Nechce mi jíst, co mu udělám?

135
6.3.16 12:23

Nechce mi jíst, co mu udelam

Maminky, poradte mi. Mám první dítě a už mu je skoro 7 měsíců. Od 5. Měsíce přikrmují. Od začátku mi nechce nic co mu udělám. Začali jsme tedy prikrmy kupovat. Dnes jsem mu zkusila udělat kuřecí vývar se zeleninou. Něco málo snědl ale po 5 minutách se mu začal zvedat žaludek a všechno ty vyzvracel. Jsem z toho docela smutná. :(. těšila jsem se až mu budu moc doma vařit a ono nic. Setkala jste se s tím některá? Od kdy vám pak příjimal domácí? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kpiskacova
6.3.16 12:30

Bud úplne v pohodě, zkoušej to postupne dal…osobne bych zatím zkoušela po lzickach jen zeleninu a ovoce, asi ještě bez masa, ale u nás bylo jednu dobu období, kdy mi mala skoro 3 tydny kromě mléka nevzala do pusu nic jiného než jeden příkrm z dm - a to jsem mohla vařit, co jsem chtěla…doted ji hrozne :( je ji 16M a porad má cca 5 krát denně mléko (ráno, dopo svačina, odpo svačina, večeře kaše a pak ještě mliko) a jí asi jen 3 jídel (kuře s kaší, špagety, kvetakove pyre)…jogurty vůbec, z ovoce jen jablka a ze zeleniny červenou papriku…ja byla na nerva a jak jsem se zklidnila, tak se to začíná zlepšovat ;)

• Citovat
  • Upravit
5812
6.3.16 12:30

Já jsem do roka neexperimentovala… moc nejedla nikdy, ani skleničky a po roce už stejně málo jí domácí… ale zvrací jen pokud má rýmu, ze samotnýho jídla se nám ještě nestalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
6.3.16 12:31

@Lucc23 ono se to těm dětem často mění. Mě malá chtěla od začátku také pouze kupovane prikrmy, jak masozel tak i ovoce. Zhruba v 10m najednou začala odmítat kupovane a začala jsem ji vařit. Hodně pomohlo, že ji bavilo jist z mého talíře. Pak už chtěla jen doma vařené a kupovane odmítala. Teď zas občas chce i kupovane, vyloženě jí to chutná. Což občas oceňují, protože denně vařit jídla, která jsou stále stejná…mi fakt nebaví :-D. Kort když si dá pár lzicek.
Hodně dělám polívky zeleninový zahustene jahly, vlockami apod. Bramborovou kaši s omáčkou a masem atd.
Přeji pevné nervy.
Ono se to určitě zlomí. Zkus trochu okorenit nějakou bylinkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
6.3.16 12:33

Ahoj, az do roku jsem dávala jen skleničky - pro mne lepší pocit z kvality i pohodlnost :D po roce postupně polévky a ted v 18 měsících uz ji bez problému skoro vše, co uvařím ;) mas spoustu času a pak budes vařit az ti to poleze ušima

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
6.3.16 12:38

Tak ja varila male taky, jedla vsechno az na vyjimky a najednou v 9.,10..mesici slus ende a sni jen sklenicku, domaci chce jen kulajdu a sekanou s br.kasi. :roll:,

• Nahlásit
  • Citovat
16099
6.3.16 12:49

Malej ze začátku chtěl taky jenom kupované skleničky, pak až tak kolem 8. měsíce když toho mohl víc jsem začla vařit doma, občas sem mu něco koupila ale postupně si zvykal na domácí a pohoda, ale ted jak rostou zuby je to zas hrůza, jídla do něj dostau max pár lžiček, takže jí akorát jogurty a pije mlíko. Ale věřím že se to po roce zlomí a bude papat všechno normálně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
6.3.16 12:52

Mně dcera taky domácí příkrmy nechtěla. Až později jsem přišla na to, že byl zřejmě problém v konzistenci. Byla zvyklá na takové ty úplně hladké „kaše“, a to se mi mixérem nikdy nepodařilo docílit. Od 8 měsíců už jenom vařím. Co zvládá kousky, tak to není problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
6.3.16 12:55

@Lucc23 Ahoj, ochutnala jsi, co dítěti dáváš? Já ve své době vše mixovala. V 6. měsíci jsem zkusila uzený vývar s rýží, ale byl to hec od kamaráda kuchaře (to neznamená, že mu máš dát také) a světe div se, od té doby začal baštit vše. Tj, bez špetky soli to nemá žádnou chuť, nic nesladit, postupně přivykat na tužší kousky v jídle, ze začátku strouhat, poté jemně nakrájet, atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
6.3.16 13:05

Buď v klidu, mě malej nejedl vůbec příkrmy. Tak že mi jedl pouze jogurty, přesnídávky a kaši, jinak nic. Doktorka říkala ať mu jídlo nenutím, že na to přijde sám, taky bylo období, že byl živí jenom na jogurtech a na noc kaši, od necelého roka mi nechtěl vůbec Nutrilon. Tak ho už nedavame vůbec a dnes je mu 16 měsíců a baští všechno :-) a co miluje je knedlík se svíčkovou ;)

Příspěvek upraven 06.03.16 v 13:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
6.3.16 13:07

Chce to prostě zkoušet. Syn mi v 9 měsících začal odmítat jak okupované tak domácí prikrmy, tak po dohodě s dr přešel na „dospelackou“ ( upravenou, skoro bez soli a většiny koření ) stravu. No a teď si občas ve 2 letech ( když ještě nemám uvareno :oops: ) dá skleničku a i mu chutná :think:. Můžeš zkusit prikrmy od různých výrobců, ono to chutná jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
6.3.16 13:35

Dceri byl ted v unoru rok, pije UM, ji jen ovocne presnidavky, bily jogurt, kukuricne krupky, vecer kasi a sklenicky pro 4-5m mimina, kousky nechce, ovoce cerstve nechce, pecivo, buchty nechce, doma varena mixuju a stejne sni par lzicek, kdyz ji neco jineho nutim tak ji natahuje nebo blije, tak ji nechavam, v 18 ty sklenicky jist nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
6.3.16 14:14

Hlavně do ničeho nenutit. Všecko má svůj čas a nic netrvá věčně, ani to odmítání jídla.

• Citovat
  • Upravit
5752
6.3.16 14:24

Nechci tě strašit, snad nemáš takového vytrvalce jako my.
Malej začal jíst až v 1,5 roce, do té doby 3 lžičky (ty malinký) byly úspěch za celý den a rozjedl se, až jsem o přestal kojit. Nechtěl ani lahev, nic, žádné kaše, nic mixovaného… byla jsem z toho na palici, ale prostě když se rozhodl, tak tu pusu neotevřel. Pevné nervy… :)
Začal jíst až „normálně“ vypadající jídlo. A dneska je hlavní stravou maso, zelenina, příloha je bonus na víc. Pečivo jí až teď po druhém roce, sladké věci nechce vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13653
6.3.16 16:04

Já jsem měla děti do roka pouze na skleničkách. pak začali oba chodit do jeslí, tak tam měli i vařené a doma jsme přešli na vařené až cca ve 2 letech. Domácí jsem zkoušela jen u dcery a poté, co jsem se jí půj hodiny pasírovala s mrkví, kterou nevzala do pusy, jsem se na to vykašlala… u syna jsem to ani nezkoušela a najeli jsme na skleničky rovnou. Vždyť to není nic toxického a velmi často to má lepší kvalitu než jídlo uvařené ze zeleniny ze supermarketu (nemám možnost domácí zeleniny..).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama