto věku sotva olizly lžičku o jídlo nejevily zájem, možná tak rozmatlat ho všude možně.. Byly živeny jen kojením a nijak jim to neškodilo, spíš naopak. Takže bych to moc nehrotila, jídlo nabízet, nenutit a pokud dítě prospívá být v klidu, ještě toho v životě sní víc než dost :)

Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 28.09.18 22:37

Sestra měla problém s malou.Do roku byla na UM. Zkoušeli ať začne jíst obědy. Mixovala, mačkala. BLW…nad parou, vařené, pečené, dušené…nic… pak začala hami příkrmy ty sní. Zkoušela že to michála s vařeným, že by postupně přidávala, ubírala…ona to vždy poznala, prostě nee. Kaše sní, jogurty, ovoce v pohodě. Zeleninu vůbec. Nyní jsou ji 2,5 a stále stejné. Ji celkem vše (pečivo se sýrem, jogurty,ovoce, sušenky…) krom těch obědu, pouze skleničky od HAMI. A to nesmí být zelené (špenát, brokolice). Zkouší stále co uvaří. Suché těstoviny, rýži.. s omáčkou, bez.. dvě tři lžičky a konec. A neudělá s tím prostě nic. Zkoušet, nabízet a buď se to zlomí nebo nezlomí. Každopádně děti hlady neumřou:-). Sestra věří ve školku.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 2 inzeráty 28.09.18 22:53

Zkusila bych maskovat trosku masa a/nebo brambor napr do varene dyne nebo mrkve. Nebo i brambor s dusenym jablkem. Nebo jako kase s UM. A stane se neco, kdyz zatim jist masove prikrmy nebude? Ja myslim, ze nic, jeste kdyz jinak prospiva :nevim: Nasilim bych ji nelamala, obcas zkusila nabídnout..

lucynka25
Echt Kelišová 7930 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 23:16

Ahoj, to může být obdobím, každé dítě má různě období, že nechce buď nic nebo jen něco ;)
Je ještě malá, tak bych to tak nehrotila.
Nejlepší máš když si navaříš víc a zamrazíš do kostiček na led, aspoň maso a pak si jen vaříš zeleninu a neni s tím tolik práce.
Já také okolo 8.měsíce jen vařila a vyhazovala, brzy se to srovnalo a papala krásně.
Chce to vytrvat a nabízet.

Je tu skupinka vaříme pro kojence a batolata, kde je spousta pěkných receptů ;)

beruska9
Extra třída :D 10753 příspěvků 29.09.18 01:15

Syn mi stridave jedl a nejedl, nebo jedl jenom neco…byla jsem z toho taky na prasky :mrgreen: , ale neudelas nic.A do roka je stejne nejdulezitejsi mliko, takze zadny stres :hug: Ja bych to (po zkusenostech se synem) klidne I na tyden/dva nechala byt a pak nabidla znova, treba mezitim „zapomene,“ ze to nechce ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >